خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس منتفی شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس منتفی شد

خبرگزاری فارس: خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس منتفی شد

دیوان عدالت مصوبه دولت را تایید کرد که به این ترتیب تیم‌های استقلال و پرسپولیس دولتی می‌مانند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، دیوان عدالت مصوبه دولت را تایید کرد که به این ترتیب تیم های استقلال و پرسپولیس دولتی می مانند.

جزئیات این پرونده به شرح زیر است:

کلاسه پرونده: هـ ع/ ۹۴/۷۸۲
موضوع: ابطال تصویب نامه هیات وزیران (از وقت تصویب) به شماره ۶۷۶۰۴/ت ۵۲۰۵۸ هـ مورخ ۲۸/۵/۹۴
مهلت اعتراض: از ۱۸ مهر ۱۳۹۵ به مدت ۲۰ روز
تاریخ تنظیم گزارش: ۱۹ مهر ۱۳۹۵
دادنامه : ۱۲۰ تاریخ : ۱۸/۷/۹۵
مـرجـع رسـیـدگـی : هیأت تخصصی اقتصادی ، مالی و اصناف
شـاکی : دیوان محاسبات کشور
طرف شکایت : هیات دولت
مـوضـوع خـواستـه : ابطال تصویب نامه هیات وزیران ( از وقت تصویب ) به شماره ۶۷۶۰۴/ت ۵۲۰۵۸ هـ مورخ ۲۸/۵/۹۴
گردشکار:

به موجب مصوبه مذکور شرکت های فرهنگی – ورزشی استقلال کشورمان و پیروزی از فهرست شرکت های قابل واگذاری از پیوست شماره (۲) آیین نامه اجرایی تشخیص، انطباق و طبقه بندی فعالیت ها و بنگاههای اقتصادی بیرون رفته اند. این تصویب نامه مغایر مواد قانونی ذیل است:

۱-مواد ۲ و ۳ قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴): مطابق مواد مذکور قلمرو فعالیت های اقتصادی دولت تعیین شده است و به موجب آیین نامه اجرایی تشخیص، انطباق و طبقه بندی فعالیت ها و بنگاههای اقتصادی مصرح در ماده (۲) فعالیت ها و بنگاههای اقتصادی موضوع ماده (۲) به تفصیل بیان شده است.

۲- مغایر بند ( الف ) تبصره (۳) قانون بودجه سال ۹۴ کشور: وزارت اقتصاد و دارایی جایز است از طریق سازمان خصوصی سازی تا پایان سال ۹۴ موارد مندرج در مقرره مذکور را به بخش خصوصی واگذار کند. باشگاههای مذکور در برنامه زمانبندی واگذاری سال ۹۴ سازمان خصوصی سازی (پیوست مصوبه ۲۹۷ هیات واگذاری مورخ ۵/۲/۹۴) قرار گرفته و ارزیابی شده اند لذا خروج آنها از فهرست شرکت های واگذاری خلاف مقررات مذکور است.

*خلاصه مدافعات مشتکی عنه:
هنگام تنظیم گزارش، علیرغم ابلاغ قانونی پاسخی از طرف شکایت واصل نشده است.
موضوع در نشست مورخ ۴/۵/۹۵ هیات تخصصی اقتصادی، مالی و اصناف دیوان عدالت اداری مطرح، نظریه هیات به شرح آتی اعلام می گردد.

*رأی هیات تخصصی اقتصادی ، مالی و اصناف دیوان *
در خصوص شکایت دیوان محاسبات کشور به طرفیت هیات وزیران به خواسته ابطال تصویب نامه شماره ۶۷۶۰۴/ ت ۵۲۰۵۸ هـ مورخ ۲۸/۵/۹۴ هیات دولت از وقت تصویب، بر مبنای بند الف تبصره ۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ عـبارت «وزارت امـور اقتصادی و دارایی مجـاز است» ذکـر شده است در نتیجه این بنـد مفید جـواز واگذاری سهـام، سهم الشرکه، حق تقدم ناشی از سهام و سهم الشرکه، حقوق مالکانه، حق بهره برداری و مدیریت دولت در بنگاههای گروه یک و دو توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق سازمان خصوصی سازی تا پایان سال ۱۳۹۴ بوده و به موجب قسمت اخیر ماده ۲ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ تشخیص، انطباق و طبقه بندی فعالیت ها و بنگاههای اقتصادی موضوع آن ماده با هر یک از سه گروه موضوع آن ماده بر عهده هیات وزیران است. در نتیجه خارج نمودن باشگاههای یاد شده از گروه ۲ ماده ۲ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ با هیات وزیران می باشد و بر اساس بند ۲۷ – 14 قانون بودجه سال ۱۳۹۲ و بند (ع) تبصره ۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور «واگذاری باشگاههای فرهنگی و ورزشی» نکته حکم واقع بوده و قانونگذار این حکم را در بودجه سال ۱۳۹۴ درج ننموده است این مبین نظر قانونگذار در سال ۱۳۹۴ در نبود واگذاری این باشگاهها بوده است و مطابق تبصره (۲) بند (ج) ماده ۳ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ فعالیت های حوزه فرهنگ مشمول احکام واگذاری این قانون نبوده بنابراین خارج کردن باشگاههای فرهنگی از فهرست گروه (۲) در اجرای حکم مقنن بوده است لذا مصوبه نکته شکایت خلاف قانون و خارج از اختیار نبوده به استناد بند (ب ) ماده ۸۴ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ رأی به رد شکایت صادر و اعلام می کند. رأی صادره ظرف مدت بیست روز از تاریخ صدور از سوی ریاست ارزشمند دیوان و یا ده نفر از قضات گرانقدر دیوان قابل اعتراض است ./ز
زین العابدین تقوی
رئیس هیأت تخصصی اقتصادی ، مالی و اصناف
دیوان عدالت اداری

*****************************

گردآوری از: سايه ض.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر دم از درد بنالم که فلک هر ساعت
««« »»»
کندم قصد دل ريش به آزار دگر

خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس منتفی شد

TT / 24 — TP / 3%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال