تخریبی بودن ۵۰ درصد از راه های تردد عشایر گیلان غرب


با دیگران به اشتراک بگذارید

تخریبی بودن ۵۰ درصد از راه های تردد عشایر گیلان غرب

خبرگزاری فارس: تخریبی بودن 50 درصد از راه‌های تردد عشایر گیلان‌غرب

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه میزان راه‌های تردد عشایر شهرستان گیلان‌غرب را ۲۰۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: ۵۰ درصد این راه‌ها تخریب شده و نیاز به مرمت دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از کرمانشاه به نقل از امور عشایر کرمانشاه، علی اشرف آزادی با بیان اینکه عشایر استان کرمانشاه متشکل از ۱۴ هزار و ۱۰۹ خانواده با جمعیت ۸۰ هزار نفر از ۱۴ ایل هستند، اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ خانوار عشایر شهرستان گیلان غرب را تشکیل می دهند.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه جمعیت عشایر شهرستان گیلان غرب را ۸ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: ۶۰۰ خانوار عشایری غیربومی در فصل خنک سال به عنوان مهمان و عشایر کوچ کننده در هنگام قشلاق به این منطقه می آیند.

وی تعداد دام های عشایر استان کرمانشاه را ۱.۵ میلیون راس عنوان کرد و گفت: عشایر این استان در سال ۳۹ هزار تن فرآورده دامی تولید می کنند که معادل ۳۰ درصد نیاز استان است و عشایر شهرستان گیلان غرب ۱۰ درصد این میزان را تامین می کنند.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه با اشاره به تشکیل کارگروه های اقتصاد و عمران و سیاسی و امنیتی در ستاد عشایر شهرستان های استان کرمانشاه، افزود: سامان دهی نقاط استقرار عشایر و تعامل بیشتر سیستم های اجرایی در این زمینه در این ۲ کارگروه مطالعه شده و دنبال می شود.

آزادی از توجه کرد ۶.۵ میلیارد ریال تسهیلات در راستای جبران خسارت های وارده به بخش دام و واحدهای دامی عشایر استان کرمانشاه طی ۶ ماهه نخست سال جاری گزارش کرد و متذکر شد: یک میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی برای آب منتقل کنی سیار به عشایر اختصاص کشف کرده است و به سازی راه های مواصلاتی تردد عشایری نیز به صورت جدی مورد توجه قرار دارد.

این مسؤول با بیان اینکه چهار دستگاه تانکر آب منتقل کنی در راستای تامین آب مورد نیاز عشایر شهرستان گیلان غرب انتخاب شده که آب منتقل کنی به عشایر را تا ابتدای فصل ییلاق به انجام میرسانند، افزود: عشایر شهرستان گیلان غرب با ۲۰۰ هزار راس دام نقش اهمیتی می داری در تامین فرآورده های دامی استان کرمانشاه بر عهده دارند.

به نقل کرده مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه، میزان راه های تردد عشایر در شهرستان گیلان غرب ۲۰۰ کیلومتر است که ۵۰ درصد این میزان از راه های تردد عشایر در حال حاضر تخریب شده است و نیاز به بهسازی و مرمت دارد.

**************

نگارنده : آذرمهر ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما بدين در نه پی حشمت و جاه آمده‌ايم
««« »»»
از بد حادثه اين جا به پناه آمده‌ايم

تخریبی بودن ۵۰ درصد از راه های تردد عشایر گیلان غرب

TT / 39 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال