ساکنان باغ مهربانی زنجان عزادار امام حسین(ع) شدند


با دیگران به اشتراک بگذارید

ساکنان باغ مهربانی زنجان عزادار امام حسین(ع) شدند

خبرگزاری فارس: ساکنان باغ مهربانی زنجان عزادار امام حسین(ع) شدند

همزمان با سر تا سر استان ساکنان باغ مهربانی زنجان عزادار امام حسین(ع) شدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، همزمان با سر تا سر کشور زنجان نیز در عزای حسین مشکی بر تن کن شده است. برگزاری سوگواره های گوناگون با همت شهروندان امروز بوی کربلا را به شهر زنجان داده است. عزای حسینی سالخورده و جوان نمی شناسد و عاشقان حسین(ع) هر کاری برای عزاداران حسینی می کنند.

از جمله مراکزی دنج و آرام که این روزها مشکی بر تن کن غم امام حسین(ع) شده، تنها خانه سالمندان شهر زنجان است، که این روزها نام باغ مهربانی به خود گرفته است.

شاید یکی از بی ریاترین مجالس عزاداری این روزها عزاداری این افراد است. سالمندانی که یا خانه و خانواده ای ندارند و یا تنهایی، تنها قسمتشان شده است. عزای امام حسین(ع) فرصتی شده تا جمعی از خیرین و سالمندان شهر زنجان دور هم گردآیند و در غم امام عاشقان اشک بریزند، مهمانی ای که به همت کانون خیریه کلبه مهربانی در مرکز سالمندان زنجان برگزار شد.

*فعالیت کانون کلبه مهربانی با همکاری ۶۰۰ خیر

رئیس هیأت مدیره کانون خیریه کلبه مهربانی زنجان در حاشیه این برنامه در مصاحبه با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: کانون کلبه مهربانی از ۲۰ آذر ۹۴ با کمک و همکاری جمعی از خیرین کار خود را آغاز کرده است.

محسن اجلی با اشاره به اینکه این گروه مددهای خود را در قالب پک آذوقه برای ۱۲ خانواده آغاز کرده است، افزود: با افزایش فعالیت این گروه کمک ها به صورت انتقادی و غیر انتقادی برای کمک به نیازمندان، خانواده های معلولان و سالمندان نیازمند به این کانون داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این کانون هم اکنون جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ خیر دارد، افزود: با تقویت این کانون اقدامات خیری این سازمان نیز بسط یافت.

رئیس هیأت مدیره کانون خیریه کلبه مهربانی زنجان با اشاره به اینکه تاکنون دو جشن برای معلولان استان زنجان توسط این کانون به انجام رسانده شده است، افزود: نقش یک لقمه مهربانی با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری زنجان به صورت سه شب افطاری سهل برگزار شد.

اجلی همچنین به اجرای نقش یک کاسه محبت در فستیوال آش رمضان در سه روز متوالی اشاره کرد و افزود: بازدیدهای ادواری از سالمندان زنجان و مشارکت در تهیه چندین نکته جهیزیه برای نیازمندان از جمله اقدامات این کانون بوده است.

وی به مشارکت در چندین نکته تهیه سیسمونی طفل برای نیازمندان و بازدید از مدارس معلولین و اهدای وسایل التحریر و تیپ ورزشی و کیف مدرسه به این دانش آموزان اشاره و افزود: چندین نکته اشتغال زایی و حمایت از ناشنوایان برای تعلیم فعالیت های هنری و … از دیگر فعالیت های این کانون است.

*باغ مهربانی زنجان نیازمند مهربانی

باغ مهربانی نامی است که توسط خیرین برای خانه سالمندان زنجان برگزیده شده است، خانه ای که این روزها به خوبی بوی زندگی به خود گرفته است و قادر بوده کارنامه کامیابی از بهبود شرایط زندگی برای سالمندان ساکن در این مرکز پیشنهاد کند.

استاندار زنجان در مصاحبه با خبرنگار فارس در زمینه فعالیت باغ مهربانی اظهار کرد: مالکیت باغ مهربانی با سازمان بهزیستی است.

اسدالله درویش امیری با تاکید بر لزوم توسعه و تکمیل باغ مهربانی عنوان کرد: تفاهمی با بهزیستی استان و بخش خصوصی برای بهره برداری از این باغ با توجه به اهداف این مرکز منعقد می شود.

وی با اشاره به اینکه تکمیل و بهره برداری باغ مهربانی بر عهده بخش خصوصی است، افزود: استانداری زنجان وعده کمک همه جانبه برای راه اندازی این مرکز را می دهد.

درویش امیری با اشاره به کمک و پشتیبانی خدماتی و اداری از این مرکز افزود: در کنار خیرین مددهای ضروری نیز به این مرکز ارائه می شود.

براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: كاوه ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شممت روح وداد و شمت برق وصال
««« »»»
بيا که بوی تو را ميرم ای نسيم شمال

ساکنان باغ مهربانی زنجان عزادار امام حسین(ع) شدند

TT / 79 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال