شاه بیت مراسم یازدهم زنجان اعلام شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

شاه بیت مراسم یازدهم زنجان اعلام شد

خبرگزاری فارس: شاه‌ بیت مهمانی یازدهم زنجان اعلام شد

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان، شاه‌ بیت مهمانی یازدهم محرم زنجان را اعلام کرد و گفت: این بیت‌ها به یاد حضرت زینب(س) سروده شده است.

فرید احدیان امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: هر سال به یاد دلاوری ها و رشادت های حضرت زینب (س) مهمانی یازدهم محرم در زنجان به انجام رسانده می شود.

وی با اشاره به اینکه هر سال این مهمانی با حضور جمع عظیم عزاداران و برخی از مسؤولان کشوری به انجام رسانده می شود، گفت: این مهمانی از محل زینبیه اعظم زنجان به سمت امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان به انجام رسانده میشود.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه هر سال یک شاه بیت برای این مهمانی از سوی استاد غلامرضا عینی فرد سروده میشود، تصریح کرد: امسال نیز سه بیت برای این مهمانی سروده شده که به صورت یکپارچه از سوی جمعیت تکرار خواهد شد.

وی ادامه داد: کسدی باشون شمر اسوبدور قاره یللر یا حسین»

«آغلادی قاتل الینده قانلی خنجر یا حسین»
«دور ای یارالی جان ویرن واقعیت اوسته یا حسین»
«باشون بدنن آیریلوب عدالت اوسته یا حسین»
«ای حق یولوندا جان ویرن قویمام یخلسون پرچمون»
«آسوده یات باشسیز بدن قویمام یخلسون پرچمون» سه بیت انتخاب شده برای این مهمانی است.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان با بیان اینکه فردا ۸۷ اکیپ ثابت و سیار نذورات در مسیر عزاداری اقدام به جمع آوری نذورات می کنند، گفت: از این تعداد ۲۵ اکیپ ثابت بوده و ۶۲ اکیپ نیز سیار است که ۶ اکیپ مخصوص خواهران است.

احدیان ادامه داد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته، مهمانی عزاداری از طریق شبکه اشراق و شبکه های گوناگون سراسری پوشش داده خواهد شد.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان با بیان اینکه امکان توجه کرد نذورات به زینبیه اعظم زنجان به صورت تلفنی نیز فراهم شده است، تصریح کرد: هر شخص با شماره گیری #۱۰*۷*۷۳۳* نذورات خود را از طریق تلفن همراه توجه کرد کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد،شماره حساب ۰۲۰۱۲۲۶۸۴۶۰۰۳ نزد بانک ملی به شناسه ۵۷۴۵۳۶ نیز برای واریز نذورات انتقادی مردمان اختصاص کشف کرده است.

***با تشکر از انتخاب شما***

نگارش از : پژمان ص.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ اندر درد او می‌سوز و بی‌درمان بساز
««« »»»
زان که درمانی ندارد درد بی‌آرام دوست

شاه بیت مراسم یازدهم زنجان اعلام شد

TT / 48 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال