محققان با ابزاری جدید در پی مشابه سازی مغز آدمیزاد


با دیگران به اشتراک بگذارید

دانشمندان با ابزاری جدید به دنبال شبیه سازی مغز انسان

تصویر و عکس دانشمندان با ابزاری جدید به دنبال شبیه سازی مغز انسان

بشریت یک گام دیگر به ساخت شبیه ساز مغز انسان  نزدیک‌تر شد.

به گزارش کلیک ، محققان دانشگاه ساوتهامپتون در جنوب انگلیس اعلام کردند که ممریستورها (Memristors) و ریزیستورها که نسل تازه ای از مدار های الکترونیکی هستند ، قادر می باشند با یادآوری آخرین نقطه مقاومت خود  ، موجب تقویت قدرت شبکه عصبی می‌گردند.

این تیم تحقیقی لیستی از این ممریستور ها را ارایه کردند که همانند ذهن انسان نقش خود را به عنوان گیرنده مصنوعی جهت آموزش و برداشت  از مقدار زیادی اطلاعات پراکنده بسیار خوب ایفا می‌کنند.

همچنین وقتی که این ممریستورها می‌فهمند که در چه مقطع از وقتی کار آنها پایان کشف کرده به عملکرد خود پایان می دهند و یا به واژه ای دیگر خاموش می‌شوند ، این ویژگی مزیتی بزرگ برای دستگاه‌هایی است که با جهان اینترنت سروکار دارند اما توانایی حمل یا داشتن باتری های بزرگ و قوی را ندارند.

گرچه گفتمان درباره این فناوری بسیار زود است اما اگر شما به دنبال نوعی هوش مصنوعی (AI) هستید که جایگزین مغز انسان با چنین کمال و قدرتمندی شود قطعا به صد ها میلیارد گیرنده عصبی  همانند آنچه نقل شد نیاز دارید.

به زبان سهلتر این سری ممریستورها جهت اقدامات خود تنها از یک سری الگو تبعیت می‌کنند ، با این وجود محققان اذعان داشتند که در حال حاضر نیازی به بالاتر بردن دقت آنها جهت انجام امور دیگر نیست، همچنین میتوان از سنسورها و حسگرها جهت دسته بندی موضوعات و معرفی الگوها بدون دخالت انسان بهره گرفت که این امر در مواقع خطرناک و جاهای غیرقابل دسترس بسیار مفید می باشد.

درست است که شما با فناوری و گجتی (IOT Gadget) روبرو هستید که هیچ تماسی با جهان بیرون ندارد اما میتوان آن راحس کرد و به آن جامع عمل پنهان کند.

*همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد*

گردآوری توسط: گلبانو غ.

نوآوری ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيال نقش تو در کارگاه ديده کشيدم
««« »»»
به صورت تو نگاری نديدم و نشنيدم

محققان با ابزاری جدید در پی مشابه سازی مغز آدمیزاد

TT / 31 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات