روستای یساقی


یساقی مرکز دهستان سدن رستاق شرقی می باشد تعداد ۱۳ روستای اقماری را تحت پوشش دارد که از جمله این روستاها عباتند از:

مهترکلاته ، غلام آباد ، درود محله ، اسلام آباد ، محمدآباد ، دنگلان ، نامن ، گرجی محله ، مفید آباد ، میاندره ، خرم آباد ، چقر ، زراع محله از لحاظ جمعیتی مرکز دهستان یساقی دارای ۷۰۰۰ نفر جمعیت وبا مجموعه روستاهای دهستان سدن رستاق شرقی بیش از ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

یساقی از لحاظ جغرافیایی در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان گرگان مرکز استان گلستان و ۱۵ کیلومتری شهرستان کرکوی و ۱۸ کیلومتری شهرستان بندترکمن واقع می باشد.

حدود اربعه این مرکز از شمال به فاصله ۷ کیلومتر به رودخانه قره سو،از جنوب به فاصله ۴-۵ کیلومتر به روستای درود محله و اسلام آباد از شرق به فاصله ۵ کیلومتر به روستای نودیجه و از غرب به فاصله ۳-۴ کیلومتر به روستای مهترکلاته محدود می شود.

این مطلب را هم ببینید :  شهر لپوئی

نقطه قابل ذکر و بسیار حايز اهمیت این است که یساقی در صفر کیلومتری جاده ترانزیتی و بین المللی تهران-گرگان قرار دارد.

آب وهوای یساقی معتدل و میزان بارندگی آن در سال ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلی متر است.

کل مساحت مسکونی یساقی در محدوده بافت روستا به سطح ۵۰۰ هکتار است.

یساقی از نظر کشاورزی دارای ۲۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی که محصولات عمده تولیدی روستا گندم حدود ۳۵۰۰تن،شالی ۲۵۰۰ تن،پنبه حدود ۱۵۰۰تن،سویا ۴۰۰۰تن و دارای سه جاده بین مزارع به طول ۸-۴-۶ جمعا به طول ۱۸ کیلومتر می باشد.این مرکز دارای یک رشته قنات و حدود ۳۵۰ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و پروژه آب بندان به سطح ۳۵ هکتار می باشد.وسعت دهستان سدن رستاق شرقی (یساقی)۱۰۰ کیلومتر مربع،طول جغرافیایی آن ۶۰ درجه و ۱۹ دقیقه و عرض جغرافیایی آن ۴۰ درجه و ۴۲ دقیقه ،که وسعت آن۵/۸۲۰ متر مربع میباشد.

روستای یساقی

روستای یساقیروستای یساقی

این مطلب در سایت "سیری در ایران" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال