نهج البلاغه کتاب درسی همه مردم شود/ سه راهکار مقابله با جریان نفوذ در اندیشه علوی


با دیگران به اشتراک بگذارید

نهج البلاغه کتاب درسی همه مردم شود/ سه راهکار مقابله با جریان نفوذ در اندیشه علوی

نهج البلاغه باید کتاب درسی همه مردمان کشورمان شود. اگر به این کتاب ارزشی رجوع کرده بودیم، فتنه های گذشته هم پیش نمیامد.

تصویر و عکس نهج البلاغه کتاب درسی همه مردمان شود/ سه راهکار مقابله با جریان نفوذ در اندیشه علوی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از اصفهان، حجت الاسلام حمید رضا مهدوی، در جمع عزاداران حسینی هیئت یادگاران امام(ره) اصفهان اطراف تبیین جریان نفوذ از منظر نهج البلاغه، اظهار کرد: به طور کلی جریان نفوذ یعنی رخنه تفکر و فرهنگ باطل از طریق نیروهای داخلی در یک کشور و ملت است.

وی با بیان اینکه اصلی ترین بخش از فرهنگ و صحبت یک جامعه که عمدتا در جریان نفوذ ار طریق ملت همان جامعه نکته انحراف قرار می گیرد، بحث ارزش ها است،تصریح کرد: در بحث منحرف کردن ارزش های یک جامعه تحول ادبیات یکی از راهکارها است.

حجت الاسلام مهدوی ارفع اضافه کرد: استحاله فرهنگی و ایجاد تحول واژگان ارزشی در ادبیات یک ملت از گام های جریان نفوذ دشمن است، به عنوان نمونه این که در مکتب و صحبت انقلاب اسلامی، امام راحل اصرار داشتند از عبارت مستضعفین بهره گرفته شود، ولی برخی قشر زیان پذیر را جایگزین کردند، امام خمینی(ره) اصرار بر بهره گیری از سرمایه دار زالو صفت و ابلیس بزرگ خواندن ایالات متحده داشتند، ولی عده ای دهک های بالای جامعه و لفظ دشمن تنها را جایگزین کرده اند.

وی با اشاره به روند جریان نفوذ از صدراسلام تا کنون، به نهج البلاغه اشاره داشت و آن را کتاب جامعی خواند و اضافه کرد: امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه نسبت به جریان نفوذ هشدار داده اند و راهکارهای اهمیتی می داری را ارائه کرده اند، بنابراین بر همه فرض است حداقل یکبار این کتاب جامع را با دقت مطالعه کنیم.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه به راستی چرا زبان اول دنیا انگلیسی است، در حالی که نه اغلب افراد دنیا انگلیسی زبانند و نه زبان انگلیسی از نظر محتوایی زبانی غنی و پُری است، ولی امروز همه جهان باید به زبان بین المللی انگلیسی تن دهند، زبانی که تنها ۲ درصد از مردمان جهان به صورت مادری صحبت میکنند، ابراز داشت: به طور قطع پاسخ این سئوالات، چیزی جز استعمار دنیاای نیست، این استعمار با استحاله فرهنگ دنیاای صورت گرفته است.

حجت الاسلام مهدوی ارفع تصریح کرد: تحول زبان کشورها و ملت ها توسط انگلیسی یک اصل در جریان نفوذ است، چرا که به دنبال آن تحمیل فرهنگ باطل استکبار و حذف ارزش ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: براساس نهج البلاغه «افشاگری» راهبرد اثرگذار در مقابل تاکتیک بزک کردن چهره دشمن است. یادآوری خیانت های ابلیس بزرگ ایالات متحده، بزک کردن چهره منفور آن را از بین می برد.

این کارشناس مذهبی با تاکید براینکه تاکتیک دومی که در نهج البلاغه علیه جریان نفوذ بهره گرفته میشود، «تکرار مداوم سیره و سنت ناب رسول الله(ص)» است، گفت: دشمن قصد داشت با سیره سازی، علیه امام علی(ع) یک شمشیر بسازد.

وی با اشاره به اینکه در وقت فعلی هم دشمن قصد امام سازی و تحریف صحبت امام راحل را دارد، تصریح کرد: براین اساس رهبر معظم انقلاب دائما بر ترویج مکتب انقلاب اسلامی و صحبت کلاسیک امام راحل تاکید می کنند، چرا که در صحبت جعلی امام راحل، اسرائیل قادر نیست به مجلسیت شناخته شود.

این کارشناس دینی اذعان کرد: در نهج البلاغه سومین راهکار برای مقابله با جریان نفوذ «اطاعت محض از امام» است. نفوذی های دشمن اگر در ملت بصیر کشورمان هضم شدند که هیچ، وگرنه کنار زده میشوند.

وی خاطرنشان کرد: جریان نفوذ قصد دارد با مکتب و صحبت انقلاب و امام جعلی، شمشیری علیه ولایت بسازد، عالمان دینی باید مکررا از خیانت های دشمنان اسلام و انقلاب برای مردمان بگویند، نهج البلاغه باید کتاب درسی همه مردمان کشورمان شود. اگر به این کتاب ارزشی رجوع کرده بودیم، فتنه های گذشته هم پیش نمیامد.

__________________________________

تهیه و تدوین : لادن ی.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بس بگشتم که بپرسم سبب درد فراق
««« »»»
مفتی عقل در اين مسله لايعقل بود

نهج البلاغه کتاب درسی همه مردم شود/ سه راهکار مقابله با جریان نفوذ در اندیشه علوی

TT / 66 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال