دلیل مهم صحبت کردن در خواب کدام است؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

علت اصلی حرف زدن در خواب چیست؟

تصویر و عکس علت اصلی حرف زدن در خواب چه چیزی است؟

علت اصلی حرف زدن در خواب چه چیزی است؟

چرا برخی فراد در خواب صحبت میکنند؟ ریشه این نوع از آشفتگی خواب در کجا نهفته است؟

حتماً برای شما هم رقم خورده که شب ها از صدای حرف زدن دیگری از خواب بلند شوید. شب هایی که هر چه می کنید دیگر خواب به چشمانتان نمی آید باید تا صبح بیدار بمانید؛اما مییاندیشید علت اصلی این اتفاق چه چیزی است؟چرا برخی در خواب صحبت میکنند؟ریشه این نوع از آشفتگی خواب در کجا نهفته است؟

شاید به نظر ما قدری عجیب بیاید ولی واقعیت این است که در خواب حرف زدن به مخصوص در کودکان و مردان اتفاقی طبیعی است.

عمده ترین علل حرف زدن در خواب

– استرس

– کمبود خواب

– تب

– مصرف الکل

بر طبق باور کارشناسان این علل حرف زدن به هنگام خواب را تحریک می کنند. با این حال، گاهی برخی عوامل بیرونی از جمله اتفاقات دلپذیر یا ناخوشایند بیرونی یا قرار گرفتن در موقعیتی تازه موجب هیجاناتی در فرد می شود که شب ها و در قالب صحبت در خواب جلوه مییابد.به همین خاطر، اغلب کلماتی که در این مواقع به گوش میرسد به اتفاقات بیرونی و آنچه در طول روز بر فرد گذشته است مربوط می شود.

در نقطه مقابل، گفتمانی که ناشی از تب یا مصرف بیش از حد الکل باشد لزوماً رابطه ای با وقایع روزمره زندگی افراد یا گذشته آنها ندارد و اغلب بی معنا و عاری از وحدت است. در واقع، حرف زدن در خواب بیش از آنکه پدیده ای درونی باشد واکنش بدن است نسبت به اتفاقات بیرونی که نمی توان آن را نوعی مریضی یا آشفتگی زیان منتقل کن پنداشت.

با این حال، کارشناسان به آن دسته افرادی که این داستان برایشان به دفعات تکرار می شود پیشنهاد میدهند سری به پزشک متخصص بزنند. امکان می دارد با یک دوره دارو درمانی کوتاه مدت همه چیز به حالت عادی بازگردد و خودشان و دیگران استراحت کنی آرام تر و با کیفیت تر را آزمایند.

شفقنا

**************

تهیه شده توسط : جمشيد د.

روانشناسی و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عرض حاجت در حريم حضرتت محتاج نيست
««« »»»
راز کس مخفی نماند با فروغ رای تو

دلیل مهم صحبت کردن در خواب کدام است؟

TT / 60 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال