تازگی محیط مدرسه برای بچه ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

تازگی محیط مدرسه برای کودکان

تصویر و عکس تازگی محیط مدرسه برای کودکان
به وحشت افت خردسالان از رفتن به مدرسه را به چه صورت قادر هستیم کم کنیم چه راهکارهایی به ما در این زمینه یاری خواهند رساند باید در آن ها اشتیاقی برای مدرسه رفتن بوجود آوریم و نوعی دلگرمی به آن ها بدهیم همدل بودن پدر و مادر با خردسال بسیار مهم و حائزاهمیت است اما کودکانی که بیشتر نکته محبت والدین قرار میگیرند طلاق برایشان سخت تر و غیرقابل قبول تر است.محیط مدرسه برای این افراد جدید و تازه است .

شیوا وکیلی روان‌شناس تربیتی، اظهار داشت: معمولا با آمدن سال تحصیلی جدید بیشتر دانش آموزان علاوه بر اشتیاق رفتن به مدرسه به خاطر قرار گرفتن در یک موقعیت جدید دچار دلهره و به وحشت افت می‌شوند.
وی اضافه کرد: یکی از مسائلی که باعث دغدغه دانش‎یاد گیر می‌شود، به وحشت افت و پریشانی از سخت بودن بیش از حد تکالیف مدرسه است که والدین باید با آگاهی دادن به بچه باعث دلگرمی وی شده  و تلاش او را تحسین کنند.
وکیلی در ادامه نقل کرد: به وحشت افت از کسب تجربه جدید بویژه برای دانش آموزان کلاس اولی که قرار است موقعیت تازه ای را آزمایند باعث دغدغه آنان می‌شود و به خاطر اینکه در این شرایط قادر به تصمیم‌گیری و درست عمل کردن را ندارند، روز اول مدرسه گریه می‌کنند و والدین باید از پیش به بهانه‌های گوناگون مثل ثبت‌نام و یا آشنایی با مسیر، او را به مدرسه برده تا این استرس کمتر شود.
این روان‌شناس تربیتی در پایان نقل کرد: به وحشت افت از نمره یکی دیگر از نگرانی‌های دانش آموزان است که مبادا خوب ترین نمره را در درسی نگیرند و یا معدل بالایی نداشته باشند همچنین تصور اینکه در کلاس شرایط غیر منصفانه‌ای حاکم باشد که نتواند شاگرد اول شود باعث افزایش تنش در او می‌شود که والدین باید به فرزندان این اطمینان را دهند که توقع خوب ترین بودن را ندارند و تلاش او برای آنان اهمیتی می دارد تا خردسال به همدل بودن پدر و مادر با خودش آگاهی کشف کند.

*********************

نگارنده : فرزانه ش.

سلامت کودکان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکوه آصفی و اسب باد و منطق طير
««« »»»
به باد رفت و از او خواجه هيچ طرف نبست

تازگی محیط مدرسه برای بچه ها

TT / 65 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال