یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

با گذشت مقاطع ابتدایی فصل، حالا بهتر می شود چهره مدعیان و تیم های شگفتی ساز لیگ های معتبر اروپایی را تشخیص داد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

به گزارش “ورزش سه”، قصد داریم در این مقطع از فصل، عملکرد باشگاه ها در لیگ های گوناگون را چک کنیم و ببینیم کدام تیم فراتر از انتظار نمایان ساخته شده است و کدام هنوز قادر نبوده است عملکردی درخور نام خود، پیشنهاد کند.

عملکردهای خوب:

اتلتیکو مادرید / صدرنشین لالیگا

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

پس از ۲ حضور در مرحله فینال لیگ قهرمانان اروپا در سالهای اخیر، شگفت انگیز است که دیگو سیمئونه هنوز هم انگیزه را در مادریدی ها حفظ کرده و این تیم به صدر جدول لالیگا تکیه زده است. آنها با حفظ سبک بازی خود، نمایش با کیفیت تری نسبت به گذشته پیشنهاد میکنند و با افزایش تعداد پاس های سالم و ضربات به سمت دروازه حریف، به بلوغ تاکتیکی رسیده اند. نقطه قوت اتلتیکو مادرید، کمربند خط میانی این تیم با حضور سائول، کاراسکو، کوکه و گایتان است.

بایرن مونیخ / صدرنشین بوندس لیگا

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

هدف کارلتو، افزایش کارایی استانداردهای بالای تیم گواردیولا در سالهای اخیر است. باواریایی ها تا به حال از ۱۸ امتیاز ممکن، ۱۶ امتیاز را کسب کرده اند؛ اما اکرانهای این تیم برابر کلن، هامبورگ و اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان، این شائبه را به وجود آورده است که شاید این تیم به اندازه سالهای گذشته توانا نیست. باید به این مورد توجه داشت که سال قبل تا این مقطع، ۸ پیروزی متوالی به دست آورده بود و در ۷ بازی، دروازه خود را بسته نگه داشته بود.

موناکو / رده دوم لاشامپیونه

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

به سان سالهای گذشته، این فصل نیز شاهد حضور فعال موناکو در بازار نقل و انتقالات بودیم. این تیم با خریدهایی در مجموع ۱۶۰ میلیون یورو و به فروش رسان معادل ۲۶۳ میلیون پوند، نقش پررنگی را در تابستان های پرجنب و جوش اروپا رقم زده است. البته امسال شاهد رفتار متعادل تری از آنها در بازار بودیم و موناکو خوب ترین پاسداران خود را در مخلوط حفظ کرد؛ همچنین برناردو سیلوا، پلی میکر آماده این تیم، نیز ترجیح داد در موناکو بماند. پیروزی برابر پاری سن ژرمن و همچنین گذر از سد تاتنهام در لندن، آگاهی دار معناست که باید آنها را در بین مدعیان به حساب آورد.

میلان / رتبه ششم سری آ

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

بسیاری از کارشناسان، نتایجی بدتر از این را برای میلان متصور بودند. وینچنزو مونتلا، سرمربی جوان و ایتالیایی روسونری ها، تا حدودی کامیاب به هماهنگ کردن تیمش با افکار خود شده و تیم بسیار جوان میلان روند رو به رشدی را میگذراند. دوناروما، رومانیولی، کالابریا، دی شیلیو، لوکاتلی، سوسا و نیانگ همگی زیر ۲۳ سال هستند و این نشان از جوانگرایی مونتلا در مخلوط تیمش دارد. نبود پذیرش شکست در ۴ بازی اخیر، نشانگر بوجود آیی شخصیت میلان فعلی است؛ اما هواپیمای تک نفره باید فکری به حال خط پاسداری ای خود نیز بکند.

عملکردهای ضعیف:

والنسیا / رتبه ۱۸ لالیگا

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

از ۲ سال پیش که پیتر لیم، مالکیت باشگاه والنسیا را تصاحب کرد، ۶ سرمربی گوناگون روی نیمکت خفاش ها نشسته اند و پرواضح است که با چنین شرایطی، امکان تغییرات در ساختار و فرهنگ باشگاه به شدت افزایش کشف میکند. والنسیا تابستان امسال، ستارگانی مثل پابلو آلکاسر و آندره گومس را به بارسلونا واگذار کرد و فیغولی و شکوردان مصطفی نیز مستایا را به مقاصد گوناگون ترک کردند. با این شرایط، چزاره پراندلی، سرمربی ایتالیایی و تازه این تیم، کار دشواری برای بهبود شرایط والنسیا خواهد داشت.

هامبورگ / رده ۱۸ بوندس لیگا

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

هامبورگ در سالهای گذشته اصلا شرایط خوبی را نیازموده است و این تیم مقتدر آلمانی در دهه ۸۰، حالا شرایطی همانند آستون ویلا را در انگلیس مییازماید. برونو لابادیا، هشتمین سرمربی بندرنشینان از سال ۲۰۱۰ بوده است و شاید بیشترین عامل افت شدید این تیم پرافتخار در سالهای اخیر را قادر باش به سوء مدیریت و نبود تصمیمات صحیح از ارکان رده بالای این باشگاه آگاهی داشت که حتی کار این تیم برای بقا در بوندس لیگا را نیز دشوار کرده است.

مارسی / رتبه ۱۴ لاشامپیونه

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

مارسی نیز شرایط خوبی را در فصول اخیر نیازموده است و زمانیکه به لیست بازیکنانی که این تیم در ۵ سال اخیر از دست داده است نگاه می کنیم، متوجه ضعف مدیریتی این باشگاه پرآوازه در دهه ۹۰ خواهیم شد. استیو مانداندا، آندره آیو، دیمیتری پایت، میچی باتشوایی و آندره سالخورده ژیناک ستارگانی بودند که با طلاق خود، چنین شرایطی را برای مارسی رقم زده اند.

کروتونه / رتبه آخر سری آ

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

برای بسیاری از کارشناسان، کروتونه یادآور درخشش تیم پادوا در فصل ۱۹۹۵ در سری آ بود؛ اما این تیم تا به حال هرگز انتظارت را برآورده نکرده است و با از دست دادن مربی خود، ایوان جووریچ و خوب ترین گلزن تیم، آنته بودیمیر در تابستان، شرایط سختی را مییازماید. حتی برگزاری بازی های خانگی در فاصله ۴۰۰ کیلومتری پسکارا نیز مددی به این تیم نکرد و اوضاع برای کروتونه پیچیده تر از گذشته است.

شوک آورها:

بارسلونا / رتبه ۴ لالیگا

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

با توجه به انتظارات بالا از بارسلونا، شکست های متوالی در برابر سلتاویگو در سالهای گذشته، باخت برابر آلاوز تازه صعود کرده و پیروزی بسیار دشوار برابر مونشن گلادباخ در لیگ قهرمانان، هواداران این تیم را نسبت به آینده نگران کرده است. تاکتیک های غلط و تکیه بیش از حد به دستگاه چرخشی، لوییس انریکه را متهم اول نتایج ضعیف بارسلونا قلمداد کرده است و حتی بسیاری از کارشناسان، غیبت مسی پس از مصدومیت در برابر اتلتیکو را عامل دوم ناکامی های بلوگرانا آگاهی میدارند.

پاری سن ژرمن / رده ۳ لاشامپیونه

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

بدترین شروع از زمان صدارت مالکان عرب بر باشگاه پاریسی، حاصل زمان زندگی بدون زلاتان، جانشین شدن حاتم بن عرفا و هدایت این تیم توسط اونای امری است. اخبار حاکی از بروز تنش هایی بین ناصر الخلیفی و اونای امری پس از شکست برابر موناکو و از دست دادن امتیاز در برابر تولوز بوده است و هنوز پی اس جی قادر نشده ریتم فوق العاده خود در سالهای گذشته را به دست آورد.

شالکه / رده ۱۶ بوندس لیگا

تصویر و عکس شماره ۱۲ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

پس از انتصاب کریس هیدل به عنوان مدیر و مارکوس واینزیل در سمت سرمربیگری، انتظار هواداران شالکه خیلی بالاتر از نتایج فعلی باشگاه بود. این تیم فصل را با ۵ شکست متوالی آغاز کرد و توجیه سران این تیم، طول کشیدن برای تطبیق پذیری با تاکتیک های سرمربی تازه بود؛ اما بدون شک ادامه این شرایط برای هواداران متعصب شالکه امکان پذیر نخواهد بود.

اینترمیلان / رتبه ۹ سری آ

تصویر و عکس شماره ۱۳ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

شکست در برابر هاپوئل و اسپاراتاپراگ در لیگ اروپا، نمایان کننده حجم وخامت اوضاع در اردوی نراتزوری هاست. آنها پس از برکناری مانچینی و انتصاب دی بوئر هلندی تنها ۱۰ روز مانده به شروع مسابقات، جایگاهی بهتر از نهم در سری آ نداشته اند و بدون شک با تهیه کرد ستاره های بزرگ در تابستان امسال، قادر به برآورده کردن نیمی از انتظارات هواداران نیز نبوده اند؛ البته پیروزی بزرگ در دربی ایتالیا برابر یوونتوس، کورسوی امیدی را در دل هواداران این تیم روشن کرده است.

فوق العاده ها:

لاس پالماس / رده ۷ لالیگا

تصویر و عکس شماره ۱۴ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

کارخانه بازیکن سازی اسپانیا که در سالهای اخیر ستارگانی مثل داوید سسلوا، والرون و ویتولو را به سطح اول فوتبال شناسانده است، قادر به کسب نتایج بسیار خوبی در فصل تازه بوده و با متوقف کردن رئال مادرید و ساختن شبی تلخ برای والنسیا، در رده هفتم لالیگا قرار گرفته است. در جدول، تنها بارسلونا کامیاب به زدن گل های بیشتری از این تیم شده است.

لایپزیگ / رتبه ۵ بوندس لیگا

تصویر و عکس شماره ۱۵ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

دیتریش ماتیچ، مالک شرکت بزرگ ردبل در زمینه باشگاه داری نیز کامیاب عمل کرده است و عملکرد لایپزیگ در فصل جاری بسیار خوب بوده است. آنها با کسب ۱۲ امتیاز از ۶ بازی و قرار گرفتن در رتبه پنجم، روزهای بسیار خوبی را مییازمایند و پیروزی برابر دورتموند، نمایان کرد که شاید این تیم، نیم نگاهی به کسب سهمیه های اروپایی نیز داشته باشد.

نیس / صدنشین لاشامپیونه

تصویر و عکس شماره ۱۶ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

علیرغم از دست دادن کلود پاول، سرمربی نیس و حاتم بن عرفا، نیس همچنان به روند بسیار خوب در جدول ادامه می دهد. لوسین فاوره، کارنامه ای روشن در گلادباخ داشته و با ستارگانی مثل بالوتلی، بلهندا و دانته، امیدوار به تکرار کارنه نورانی خود در آلمان و هدایت نیس به جاده لیگ قهرمانان است.

کیه وو / رده ۵ سری آ

تصویر و عکس شماره ۱۷ ⇩تصویر و عکس یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

علیرغم زدن تنها ۲ گل از سوی مهاجمان کیه وو، این تیم نتایج بسیار خوبی در سری آ کسب کرده است و کم کم در حال نزدیک شدن به جمع بالانشینان جدول است. اوج کار آنها، غلبه بر اینتر در خانه بود و شاید کیه وو بتواند با رولاندو ماران، سرمربی تازه خود، افق های دست نیافتنی را آزمایند.

منبع: espnfc.com

مترجم: آریا فاطمی مقدم

***اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد***

نگارنده: تورج ب.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق روی جوانی خوش نوخاسته‌ام
««« »»»
و از خدا دولت اين غم به دعا خواسته‌ام

یادداشت: خوب ها، بدها و غیرمنتظره ها

TT / 191 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات