ترکیه ده ها نفر را به اتهام ارتباط با "پ ک ک" بازداشت کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

ترکیه ده ها نفر را به اتهام ارتباط با "پ ک ک" بازداشت کرد

یک منبع امنیتی روز چهارشنبه از بازداشت ده ها نفر توسط نیروهای پلیس کشور ترکیه به دلیل رابطه با شبه نظامیان پ ک ک گزارش کرده است.

تصویر و عکس   کشور ترکیه ده ها نفر را به اتهام رابطه با "پ ک ک" بازداشت کرد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع امنیتی تاکید کرد: ده ها نفر از جمله برخی مقامهای مجلسی حزب هوادار کردها، به اتهام پخش تبلیغات مربوط به حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک بازداشت شده اند.

این مقام آگاه تصریح کرد: حداقل ۴۹ نفر به اتهام پخش تبلیغات تروریستی و عضویت در یک گروه تروریستی بازداشت شده اند. این افراد در یک عملیات ضد تروریستی علیه پ ک ک در استان های "وان" و "حکاری" بازداشت شدند.

برخی از بازداشت شدگان از مقامهای حزب دموکرات مردمی کردستان هستند. دولت کشور ترکیه این حزب را مرتبط با پ ک ک آگاهی میدارد ولی مقام های حزب این اتهامات را رد کرده اند.

پ ک ک از سوی آنکارا، اتحادیه اروپا و ایالات متحده در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفته است.

۲ مقام ارشد حزب عدالت و توسعه کشور ترکیه طی هفته جاری در دو هجوم جداگانه کشته شده اند و آنکارا شبه نظامیان پ ک ک را مسئول این حملات شناسانده است.

بعد از شکسته شدن توافق آتش بس بین دولت کشور ترکیه و شبه نظامیان پ ک ک در تابستان گذشته، مناطق کُردنشین کشور ترکیه در ماه های اخیر صحنه ناآرامی بوده است.حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک در ۳۱ سال گذشته با نیروهای امنیتی و ارتش این کشور در جنگ هستند.

-نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود-

تهیه کننده: بهمن ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شراب خانگيم بس می مغانه بيار
««« »»»
حريف باده رسيد ای رفيق توبه وداع

ترکیه ده ها نفر را به اتهام ارتباط با "پ ک ک" بازداشت کرد

TT / 46 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات