با راهکار های پرورش گل ناز آشنایی پیدا کنید!! (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

با روش های پرورش گل ناز آشنا شوید!!

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس با روش های پرورش گل ناز آشنایی پیدا کنید!!

گل ناز از جمله گل های خانگی است که بسیار محبوب می باشد.گل ناز رونده گیاهی همیشه سبز، چند ساله با ساقه های علفی است. ارتفاع گیاه در بعضی گونه ها ۶۰-۴۵ سانتیمتر و در بعضی گونه ها ۳۰-۱۵ سانتیمتر است. و قطر گل ها تا ۵ سانتیمتر هم می رسد.

 

برگ ها آبدار، سه وجهی تا استوانه ای شکل هستند. رنگ برگ ها سبز مایل به خاکستری-نقره ای به طول ۷-۵ سانتیمتر و شبیه به انگشتان دست یک طفل می باشد. گاهی رگه هایی به رنگ قرمز نیز در رنگ سبز برگ دیده میشود که رنگ مایل به قرمز ساقه های جوان جذابیت زینتی برای این گیاه به مخصوص در اواخر زمستان فراهم می آورد.

 

هر گل منفرد در انتهای شاخه نمایان ساخته شده و در بر می داری چند گلبرگ باریک، طویل و رنگی است. بیشتر گونه ها در بر می داری رنگ صورتی است ولی رنگ های ارغوانی، قرمز، زرد، نارنجی و سفید هم در بعضی گونه ها وجود دارد. وقت گلدهی بسته به گونه ها از اوایل بهار تا اوایل پاییز قادر هست ادامه داشته باشد.

 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس با روش های پرورش گل ناز آشنایی پیدا کنید!!

 

گل ناز رونده با توجه به مقاومت به خشکی، شوری، باد و سرعت رشد بالا از گیاهان محبوب در جامعه باغبانی تلقی میشود. این گیاه عالی برای باغ های صخره ای، ساحلی و خشک منظری است.از گونه های سرشناس آن می توان برای رنگ صورتی به گونه  L.productus  و  L.roseus  و برای رنگ نارنجی گونه  L.aurantiacus  و  L.aureus  نام برد.

 

گونه “L.alpine” هم قرمز رنگ است.یا شور هم خوب رشد می کند.آبیاری: مقاوم به خشکی است و به آبیاری زیاد، حساس است. در اغلب مناطق هفته ای یک بار و در مناطق گرم یا بیابانی هفته ای دو مرتبه آبیاری کافی است.نور: به آفتاب کامل نیاز دارد. برای کاشت در نیم سایه مناطقی با گرمای زیاد و خشک نیز عالی است.

 

دما: در زمستان، یخبندان های سبک را به خوبی تحمل می کند. در مناطق بسیار خنک، گیاه را به صورت یکساله کشت می کنند. در دوره های طولانی سرما اگر رطوبت خاک زیاد باشد، ریشه لطمه می بیند.تکثیر: روش تکثیر آن قلمه نرم ساقه در هر وقت از سال به جز در وقت گلدهی آن است.

 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس با روش های پرورش گل ناز آشنایی پیدا کنید!!

 

این گیاه چند ساله در بر می داری طول عمر کوتاهی است و در سال سوم خوب تر است با قلمه های تازه جایگزین شود. جنس Lampranthus در بر می داری گونه های بسیاری است که شباهت های گونه ها به همدیگر و تعداد زیاد آن ها و همچنین دورگه های تولید شده باعث شده وارد شدن به بحث گونه ها مقدور نباشد.

 

ضروری به توضیح است که تعدادی از این گل ها در باغ های به فروش رسان گل، به نام های گوناگونی همچو  “ناز فرانسوی ” و … به به فروش رسان می رسند. در کل به کلیه گونه های این جنس به اختصار “گل ناز رونده” نام دادیم و توضیحات بالا مربوط به گونه هایی است که کوتاه تر بوده و به عنوان گیاه پوششی زینتی به کار گرفته میشود.

 

گیاهان خانواده علف فرشیان (Aizoaceae) را اغلب با نام شایع گل یخ (Ice plant) در انگلیسی می شناسند؛ ولی در فارسی کلکسیون گونه های این گیاهان را به نام “گل ناز” می شناسند. نام “گل یخ” در فارسی نامی انحصاری برای درختچه chimonanthus است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال