زندگینامه و بیوگرافی زندگی ارسطو از ولادت تا درگذشت + تصویر و عکس


با دیگران به اشتراک بگذارید

بیوگرافی زندگی ارسطو از تولد تا مرگ + عکس

«ارسطو» یکی از بزرگترین فلاسفه و متفکران یونان باستان بود. او حتی امروزه نیز به دلیل کارهای نورانی و برجسته اش نکته احترام دانشمندان و روشنفکران است

ارسطو که بود؟

«ارسطو» یکی از بزرگترین فلاسفه و متفکران یونان باستان بود. او حتی امروزه نیز به دلیل کارهای نورانی و برجسته اش نکته احترام دانشمندان و روشنفکران است. ارسطو به موضوعات بسیاری از جمله سیاست، علوم، زندگی کرد شناسی، جامعه شناسی، تعلیمی و غیره علاقه مند بود و در تمامی این زمینه ها مطالعه و کار میکرد. بسیاری از فیلسوفان پس از او به اندیشه ها و نظریات ارسطو اعتقاد داشتند.

تصویر و عکس زندگی نامه زندگی ارسطو از تولد تا مرگ + تصویر و عکس
زندگی نامه زندگی ارسطو از تولد تا مرگ + تصویر و عکس

ارسطو در سال ۳۸۴ قبل از میلاد در شهر «استاگیرا» واقع در یونان به دنیا آمد. این شهر توسط سلطان مقدونیه اداره می شد. پدر ارسطو پزشک خانواده سلطنتی بود. ارسطو در ۱۷ سالگی به آتن رفت و به شاگردی فیلسوف معروف، «افلاطون»، در آمد و در فرهنگستان او مشغول به تحصیل شد. او ۲۰ سال در آتن ماند و بعدها خود نیز شغل معلمی را انتخاب کرد. پس از آن، ارسطو فرهنگستان را ترک کرد و برای ادامه مطالعات و تحقیقاتش به جزیره «لسی بوس» رفت. او در این جزیره به مطالعه طبیعت و شخصیت انسان توجه کرد و به این نتیجه رسید که انسان همان اندازه که اجتماعی است، وجود می داری سیاسی نیز به حساب مییاید. انسان ها به طور گروهی میزیند و به شیوه ای خاص بر یکدیگر حکومت می کنند. او بعدها این افکار و اندیشه را در کتاب سرشناسش، «سیاست»، گنجاند.

ارسطو در سال ۳۴۳ قبل از میلاد به مقدونیه بازگشت و به دربار «فیلیپ» رفت. او در آنجا معلم فرزند فیلیپ، «اسکندر کبیر» شد. چندین سال بعد، ارسطو به آتن رفت و مدرسه ای به نام «لوکیون» تأسیس کرد. او کتاب های زیادی نوشت. نظریات وی اغلب با فیلسوفان قبل از خودش از جمله «سقراط» و افلاطون متفاوت بود.

افکار و نظریات ارسطو با معانی و مفاهیمی عادی قابل فهم بود. او نه تنها یک فیلسوف و متفکر بود، بلکه دانشمند و منتقدان نیز به حساب میامد. آثار و متنهای او مقوله زبان و ادبیات را هم در بر می گرفت. از میان کتاب های ادبی او می شود به «فن خطابه» اشاره کرد که شامل نحوه بهره گیری از زبان برای بحث و تشویق است. کتاب «فن شعر» ارسطو نخستین کتاب مرجع در زمینه انتقاد ادبی است که هنوز برای تعریف معانی پایه ای مثل تراژدی و طنز به آن مراجعه می شود.

ارسطو حدود یک سال قبل از مرگش ناچار شد از آتن بگریزد؛ زیرا دشمنانش او را متهم کرده بودند که به خدا معتقد نیست. او در سال ۳۲۲ قبل از میلاد در سن ۶۲ سالگی درگذشت.

***براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: شيدا ز.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به گردابی چو می‌افتادم از غم
««« »»»
به تدبيرش اميد ساحلی بود

زندگینامه و بیوگرافی زندگی ارسطو از ولادت تا درگذشت + تصویر و عکس

TT / 68 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال