پاناسونیک از حس لامسه برای انتقال داده‌ها بین افراد و اشیاء استفاده می‌کند


پاناسونیک از حس لامسه برای انتقال داده‌ها بین افراد و اشیاء استفاده می‌کند

در دورانی که اطلاعات دیجیتال در یک چشم به هم زدن میان شبکه‌های متصل به هم دنیا منتقل می‌شوند، کمی به نظر دِمُده می‌رسد که پیامی از طریق دست دادن منتقل شود. ولی این دقیقا چیزی است که هفته جاری پاناسونیک در نمایشگاه سِآتک (CEATEC) از آن رونمایی کرد. این شرکت نمونه ای از سیستم ارتباطی را به نمایش می‌گذارد که داده ها از طریق لامسه، از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شوند.

اطلاعات بسیار کمی از فناوری جدید پاناسونیک به بیرون درز کرده اما این شرکت می‌گوید نمونه ارائه شده برای انتقال داده‌های بین اشیاء، بین انسان‌ها و بین انسان و اشیاء، از فناوری ارتباطی الکتریکی استفاده می‌کند. انتقال و تایید داده‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که اشیاء یا افراد دستگیره ان‌اف‌سی را لمس می‌کنند و به این فناوری متصل می‌شوند؛ سپس اطلاعات دیجیتال ذخیره شده در منبع، به بخش دریافت‌کننده منتقل می‌شود و انتقال داده بین دو طرف ارتباطی اتفاق می‌افتد.

این فناوری قابلیت تبادل اطلاعات لمسی را از طریق دست دادن دارد: پس از لمس چراغ یا رفتن به ساختمان مجهز به فناوری و لمس شی قرار گرفته بر روی رابط قفل یا دستگیره در، رنگ غالب اتاق تغییر می‌کند تا به رنگ لباس درآید یا رنگی ضد آن را نمایش دهد. نظر پاناسونیک این است که به خاطر اینکه داده‌ها نه از طریق هوا بلکه از طریق بدن منتقل می‌شود، انتقال آن بی‌شک امن خواهد بود.

نمونه‌های نمایش‌داده شده از فناوری جدید پاناسونیک در نمایشگاه CEATEC کاملاً ابتدایی هستند ولی به هر حال چگونگی کارکرد سیستم را نشان می‌دهند. البته در حال حاضر نمی‌توان درباره این مسئله اظهار نظر کرد که آیا استفاده از این فناوری محدود خواهد بود یا به صورت تجاری و انبوه تولید خواهد شد ولی ویدیوهای منتشرشده به خوبی قابلیت‌های این «دستگاه برقراری ارتباط از طریق بدن انسان» را نشان می‌دهد.

.

منبع: newatlas

این مطلب در سایت "تکرا" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال