http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

جلوگیری از ناخوشی کمر در بارداری!

جلوگیری از ناخوشی کمر در بارداری!

با دیگران به اشتراک بگذارید

پیشگیری از درد کمر در حاملگی!

درد کمر در حاملگی

زنهای باردار بهتر است در این زمان از کفش های عالی ای بهره گیرند تا دچار گودی کمر و کمردرد نشوند غالبا درد در ناحیه ستون فقرات در زنهای باردار به وفور دیده می شود برای جلو گیری از این امر بهتر است بیشتر مراقب باشند و زیاد نایستند   چو ایستادن های طولانی به ستون فقرات این افراد زیان وارد می کند زنان باردار باید کفش های طبی و پاشنه کوتاه باید برگزند تا بتوانند به آسانی را هبروند.

معمولا کمردرد تحت تاثیر هورمون‌هایی است که در حاملگی ترشح و سبب افزوده شدن گودی کمر می‌شود.
 
دکتر مریم کاشانیان، جراح زنان و زایمان با بیان این کە یکی از شکایت‌های رایج زمان حاملگی، کمردرد است، اظهار داشت: معمولا کمردرد تحت تاثیر هورمون‌هایی است که در حاملگی ترشح و سبب افزوده شدن گودی کمر می‌شود. بیشتر زنان در زمان حاملگی، کمردرد را تجربه می‌کنند.وی افزود: گاهی اوقات کمردرد از سه ماهگی آغاز می‌شود که امکان می دارد با افزایش سایز کمر، درد به وجود آید، ولی سبب اصلی کمردرد، ترشح هورمون‌های حاملگی است. چنانچه زنی سابقه مریضی و درد در ناحیه ستون فقرات دارد، مسلما در زمان حاملگی، کمردرد شدیدتری خواهد داشت.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: افزوده شدن وزن، بخصوص در سه ماهه آخر، بیشترین عامل کمردرد است، اما می‌توان براحتی از بروز کمردرد جلو گیری کرد و زایمان خوب تری داشت. همچنین از کمربندهای ویژه زمان حاملگی که گودی کمر را تصحیح می‌کند، بهره گیرند. بهتر است از ایستادن طولانی مدت بپرهیزند و در موارد شدید کمردرد، از مسکن‌های سهل مثل استامینوفن بهره گیرند.

ممتاز نیوز

-همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد-

تهیه کننده: شيرزاد ا.

دانستنی های زناشویی در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سوز دل بين که ز بس آتش اشکم دل شمع
««« »»»
دوش بر من ز سر مهر چو پروانه بسوخت

جلوگیری از ناخوشی کمر در بارداری!

TT / 45 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات