پوتین: مذاکره با دولت اوباما دشوار است/آماده همکاری با دولت بعدی آمریکا هستیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

پوتین: مذاکره با دولت اوباما دشوار است/آماده همکاری با دولت بعدی آمریکا هستیم

خبرگزاری فارس: پوتین: مذاکره با دولت اوباما دشوار است/آماده همکاری با دولت بعدی آمریکا هستیم

رئیس‌جمهور روسیه با نقد از رویکرد آمریکا در مذاکرات دوجانبه، گفت مسکو تا وقتی حاضر به گفت‌وگو است که منافعش محترم شمارده شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه مذاکره با دولت کنونی آمریکا را دشوار خواند، اما گفت مسکو فارغ از اینکه چه کسی در آینده رئیس جمهور شود، آماده مکالمه با واشنگتن است.

وی که در جلسه ای در مسکو حرف میزد، با بیان اینکه کاهش روابط با آمریکا تصمیم مسکو نبوده، گفت: «ادامه مکالمه با دولت (باراک) اوباما دشوار است، چراکه او تلاش می کند تا شرایط مد نظرش را دیکته کند.»

پوتین با این حال اضافه کرد: «ما برای همکاری با آمریکا آماده هستیم، مشروط بر اینکه به منافع هر دو طرف ارج نهاده شود.»

به نگاشته خبرگزاری اینترفکس، پوتین با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، گفت: «هرکسی که در آمریکا به ریاست جمهوری برسد و بخواهد با ما فعالیت کند، ما آماده همکاری با او هستیم.»

وی همچنین به نامزدهای انتخابات آمریکا هشدار داد که تلاش آن ها برای به کارگیری روسیه هراسی به عنوان ابزاری برای جلب رأی، به روابط آینده دو کشور صدمه وارد می کند.

رئیس جمهور روسیه رفتارهای آمریکا در فراسوی مرزهای خود را هزینه ساز دانست و گفت که واشنگتن “فقط در حال ایجاد فشار بر روی کشورهای دنیا حتی متحدان خود است.»

یکی از خبرنگاران از ولادیمیر پوتین سؤال کرد که یا به عقیده سران کرملین، تحریم های اعمال شده علیه روسیه با مواضع مسکو در کشور سوریه رابطه دارد؟

پوتین گفت: «نیاز امروز ما همکاری است و نه اعمال فشار و یا باج خواهی؛ روسیه در برابر تحریم ها و باج خواهی های تازه که دلیلش کشور سوریه است، عقب نشینی نمی کند.»

وی ادامه داد:

اوایل هفته جاری نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، نقش فرانسوی ها برای ممنوع شدن هجوم به حلب را وتو کرد؛ این اقدام مسکو هم موضوع یکی از سوالات امروز بود.

قبل نویبس قطعنامه ای که روس ها وتو کردند حاصل رایزنی های فسرده «ژان برند آیرو» وزیر خارجه فرانسه در مسکو و واشنگتن بود.

پوتین در توضیح علت این اقدام گفت: «قبل نگار فرانسه را به این دلیل وتو کردیم که مقامات کشور سوریه را مقصر همه چیز آگاهی داشته بود؛ هیچ دلیل نمی بینم که فرانسه به خاطر این وتو، علیه ما موضع تهاجمی بگیرد.»

دیروز مسافرت از قبل اعلام شده پوتین به فرانسه به ناگاه لغو شد. رئیس جمهور روسیه در توضیح این داستان گفت که میزبانان فرانسوی مسافرت را به وقتی دیگر موکول کردند و نه مسافران روس.

در حال تکمیل…

–لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد–

گردآورنده : فرناز ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز عشق ناتمام ما جمال يار مستغنی است
««« »»»
به آب و رنگ و خال و خط چه حاجت روی زيبا را

پوتین: مذاکره با دولت اوباما دشوار است/آماده همکاری با دولت بعدی آمریکا هستیم

TT / 56 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال