سوگ قم در شام غریبان امام حسین(ع)


با دیگران به اشتراک بگذارید

سوگ قم در شام غریبان امام حسین(ع)

خبرگزاری فارس: سوگ قم در شام غریبان امام حسین(ع)

شهر قم در شام غریبان سرور و سالار شهیدان غرق در ماتم و عزا است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، در شب یازدهم محرم و در شام غریبان امام حسین(ع) و یاران با وفایش، شهر قم یکپارچه غرق در سوگ و ماتم است و بانگ عزا در مکان مکان این شهر برپا شده است.

دسته های عزاداری و سینه خانمی همچنان در مسیرهای منتهی به حرم منزه حضرت معصومه(س) در حرکت هستند و از جمله دسته هایی که در شام غریبان امام حسین(ع) به عزاداری و سوگواری توجه کردند دسته سقاهای قم بود.

همچنین قافله نمادین اسرا نیز امشب به سمت حرم حضرت معصومه(س) حرکت کرد و این قافله غربت بازماندگان واقعه عاشورا در عصر روز دهم محرم و ستمی که به امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) روا داشته شد را برای مردمان تداعی کرد.

در حرم منزه حضرت معصومه(س) نیز مهمانی مخصوص شام غریبان حسینی برپا شده است و زائران بارگاه ملکوتی بانوی کرامت به سوگواری و عزاداری توجه کردند.

همچنین در مساجد، حسینیه ها، تکایا و همچنین هیات های بزرگ قم از جمله هیأت رزمندگان اسلام نیز مهمانی مخصوص شام غریبان امام حسین(ع) با حضور گسترده عزاداران برگزاری می شود.

********************

متن از : خسرو ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برو معالجه خود کن ای نصيحتگو
««« »»»
شراب و شاهد شيرين که را زيانی داد

سوگ قم در شام غریبان امام حسین(ع)

TT / 27 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال