نمایندگان ۳ کشور از مراسم اسکار ۲۰۱۷ کنار زده شدند!


با دیگران به اشتراک بگذارید

نمایندگان ۳ کشور از اسکار ۲۰۱۷ حذف شدند!

اسکار

به گزارش منابع خارجی، نمایندگان ۸۵ کشور برای بخش خارجی زبان اسکار پذیرفته شده‌اند و به این ترتیب با پایان کشف کردن مهلت معرفی فیلم‌ها، اکنون رکوردی در زمینه معرفی فیلم برای این بخش به تصویب رسانده شده است.

اما مورد قابل توجه این است که نمایندگان ۳ کشور افغانستان، ارمنستان و تونس از سوی اسکار برای این رقابت تایید نشده‌اند.

در حالی که افغانستان فیلم «رفتن» ساخته کارگردانی ایرانی افغانستانی، ارمنستان فیلم «زلزله» و تونس فیلم «زمانی چشم‌هایم را میگشایم» را انتخاب و شناسانده بودند، هنوز اعلام نشده که چرا این ۳ فیلم از شرکت در این رقابت باز مانده‌اند. تنها اعلام شده که این سه فیلم از سوی فرهنگستان واجد شرایط شناسایی نشدند.

۵ کشور نیز که سال قبل در این رقابت شرکت داشتند، امسال نماینده‌ای نشناساندند که شامل اتیوپی، گواتمالا، ایرلند، ساحل عاج و پاراگوئه می‌شود.

فیلم نوید محمودی با عنوان «رفتن» به عنوان نماینده کشور افغانستان در بخش خارجی‌زبان اسکار شناسانده شده بود.

برادران محمودی که در هفتاد و هفتمین دوره مهمانی اسکار با فیلم «چندین متر مکعب عشق» حاضر بودند امسال با فیلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی نماینده سینمایی افغانستان برای شرکت در هفتاد و نهمین دوره مهمانی اسکار خوب ترین فیلم غیر انگلیسی زبان شدند.

فیلم سینمایی «رفتن» محصول مشترک کشورمان و افغانستان است و در سال ٩٤و ٩٥ تولید شده است.

از میان فهرست اعلام شده به عنوان پذیرفته شدگان اسکار، در دو مرحله بعدی اسامی پنج نامزد نهایی انتخاب و شناسانده خواهد شد.

ابتدا باید اعضای چندین صد نفری اسکار همه این فیلم‌ها را تماشا کنند و در حالی که به چندین گروه تقسیم می‌شوند، بعد از ۲ ماه در نیمه دسامبر از ۶ تا ۱۰ امتیاز به آنها بدهند. ۶ فیلمی که بالاترین رای را آورده باشند به مرحله بعدی می‌روند. سه فیلم نیز از سوی ۲۰ عضو کمیته مخصوص به این کلکسیون اضافه کرده می‌شوند.

از این کلکسیون که به نیمه نهایی راه یافته‌اند در اوایل ژانویه فهرست نهایی معرفی می‌شود.

مهر

*******************

متن از : انوشه خ.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خرقه پوشی من از غايت دين داری نيست
««« »»»
پرده‌ای بر سر صد عيب نهان می‌پوشم

نمایندگان ۳ کشور از مراسم اسکار ۲۰۱۷ کنار زده شدند!

TT / 37 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال