شروع به کار دستگاه با وضعیت تبلت در ویندوز ۱۰ (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

راه اندازی سیستم با حالت تبلت در ویندوز ۱۰

راه‌اندازی سیستم با حالت تبلت در ویندوز ۱۰

توانایی کانتینیوم ویندوز ۱۰، به صورت پویا وقتی که از یک صفحه‌ی لمسی بهره گیرید یا وقتی که صفحه کلیدی را به تبلت یا رایانه‌ی هیبریدی متصل یا جدا می‌کنید، از دسکتاپ باستانی به رابط کاربری مدرن جابه‌جا می‌شود. اما اگر از رایانه‌ی شخصی دسکتاپ استفاده می‌کنید و خواستار نرم‌افزارهای تمام صفحه و صفحه‌ی شروع با کاشی‌های زنده هستید، باید دکمه‌ی Tablet Mode را بزنید.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس افتتاح سیستم با حالت تبلت در ویندوز 10

اکشن‌سنتر تازه ویندوز ۱۰ را با کلیک بر روی آیکن موجود در سمت راست نوار وظیفه گشایید و دکمه‌ی Tablet Mode را بزنید. با این کار، همه چیز از دسکتاپ کنار زده شده و بین آیکنهای منوی استارت، کورتانا و تسک ویو فاصله می‌افتد. حالا در صورت باز بودن پنجره‌ی نرم‌افزار خاصی، برای اکران نرم‌افزارهای تمام صفحه و صفحه‌ی شروع، دکمه‌ی استارت را بفشارید. اگر خواستار نشان دادن آیکن نرم‌افزارهای پین شده به نوار وظیفه هستید، در ادامه‌ی مقاله به طریقه‌ی اکران آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس افتتاح سیستم با حالت تبلت در ویندوز 10

پیشنهادی سازی حالت تبلت

وقتی که در حال بهره گیری از سیستم هیبریدی هستید، ویندوز ۱۰ به طور هوشمندانه بین حالت باستانی و مدرن جابه‌جا می‌شود. اما در صورتی که همیشه قصد بهره گیری از حالت تبلت را ندارید، می‌توانید نحوه‌‌ی اجرای ویژگی کانتینیوم را هم به وسیله‌ی ویندوز پیشنهادی بسازید!

به سادگی واژه Tablet Mode را جستجو کنید و Tablet Mode Settings را از میان گزینه‌های نشان داده شده، برگزید. در این بخش از تنظیمات، شما نیرومند به فعال کردن حالت تبلت و تعیین نحوه‌ی جابه‌جا شدن به این حالت از طریق بخش When this device Automatically switches tablet mod on or off هستید. شما همچنین می‌توانید در صورت تمایل، با غیرفعال کردن گزینه‌ی Hide app icons on the taskbar in tablet mod، از مخفی شدن آیکنهای نوار وظیفه هنگام جابه‌جا شدن به حالت تبلت پیش گیری کنید. به علاوه، می‌توانید نحوه‌ی راه‌اندازی سیستم با حالت تبلت و دسکتاپ را هم از طریق When I sign in موجود بخش یاد شده، تنظیم کنید.

****انتهاي مطلب****

نگارش از : شهرام ل.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دل طريق رندی از محتسب بياموز
««« »»»
مست است و در حق او کس اين گمان ندارد

شروع به کار دستگاه با وضعیت تبلت در ویندوز ۱۰ (۲ عکس)

TT / 50 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال