همنوا شدن مردم لنده با بازماندگان عاشورای حسینی + تصاویر


با دیگران به اشتراک بگذارید

همنوا شدن مردم لنده با بازماندگان عاشورای حسینی + تصاویر

خبرگزاری فارس: همنوا شدن مردمان لنده با بازماندگان عاشورای حسینی + تصاویر

مردمان مؤمن و متعهد و متدین شهرستان لنده امروز هم‌نوا با زینب کبری(س) در سوگ و ماتم شهادت حضرت سید الشهدا(ع) و ۷۲ یار باوفایش به عزاداری توجه کردند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از لنده، عاشورا نقطه ای از تاریخ بود که ماندگاری دین مبین اسلام و حقانیت اهل بیت پیامبر گرامی اسلام را بر همگان به اثبات رسانیده است.

بیش از یک هزار و ۴۰۰ سال از واقعه عاشورا می گذرد ولی هر روز پر رنگ تر از دیروز در ممالک اسلامی ندای هل من ناصر ینصرنی حسین شنیده میشود.

آنچه باعث شده تا به امروز عاشورا و حوادث آن در اذهان ملت ها باقی بماند مظلومیت و حقانیت امام مظلوم و شهدای کربلا بوده است.

امروز مردمان شهرستان لنده هم نوا با زینب کبری(س) با برگزاری دستجات عزاداری و سینه خانمی و زنجیرزنی در سوگ و ماتم شهدای کربلا و امام معصوم، حضرت سیدالشهدا بر سر و سینه زدند تا تسلی خاطر امام وقتشان باشد.

در این میان هیأت های مذهبی و عزاداری در قالب دستجات گوناگون هر کدام از محل برگزاری هیأت خود تا گلزار شهدا را به سینه خانمی و عزداری توجه کردند ، در این میان موکب ها و ایستگاه های صلواتی و کودکانی که به عشق علی اصغر شش ماهه تیپهای عزاداری پوشیده بودند چشم ها را بر خود خیره می ساخت.

افتتاح قافله اسرای کربلا در میان هیأت های مذهبی و به نمایش درآوردن مصائب آن ها دل هر بیننده ای را به درد می آورد و سوز و گداز دل های حسینی را دوچندان کرده بود.

گهواره خالی بر دستان بانوان عاشورایی لنده نمادی از عاشورا را نمایش داد و شهادت نوزاد شش ماهه ای که لب تشنه شهیدش کردند.

تجمع عاشورایی مردمان شهرستان لنده در قالب هیأت های عزاداری در گلزار شهدا تجدید عهد و میثاقی دوباره با ولی فقیه زمان بود که هیچ گاه امام و رهبرشان را تنها قرار نخواهند داد.در پایان نماز ظهر عاشورا به یاد شهدای کربلا در مصلای نماز میت گلزار شهدای لنده به امامت حجت الاسلام سید محمود الهی نیا اقامه شد.

***************

تهیه کننده : روشنك و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا که با سر زلفت قرار خواهم کرد
««« »»»
که گر سرم برود برندارم از قدمت

همنوا شدن مردم لنده با بازماندگان عاشورای حسینی + تصاویر

TT / 36 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات