http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

حقیقت هایی درباره آه کشیدن شیرخوار در خواب

حقیقت هایی درباره آه کشیدن شیرخوار در خواب

با دیگران به اشتراک بگذارید

حقایقی درباره آه کشیدن نوزاد در خواب

تصویر و عکس واقعیاتی درباره آه کشیدن نوزاد در خواب
نوزادان معمولا بسیار معصومانه به خواب میروند و این امر باعث شده تا ما نگران تصویر و عکس العمل های آن ها در خواب شویم. برای همین اغلب مادرها بر این باورند که آه کشیدن نوزاد امکان می دارد ناشی از اختلالات تنفسی در خواب باشد؛ ولی ما به شما میگوییم که آه کشیدن نوزاد شما در خواب علامتی نیست که شما را به عنوان یک مادر در رابطه با طفلتان و مراقبت از او نگران کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور مفصل این مسئله را مورد بررسی گذاریم.

چرا نوزادان در خواب آه می کشند؟ آیا شما با صدای آه کشیدن نوزاد خود، از خواب بیدار شده و با تعجب مییاندیشید که امکان می دارد این حالت طفلتان طبیعی نباشد؟ خوب، اگر شما به عنوان یک مادر، نگران این شرایط در نوزاد خودتان هستید، خواندن مقاله زیر در رابطه با خواب طفلتان کمک فراوانی به شما خواهد کرد.با توجه به تصور شایع، آه علامتی از غم و اندوه است. آیا تا کنون حالت نشاط نوزاد کوچولوتان را در خواب دیده و شاد شده اید یا بیشتر حالت آه کشیدن او در خواب شما را نگران کرده و احساس می کنید که او مضطرب بوده و اخم کرده است؟ این مقاله به آگاهی بیشتر شما در رابطه با آه کشیدن نوزاد عزیزتان به هنگام خواب کمک زیادی خواهد کرد.

درک آه کشیدن نوزاد در خواب
بله، نوزادان آه زیادی در خواب می کشند، اما آه کشیدن در خواب، هیچ چیزی را در رابطه با آن ها نشان نمی-دهد. در واقع، آه کشیدن نوزاد شما در خواب علامتی نیست که شما را به عنوان یک مادر در رابطه با طفلتان و مراقبت از او نگران کند. آه کشیدن نوزادان در خواب علامتی از داشتن یک الگوی خواب سالم و عالی در آن ها است.تحقیقات محدودی وجود دارد که نمایان کننده نقش مهم آه کشیدن نوزادان، در رشد بدن آن ها می باشد. با این حال، این مطالعات نمایان میکند که چندین علت خوب برای این پرسش وجود دارد که چرا نوزادان در خواب آه می کشند.

• آه کشیدن نوزاد یک راه سهل برای کمک به تنفس راحت در نوزادان است، آه یک نوزاد در خواب امکان می دارد به بوجود آیی الگوهای حافظه ی کوتاه مدت او نیز یاری رساند، همچنین حرکات تنفسی او و فاصله بین هر نفس آرام او با نفس دیگر را تحت تاثیر گذارد. همچنین یک نوزاد با آه کشیدن در خواب، پاسخ خوبی به سر و صدا و حرکات گوناگونی که در پیرامون او وجود دارد، می دهد و از این طریق شما را از نوع نفس کشیدن خودش و آسانی محیط خواب خود آگاه می کند.

• آه کشیدن نوزادان در خواب باعث افزایش رشد سیستم عصبی خودکار یا ANS آن ها شده و بسیاری از حرکات اندام های داخلی مثل قلب، اندام های گوارشی و همچنین حرکات و کارهای بسیاری از عضلات و غدد داخلی در بدن او را مهار می نماید. آه کشیدن یک نوزاد در خواب به تنظیم مجدد ANS و سالم سازی دستگاه های بدن او یاری رسانده و قادر هست بسیاری از اختلالاتی را که در مراحل بعدی زندگی نوزاد امکان می دارد پیش بیاید و منجر به نقص در قلب و اندام های تنفسی او شود، را از بین ببرد.

• هنگامی که نوزادان در خواب آه می کشند، این حرکت به گشوده شدن راه های هوایی ششهای آن ها یاری رسانده و باعث جذب اکسیژن بیشتر به بدن آن ها می شود. به یاد داشته باشید که ریه ها و راه های هوایی یک نوزاد در حال رشد، امکان می دارد برای کامل شدن به برخی از پشتیبانی های طولانی مدت نیاز داشته باشند.

برخی حقایق جالب درباره آه کشیدن نوزادان در خواب:
• نوزادان نارس نسبت به نوزادان طبیعی تمایل بیشتری به آه کشیدن در خواب دارند.

• نوزادان در طول حرکت با سرعت چشم ها یا خواب REM که به خواب عمیق نرفته اند، آه بیشتری می-کشند. خواب REM با افزایش فعالیت مغز در نوزادان همراه است. در حالی که، در طول چرخه این خواب، بدن نوزادان ما بی حرکت هست. اما الگوهای تنفسی و ضربان قلبش با حرکت غیر با سرعت چشم ها در خواب (NREM) یا چرخه ی “آرام” خواب، در مقایسه با خواب قبلی منظم می شود.

• یکی از عوامل اهمیتی می داری که برای درک خوب تر حالت آه کشیدن نوزادان در خواب وجود دارد، این است که باید در رابطه با مکث آن مطمئن شوید. مکث به آشفتگی جریان هوا برای چندین ثانیه در طول تنفس طبیعی نقل میشود. آه کشیدن نوزادان در خواب قادر هست بدون مکث در راه های هوایی او رخ دهد. در طی خواب REM یا فعال، آه کشیدن بدون مکث رخ نمی دهد، درحالی که این قضیه در چرخه خواب NREM یا خواب آرام رخ خواهد داد.

برخی حقایق در رابطه با خواب نوزادان:
درک خوب تر چرخه خواب نوزادان به شما بیشتر یاری خواهد رساند:

• نوزادان امکان می دارد در هر روز بین ۱۰ الی ۱۸ ساعت استراحت بکنند. نوزادانی که بیش از ۳ ماه و کمتر از یک سال سن دارند، به طور متداول در هر روز باید ۹ الی ۱۲ ساعت خواب خوب داشته باشند. با این حال، آن ها به ندرت در یک روز بدون بیدار شدن و بی وقفه، ۱ تا ۱۲ ساعت در خواب می باشند.
رابطه بین چرخه خواب نوزادان و تندرستی آن ها:
مطالعات نمایان میکند که الگوی خواب سالم در طول دوره ی شیرخوارگی امکان می دارد بر رشد ذهنی و جسمانی نوزاد تاثیر مثبتی قرار بدهد. بنابراین، اگر نوزاد شما در خواب آه می کشد، مطمئن شوید که او در خواب عمیق فرو رفته است. الگوهای خواب سالم، جهش رشد بهینه در نوزادان را نمایان میکند. اما مورد مهم، نظارت همیشگی شما بر الگوهای خواب طفلتان می باشد، طوری که شما امکان می دارد در وقتهایی که نیاز خواب نوزادان خود را آگاهی نمیدارید، حتما به پزشک مراجعه کرده و در رفع اختلالات خواب طفلتان با او مشورت نمایید. بنابراین، بقیه ی کارها آسان شده و مسائل مربوط به آه کشیدن نوزادان شما در خواب با راهنمایی پزشک متخصص حل می گردد.

______________________

تهیه و تدوین: رستم گ.

سلامت کودکان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هزار حيله برانگيخت حافظ از سر فکر
««« »»»
در آن هوس که شود آن نگار رام و نشد

حقیقت هایی درباره آه کشیدن شیرخوار در خواب

TT / 137 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
بازیگرمعروف پاپ‌خوان شد +عکس
سارا قمی: مربی سوئد خواستار جذب من است
دریافت رمز همراه بانک ملت از طریق سامانه بانکداری اینترنتی
استخدام بازاریاب و ویزیتور علاقه مند به فروش محصولات غذایی
ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﻣﻬﺘﺎﺏ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻠﺐ ﻣﻦ ﺟﺎ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺭﻓﺖ…
زمان پخش سریال ماه و پلنگ | ساعت تکرار ماه و پلنگ از شبکه ۳
حال جمشید مشایخی به دلیل مشکل ریوی نامساعد است
تک‌رقمی شدن بیکاری تا پایان دولت یازدهم منتفی است
حال جمشید مشایخی به دلیل مشکل ریوی نامساعد است
تریلر هنگام عرضه بازی Farming Simulator 17
روحانی: با برداشته شدن تحریم ها در باغ به روی مردم باز شد/ روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده است/ آدم دروغگو انقلابی نیست
استخدام برنامه نویس اندروید،IOS،طراح UI / UX در اصفهان
درخواست آرژانتین از عراق برای استرداد ولایتی !
عکس زیبای الهام حمیدی در جزیره کیش | عکس اینستاگرامی الهام حمیدی
پیدا کردن نان پست شده سالم به سرباز جنگ جهانی اول بعد از 100 سال
پرداخت بیش از ۹۲۳میلیارد ریال سود انواع اوراق در آبان
مادهای ریمستر بازی Skyrim در پلی استیشن 4 تنها یک گیگابایت فضا در اختیار دارند
تصویب صورت مالی سال 94 بانک ملی
استخدام طراح صنعتی،طراح سایت،مدیر محتوا،مدیر فروش در شرکت معتبر
گاف جنجالی و بی سابقه برنامه هفت !! + عکس