سوگواره تعزیه در بجنورد برگزار شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

سوگواره تعزیه در بجنورد برگزار شد

خبرگزاری فارس: سوگواره تعزیه در بجنورد به انجام رسانده شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بجنورد گفت: سوگواره تعزیه در شهرستان بجنورد در دهه محرم برگزار که با استقبال مردمان همراه بود.

علی اصغر نودهی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: سوگواره تعزیه در شهرستان بجنورد در دهه محرم در شهرستان برگزار که ۱۲ گروه سطح شهرستان در برگزاری این سوگواره همکاری کردند.

وی با یادآوری اهداف برگزاری سوگواره تعزیه در بجنورد تصریح کرد: نمایش دادن مصائب سالار شهیدان در نهضت کربلا و ترویج فرهنگ تعزیه در بین جوانان و نوجوانان از اهداف برگزاری این سوگواره ها است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بجنورد بیان داشت: تغزیه و شبیه خوانی به واسطه اهمیت آن در فرهنگ ما قادر هست تأثیرگذاری زیادی بر بینندگان داشته باشد.

وی تصریح کرد: اساسا برپایی آیین های تعزیه خوانی و برگزاری آیین های سوگواری ائمه اطهار(ع) قادر هست نقش اصلی و بسزایی در رواج این هنر مذهبی در بین آحاد مردمان داشته باشد.

به نقل کرده نودهی برپایی آیین های تعزیه و شبیه خوانی به واسطه آنکه به صورت زنده به انجام رسانده میشود سبب تداعی شدن واقعه اصلی عاشورا در ذهن مخاطبان می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی بجنورد خاطر نشان کرد: افزون بر این تعزیه به ترویج فرهنگ عاشورایی مدد زیادی می کند و همچنین اثرات گوناگونی در جامعه بر مکان قرار میدهد.

این مسؤول با اشاره به فعالیت گروه های مختلف تعزیه در بجنورد هم گفت: ٣٢ گروه تعزیه در بجنورد معرفی و ساماندهی شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بجنورد یادآور شد: از این تعداد ١٢ گروه فعال و بقیه به صورت نیمه فعال هستند.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد-

نگارنده: فرزاد خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شمشاد خرامان کن و آهنگ گلستان کن
««« »»»
تا سرو بياموزد از قد تو دلجويی

سوگواره تعزیه در بجنورد برگزار شد

TT / 33 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال