برگزاری مراسم عزاداری سنتی کومه در آوج


با دیگران به اشتراک بگذارید

برگزاری مراسم عزاداری سنتی کومه در آوج

خبرگزاری فارس: برگزاری مهمانی عزاداری باستانی کومه در آوج

همزمان با روز عاشورای حسینی مهمانی عزاداری باستانی کومه با نقل کردن شعارهایی به زبان آذری در شهرستان آوج به انجام رسانده شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قزوین، همزمان با روز عاشورای حسینی مهمانی عزاداری باستانی کومه در شهرستان آوج به انجام رسانده شد.

داوود رمضان خانی مسؤول امور هماهنگی هیأت مذهبی شهرستان آوج امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در قزوین با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت اظهار داشت: مهمانی عزاداری باستانی کومه با قدمت بیش از ۳۰۰ سال همزمان با عاشورای حسینی در این شهرستان به انجام رسانده شد.

وی عنوان کرد: مهمانی عزاداری باستانی کومه در صبح روز عاشورای حسینی پس از اقامه نماز صبح از محل آستان مقدس امامزاده محمدطاهر(ع) شهر آوج آغاز می شود.

مسؤول امور هماهنگی هیأت مذهبی شهرستان آوج اضافه کرد: مهمانی عزاداری باستانی کومه دسته های عزاداری به صورت دو دسته حلقه عزاداری، با سه نشانه پرچم که یکی از آن ها در دسته نخست و دو تای دیگر در دسته دوم قرار دارد، با نقل کردن شعارهایی به زبان ترکی در این شهرستان به انجام رسانده میشود.

رمضان خانی تصریح کرد: دسته های عزاداری مسیرهای داخل شهر را میگذرانند به صورتی که در طول مسیر نذورات توزیع و قربانی کشته می شود و پس از پایان مسیر در محل مسجد جامع روضه خوانی شده و همچنین مهمانی با اجرای تعزیه خاتمه کشف میکند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته این مهمانی عزاداری بیش از ۳۰۰ سال قدمت داشته و همچنان هم ادامه دارد.

— براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارنده : فرهاد ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در شاهراه جاه و بزرگی خطر بسيست
««« »»»
آن به کز اين گريوه سبکبار بگذری

برگزاری مراسم عزاداری سنتی کومه در آوج

TT / 55 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال