مراسم باشکوه عزاداری هیأت مکتب‎ الزهرای زنجان برگزار شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

مراسم باشکوه عزاداری هیأت مکتب‎ الزهرای زنجان برگزار شد

خبرگزاری فارس: مراسم باشکوه عزاداری هیأت مکتب‎‌الزهرای زنجان به انجام رسانده شد

مراسم با شکوه عزاداری هیأت مکتب‎‌الزهرای زنجان با بدیعی « یل یاتار طوفان یاتار، یاتماز حسینین پرچمی» به انجام رسانده شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، مراسم عزاداری هیأت مکتب الزهرای زنجان، هر سال عصر روز عاشورا در عزای سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان به انجام رسانده میشود.

در این مراسم که با اجتماع عظیم عزاداران از سر تا سر زنجان همراه است، حاضران یک سر بدیعی « یل یاتار طوفان یاتار، یاتماز حسینین پرچمی»، «قصر نامردان یاتار، یاتماز، حسینین پرچمی» سر می دهند.

در این مراسم علاوه بر مداحی در مدح امام حسین(ع) برنامه منظم سینه خانمی نیز از سوی حاضران اجرایی می شود.

این مراسم هر سال از شبکه اشراق زنجان به صورت زنده پخش و بخشی از مراسم نیز از شبکه های سراسری به صورت زنده انتشار داده میشود، که امروز این برنامه از شبکه دو سیما در حال پخش است.

گفتنی است، از نخستین روز ماه محرم مراسم عظیم عزاداری در هیأت مکتب الزهرای زنجان به صورت شبانه از ساعت ۲۱ به انجام رسانده میشود.

در این مراسم حجت الاسلام دولابی نماینده مردمان زنجان در مجلس خبرگان رهبری سخنرانی کرده و استاد ولی الله کلامی، حسن بیات و علیرضا بیگدلی مداحی می کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، از جمله مهمانیهایی که طی دهه محرم در زنجان به انجام رسانده میشود، مراسم هشتم محرم، دسته های عزاداری هیأت احمدیه زنجان تجمع بزرگ عزاداران شهر قیدار به عنوان نخستین تجمع بزرگ مردمان این شهرستان، هیأت فاطمیون همزمان با ۹ محرم، هیأت عزاداری مکتب الزهرای زنجان در روز عاشورا، سوگواری عزاداران زینبیه اعظم در ۱۱ محرم الحرام از مسجد اعظم زینبیه تا امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) نیز به صورت زنده و مستقیم از شبکه های بین المللی، سراسری و اشراق زنجان انتشار داده میشود.

___________________________________

تهیه و تدوین : فرنوش ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به چشم خلق عزيز جهان شود حافظ
««« »»»
که بر در تو نهد روی مسکنت بر خاک

مراسم باشکوه عزاداری هیأت مکتب‎ الزهرای زنجان برگزار شد

TT / 60 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال