روسیه موشک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک های هسته ای آزمایش کرد


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که موشک قاره پیما از نوع «توپول» یا RS-12M پرتاب شده از پایگاه فضایی پلستسک در شمال غرب این کشور به هدف تعیین شده در شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه (مسافت بیش از هشت هزار کیلومتر) اصابت کرد.

هدف از پرتاب این موشک تایید مشخصات فنی و پروازی موشک های توپول و آزمایش کلاهک ها و وسایل گذر آن از سامانه های پدافند موشکی بود.

موشک قاره پیمای RS-12M نوع پیشرفته RT-2PM است که پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) این موشک را در رده بندی تسلیحاتی خود به نام SS-27 شناسایی می کند.

موشک های قاره پیما بخشی از تسلیحات سه گانه هسته ای شامل تسلیحات هوایی، دریایی و زمینی را تشکیل می دهند که مجموعه آن نظام بازدارنده هسته ای روسیه محسوب می شود.

روسیه که با آمریکا در راس اردوگاه غرب اختلاف های شدیدی بر سر مسائلی همچون اوکراین و استقرار سامانه پدافند موشکی واشنگتن در اروپا دارد، به توان بازدارندگی هسته ای خود برای مقابله با تهدیدهای غرب توجه خاص می کند.

ایرنا

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال