سفیر عربستان مصر را ترک کرد


به گزارش  وبسایت "صدی البلد" مصر، احمد قطان --سفیر عربستان در مصر -- قاهره را به مقصد ریاض ترک کرد بدون آنکه دلایل این سفر را اعلام کند؛ اما به گفته برخی منابع خبری، سفر قطان به عربستان می تواند برای بررسی روابط دو کشور باشد.
بر این اساس، به رغم آنکه تاکنون هیچ بیانیه ای رسمی درباره این سفر صادر نشده است، برخی منابع خبری احتمال دادند که سفر احمد قطان به عربستان در پی بروز تنش در روابط ریاض و قاهره بویژه توقف کمکهای نفتی عربستان به مصر و نیز اقدام مصر در رای دادن به قطعنامه روسیه درباره سوریه در شورای امنیت باشد؛ این اقدام مصر برخلاف میل و خواسته عربستان بود که انتظارداشت قاهره به این قطعنامه رای منفی بدهد و این امر سبب وخیم شدن روابط میان دو کشور پس از رد و بدل کردن اتهامات در شبکه های اجتماعی شد که برخی می گویند که اقدام عربستان برای فراخوانی سفیر خود به این علت است.
سفیر عربستان در مصر تدابیر سفر خود را در سالن VIP (ویژه شخصیتهای مهم و صاحب منصب) درفرودگاه بین المللی قاهره به انجام رساند و با هواپیمای تابع خطوط هوایی عربستان عازم ریاض شد.
باشگاه

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال