بصیرت و آگاهی از جامعه اسلامی و انسانی رخت برنبندد/ انقلاب حسینی یک انقلاب الهی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

بصیرت و آگاهی از جامعه اسلامی و انسانی رخت برنبندد/ انقلاب حسینی یک انقلاب الهی است

خبرگزاری فارس: بصیرت و آگاهی از جامعه اسلامی و انسانی رخت برنبندد/ انقلاب حسینی یک انقلاب الهی است

نماینده مردمان تاکستان در مجلس با بیان اینکه نباید بصیرت و آگاهی از جامعه دینی، اسلامی و انسانی رخت بربندد، نقل کرد: انقلاب حسینی یک انقلاب الهی است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قزوین، بهمن طاهرخانی در مهمانی سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) پس از ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی در شهرستان تاکستان حین تسلیت ایام ماه محرم به بصیرت عاشورایی اشاره و اظهار داشت: با توجه به قیام عاشورا امید است آحاد مردمان جامعه پیرو حقیقی و عمل گرا در راه زنده نگه داشتن شعائر دینی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، حاکمیتی و ستم ستیزی امام حسین(ع) باشند چراکه امام حسین(ع) و خانواده اش برای تحقق آن ها و آرمان های اسلام به شهادت رسیدند و یا به اسارت رفته و مایه های تداوم نهضت را فراهم کردند.

وی ادامه داد: در واقع آنچه که امام حسین(ع) برای مبارزه با بدعت ها و خودسری های حاکمان جبار مست قدرت عرضه کرد، ضامن بقاء و ماندگاری نهضت شد و باید این را خوب آگاهی داشته و درک کنیم.

نماینده مردمان تاکستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امام حسین(ع) و یارانش کشته نشدند که برای ما همچون قصه های حماسی نقل مجالس و بساط شب زنده داری های بی حاصل تهیه کنند و یکی از پهلوانی ها نقل بکنید و جمعی هم از حیرت زور و بازوی جنگ آور میدان دهانشان باز بماند و یا سخنانی که هیچ مبنای دینی و عقلی ندارد مطرح شود، بلکه امام حسین(ع) رفت تا این ها نباشد.

طاهرخانی اضافه با بیان اینکه نباید بصیرت و آگاهی از جامعه دینی، اسلامی و انسانی رخت بربندد، تصریح کرد: انقلاب حسینی یک انقلاب الهی است و فرماندهی آن را هم مردان خدا، امام حسین(ع) و حضرت عباس علمدار کربلا برعهده دارند و امروز هم باید مسلمانان پیرو راه آن ها بوده و حماسه حسینی بیافرینند.

نماینده مردمان تاکستان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: اگر انسان در دام هوا و هوس گرفتار شود، نمی توان امید به تداوم و پایداری ایمان بر اعتقادات داشت و بسیاری از افراد و فرماندهان جنگ که در مقابل فرزندان پیامبر صف آرایی کرده بودند از نور وجود پیامبر راه گمشده خداپرستی را یافته و خود از سرداران غزوات و جنگ های پیامبر با کفار بودند.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: اگر آگاهی و بصیرتی که روشن ضمیری و عشق سرچشمه آن باشد انسان را از مسیر جهالت رانده و از حب جاه، مقام، ثروت اندوزی و سیطره بر بیت المال مسلمین و ریزش خون مردمان مظلوم که ویرانگر است، دوری می کند.

وی با بیان اینکه بصیرت و معرفت درس آ کادمیک و کلاسی صرف نیست و بخش اصلی آن از سرچشمه روان عشق و دلدادگی است، نقل کرد: برخی از انسان ها در اعصار گذشته و همچنین برخی که در عصر فناوری، نانوتکنولوژی و دانش بنیان بوده، با تمام دانش و احاطه بر علوم و فنون روز از بصیرت بی بهره هستند؛ در واقع مجهز به سخت افزار بوده اما بصیرت که بخش نرم افزاری است از آن محروم هستند.

*****************************************

نگارنده : كامبيز د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پير ميخانه همی‌خواند معمايی دوش
««« »»»
از خط جام که فرجام چه خواهد بودن

بصیرت و آگاهی از جامعه اسلامی و انسانی رخت برنبندد/ انقلاب حسینی یک انقلاب الهی است

TT / 37 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات