http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نوای "لبیک یا حسین(ع)" در اجتماع عاشورایی حسینیان اردبیل طنین انداز شد

نوای

با دیگران به اشتراک بگذارید

نوای "لبیک یا حسین(ع)" در اجتماع عاشورایی حسینیان اردبیل طنین انداز شد

هم‌زمان با عاشورای حسینی اجتماع عظیم حسینیان اردبیل در میدان عالی‌قاپو برگزار و بدیعی"لبیک یا حسین(ع) لبیک یا اباالفضل(ع)" در اردبیل طنین‌انداز شد.

تصویر و عکس   بدیعی "لبیک یا حسین(ع)" در اجتماع عاشورایی حسینیان اردبیل طنین انداز شد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از اردبیل، امروز در عاشورای حسینی مردمان ولایتمدار و حسینی اردبیل از روستاها و بخش ها گرفته تا مناطق مرزی خود را به میدان عالی قاپوی اردبیل منتقل کردند و در اجتماع عظیم حسینیان اردبیل حضور کشف کردند و نیز یک صدا بدیعی "لبیک یا حسین(ع) و لبیک یا اباالفضل(ع)" سر دادند.

خیابان های اردبیل امروز در عاشورای حسینی مملو از جمعیت و عاشقانی بود که پرچم مشکی در دست گرفته و با سینه خانمی و مداحی عشق و ارادت خود را به ساحت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و علمدار کربلا نمایان کردند.

امروز خیابان ها و کوچه های اردبیل مکان سوزن انداختن نداشت و مهمانی عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به صورت باشکوه و منظم با حضور دستجات عزاداری که از مناطق گوناگون استان اردبیل آمده بودند برگزار شد.

اردبیل امروز حال و هوای عزا و ماتم به خود گرفته بود و اشک بر چشمان پیرزنان و پیرمردان، جوانان و نوجوانان و اقشار گوناگون مردمان جمع جاری بود و همه با بدیعی یا حسین(ع) در سوگ سرور و سالار شهیدان نشسته بودند.

سردادن ندای "لبیک یا حسین(ع)" در زیر یک بیرق

مردمان اردبیل امروز با وحدت و همدلی در زیر یک بیرق جمع شدند و با بدیعی یا حسین(ع)، یا اباالفضل(ع) عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار(ع) و سرور و سالار شهیدان نمایان کردند و امروز اردبیل حال دیگری با سایر روزها داشت.

هم وقت با سر تا سر کشور مهمانی عزاداری روز دهم محرم و سوگ سرور و سالار شهیدان در اردبیل برگزار شد تا امت شهیدپرور و ولایتمدار اردبیل در این روز برای ادامه نهضت حسینی پیشگام شوند و نمایان کنند که اردبیل به دارالارشاد و دیار حسینی سرشناس است.

به راستی که سیستم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای ایرانیان و به مخصوص اردبیلی ها و شیعیان از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است و اقشار گوناگون مردمان با نذورات و نیات گوناگون خود را به این مهمانی رسانده تا در عزای شهید کربلا به سوگ بنشینند.

مهمانی شبیه خوانی در اردبیل برگزار شد

یکی از سنن دیرین مردمان اردبیل برپایی مهمانی شبیه خوانی به عالیت عاشورای حسینی است که این مهمانی امروز در مناطق گوناگون استان اردبیل برگزار شد و مردمان با اجرای این آئین دیرین به سوگ و عزا نشستند.

حضور اقشار گوناگون مردمان در مهمانی شبیه خوانی نیز گیرا بود و هر کدام از این عاشقان مکتب حسینی با نیت خاصی به این مهمانی آمده بودند و از حضرت امام حسین(ع) و خاندان عصمت و طهارت(ع) برای شفای بیماران طلب آمرزش و مغفرت کردند.

آری امروز آن هایی که از همه جا دستشان کوتاه بود برای رفع حاجات و خواست طلب خود به مهمانی عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آمده بودند تا شور و نهضت حسینی همچنان پابرجا باشد.

تلاش شبانه روزی صدا و سیمای و خبرگزاری ها برای انعکاس عزاداری ها

صدا و سیمای مرکز اردبیل و خبرگزاری های استان از چندین ماه گذشته برای انعکاس اجتماع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی شبانه روزی تلاش می کنند و با اهتمام خبرنگاران این مرکز و سایر خبرگزاری ها رویداد بزرگ اجتماع تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت باشکوه از شبکه های برون مرزی انعکاس داده شد.

صدا و سیمای مرکز اردبیل با انتشار گزارش های خبری و انتشار زنده مهمانی عاشورا و تاسوعای حسینی از شبکه های گوناگون گام بزرگی در پوشش همه جانبه این رویداد بزرگ داشت و باید به دست اندرکاران این کلکسیون که بدون هیچ چشم داشت و برای باشکوه تر به انجام رسانده شدن مهمانی حسینی تلاش می کنند دست مریزاد نقل کرد.

فعالیت و تلاش خبرنگاران در مناطق مرزی، روستاها، بخش ها و شهرستان های استان نیز گیرا بود به طوری که از ابتدای صبح برای انعکاس این عزاداری عظیم حسینی در محل حاضر شده بودند و به انعکاس عزاداری های یوم العباس توجه کردند.

در این میان خبرنگاران و عکاسانی از کشورهای گوناگون که از اجتماع عظیم حسینیان اردبیل در عاشورای حسینی بهت زده شده بودند از برگزاری باشکوه این مهمانی قدردانی و این مهمانی را بسیار کم نظیر عنوان کردند.

اقامه نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

نماز ظهر عاشورا نیز به یاد آخرین نماز حضرت امام حسین(ع) با استقبال مردمان حسینی اردبیل و صفوف طولانی در مصلاها در مناطق گوناگون استان برگزار شد و حضور اقشار گوناگون مردمان در این مهمانی نیز گیرا بود.

شهرستان های استان اردبیل و روستاها نیز شاهد برگزاری مهمانی نماز ظهر عاشورا بود که همگان به یاد آخرین نماز حضرت سید الشهدا(ع) این نماز را برپا کردند.

آری امروز اردبیل غرق در ماتم و عزا بود و در عزای سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) مردمان اردبیل به عزا توجه کردند و پایتخت حسینیت در این روز غرق در ماتم و عزا بود.

*******************

نگارنده : سامان ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سه بوسه کز دو لبت کرده‌ای وظيفه من
««« »»»
اگر ادا نکنی قرض دار من باشی

نوای "لبیک یا حسین(ع)" در اجتماع عاشورایی حسینیان اردبیل طنین انداز شد

TT / 93 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام کارشناس فروش با مزایا عالی در بازرگانی کشیشی
میزان دوری مدافع مصدوم منچستر یونایتد مشخص شد
عجیب ترین دستگاه دیالیز در دنیا (+ تصاویر )
نحوه تهیه موساکا
ترکیب تیم های فوتبال لیورپول و تاتنهام اعلام شد
استخدام بیمه پاسارگاد سال ۹۵
فیلم مضمون: دختر ها پیوسته در ماشین اینستا ( آپارات ) -دانلود و پخش
استخدام شرکت پخش پگاه سال ۹۵
استخدام شرکت فرآورده های نفتی آترود سال ۹۵
استخدام شرکت دمنده سال ۹۵
کلیپ فیلم یک حس بسیار لطیف از روزگار کودکی هرشخص ازدست ندی
کلیپ فیلم دوشاخه برق R H تلفن تماس: ۰۹۱۸۷۰۱۹۵۱۱
کلیپ فیلم گل با فانی بافت
کیلیپ فیلم آموزش فایروال میکروتیک قسمت نخست ایمان فرهی +( آپارات ) پخش
فیلم ویدیو اشخاص چطور فکر می کنند؟ ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم تنظیمات یک لین وایرلس در میکروتیک ایمان فرهی ( آپارات )
کیلیپ فیلم شیر خودکار . Valve +( آپارات ) پخش
کربلایی حسین رستمی شب ۸ محرم ۹۵
سریال شهرزاد تغییر نام می دهد ؟
چگونه ذهنی مهربان و بخشنده داشته باشیم؟
تبلیغات