http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اثربخشی خوشگلی در برگزیدن شریک زندگی آینده!

اثربخشی خوشگلی در برگزیدن شریک زندگی آینده!

با دیگران به اشتراک بگذارید

تاثیر زیبایی در انتخاب همسر آینده!

خوشگلی در انتخاب همسر

خوشگلی در انتخاب همسر ، به اندازه پسند قلبی کافی است‎ . راستش را بخواهید تقریبا سه سال است که در صدد کشف کردن همسر عالی هستم ولی تا به حال کامیاب نشده ام. به علل مختلف طرف مقابل عالی نبوده است.اینجا اولین مکانی است که از همه لحاظ باب میل من و خانواده است.اما با این حال هنوز با ظاهر این زن کنار نیامده ام. اما عفت و پاکدامنی خاصی که وی دارد مانع از جواب رد من می شود.

هراس دارم جواب رد بدهم و دیگر نکته ای به این خوبی کشف نکنم. با خود نقل میکنیم شاید مزدوج شویم  صفات خوب وی بر ظاهرش سایه افکنده و دیگر برایم اهمیتی نداشته باشد و با چهره اش کنار بیایم.نظر شما کدام است؟برای ازدواج اقدام کنم؟
 
خوشگلی ظاهری، با ارضا جنسی در زندگی مشترک رابطه زیاد دارد؛ بنابراین میل به همسری زیبا در جوانان امری طبیعی است و حتی کسانی که سایر شرایط از قبیل ایمان، اصالت و شرافت خانوادگی و… را در انتخاب همسر مد نظر قرار می‌دهند، دوست دارند که همسرشان زیبا نیز باشد.البته باید توجه داشت که خوشگلی در بر می داری معیار، اندازه معین و قانون استاندارد ندارد، بلکه کاملا نسبی است. پس منظور ما از خوشگلی، رضایت نسبی فرد از ظاهر طرف مقابل است.
 
حس خوشگلی شناسی از جمله احساس های مشترکی است که همه ما به شیوه های مختلف آن را درک و مییازماییم. اما با وجود مشترک بودن این حس در میان انسان ها، نظرها درباره تعریف و مصادیق "خوشگلی" بسیار متنوع و متفاوت با یکدیگر است .آنچه که مسلم است توجه به خوشگلی در امر انتخاب همسر اهمیتی می دارد و همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
 
انسانها قادر هستند نگرشهای گوناگونی درباره موضوعات مختلف داشته باشند اما معمولا جایگاه این امر در نزد برخی خیلی اصلی تر و در نزد گروهی دیگر در حد وسط قرار دارد و شاید در نزد عده معدودی اهمیت بسیار کمی داشته باشد.
 
اما آنچه که باید آگاهی دار توجه داشت این است که نگرش هر فرد نسبت به ظاهر و خوشگلی، تحت تاثیر فرهنگ و یاد گرفته ها و القائاتی است که از ناحیه خانواده و محیط برای او مطرح می شود.

در هر حال به چشم مییاید که در امر انتخاب همسر باید به مساله خوشگلی و ظاهر توجه خاص داشت. منظور این نیست که همسری که بر می گزینید بسیار گیرا باشد بلکه باید ظاهر وی مورد دلخواه طرف مقابل باشد.
 
اگر هنگام انتخاب همسر به این مساله پرداخته شود، امکان بهانه گیری و ایجاد اختلاف در زندگی مشترک کاهش کشف میکند. چرا که بهانه گیری ها منجر به دلسردی همسر شده و صمیمیت از ان خانواده رخت بر می بندد.
 
خلال اینکه باید توجه داشت بانوان بیش از مردان خواهان این هستند که ظاهرشان مورد توجه و مطلوب همسر بوده و مورد تحسین قرار بگیرند.
 
نکته مهم دیگر اینکه برای هر کس در هنگام انتخاب همسر برخی از معیارها در اولویت و ارجحیت بیشتری برخوردار است لذا  اگر برای کسی مساله ظاهر و خوشگلی جز اولویتهای نخستین است پس ضروری است که هنگام انتخاب به این موضوع توجه خاص داشته باشد.
 
البته باید مراقبت شود تا تنها عامل انتخاب، مساله خوشگلی نباشد بلکه کلکسیون معیارها و موازین انتخاب مورد توجه قرار گیرد خصوصا که باید مراقبت شود تا هیچ معیاری قربانی سایر معیارها نشود.
 
پس کاربر گرامی!
کسی قادر نمی باشد منکر این مساله شود که خوشگلی یک امتیاز به حساب می‌آید و در شیرینی و سعادت زندگی زناشویی تأثیر به ‏سزایی دارد. حسن ظاهر و جمال از اهمیت  زیادی برخوردار است و نباید بیان شود که اگر فرزند مورد نظر که در بر می داری معیارهای اساسی؛ مثل ایمان، صداقت، … است، پس در بر می داری هر نوع کیفیت ظاهری بود باید برگزید و اقدام به ازدواج نمود. بلکه باید از جمال و خوشگلی ظاهری فرزند زن هم رضایت نسبی داشت.
 
حس خوشگلی شناسی از جمله احساس های مشترکی است که همه ما به شیوه های مختلف آن را درک و مییازماییم. اما با وجود مشترک بودن این حس در میان انسان ها، نظرها درباره تعریف و مصادیق "خوشگلی" بسیار متنوع و متفاوت با یکدیگر است .آنچه که مسلم است توجه به خوشگلی در امر انتخاب همسر اهمیتی می دارد و همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
 
به واژه دیگر باید فرزند موردنظر با شما تناسب داشته و مورد پسندشما باشد. غفلت از این نکته و یا بی اهمیت جلوه دادن آن و بی توجهی به این موضوع چه بسا موجب معضلات در زندگی مشترک شود؛ و در آینده زمینه را برای بهانه تراشی شما و یا حتی تحقیر فرزند زن مهیا کند.
 
نکتۀ دیگراینکه خوشگلی ظاهری، با ارضا جنسی در زندگی مشترک رابطه زیاد دارد؛ بنابراین میل به همسری زیبا در جوانان امری طبیعی است و حتی کسانی که سایر شرایط از قبیل ایمان، اصالت و شرافت خانوادگی و… را در انتخاب همسر مد نظر قرار می‌دهند، دوست دارند که همسرشان زیبا نیز باشد.
 
البته باید توجه داشت که خوشگلی در بر می داری معیار، اندازه معین و قانون استاندارد ندارد، بلکه کاملا نسبی است. پس منظور ما از خوشگلی، رضایت نسبی فرد از ظاهر طرف مقابل است.
 
می‌‏توان نقل کرد خوشگلی به اندازه‌‏ای باید باشد که همدیگر را بپسندید و جذابیت کافی برای همدیگر داشته باشید . خوشگلی در انتخاب همسر، به اندازه پسند قلبی کافی است؛ یعنی شما در کنار بررسی تناسب، شایستگی و تمیزی در طرف مقابل، به ظاهر وی هم دقت دارید و ببینید آیا واقعا از صمیم قلب تمایل به ازدواج با وی را دارید؟ این مقدار علاقه، حداقل مقدار ضروری برای ازدواج است و بیش از این نیازی نیست.
 
البته باید توجه داشت که فقط در انتخاب خود به خوشگلی دقت ندارید و به معیارهای مهم دیگر مثل اعتقادات، فرهنگ و خانواده و .. هم توجه خاص داشته باشید. باتوجه به مجموع این شرایط برای انتخاب اقدام کنید.لذا اگر ظاهر این زن باب میل شما نیست ادامه روند خواستگاری(علی رغم امتیازات زیادی که این زن دارد) چندان پیشنهاد داده نمیشود.
 
تبیان

*****************************

مسئول متن : تورانبانو ض.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آن نقاش قدرت آفرين باد
««« »»»
که گرد مه کشد خط هلالی

اثربخشی خوشگلی در برگزیدن شریک زندگی آینده!

TT / 117 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
اتفاق مهیبی در شرف وقوع است
واکنش ایوبی به بازگشت بازیگران پیوسته به شبکه GEM
ساخت ریزربات‌های بازیگوش!+تصاویر
استخدام کارمند فروش و مدرس زبان در موسسه آموزشی نوآوران
حاجی زاده:اعضای شورای شهر تبریز از نتایج ماشین سازی راضی نیستند
وقوع 3 زمین‌لرزه در زرند
زنی که ۴کیلومتر زیر خودرو کشیده شد و زنده ماند! +عکس
پارکینگ عمومی شهروند در بجنورد به بهره برداری رسید
واکنش ایران به گزارش اخیر احمد شهید
هدف ایران‌خودرو از اعلام قیمت‌های جدید چیست!؟
استخدام توسعه دهنده نرم افزار در شرکت فناوری اطلاعات مهیمن
فجر شهیدسپاسی و خیبر خرم آباد؛ زردپوشان همچنان در حسرت برد
اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت پخش زنده ویدئو
مدت زمان معاینه خودروها کاهش یافت
کلوپ: وست بروم در محوطه جریمه ۱۵ بازیکن داشت!/ هواداران جو فوق العاده ای ساختند
برنامه جدید احسان علیخانی در تلویزیون +عکس
توسعه دستگاه‌های صرافی الکترونیک بانک شهر
استخدام ۷ ردیف شغلی در انتشارات گل واژه در تهران
آنچلوتی: بهترین بازی فصل خودمان را انجام دادیم
زلزله ۳.۹ ریشتری دماوند را لرزاند