۸ معجون ضد سردرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

۸ معجون ضد سردرد

روش های طبیعی به اندازه مسکن ها و داروهای شیمیایی موجود در داروخانه ها برای رفع سردرد نقش می دارند با این تفاوت که پیامد جانبی این داروها را ندارند. نتایج بررسی ها نمایان میکنند که مصرف زیاد و افراطی مسکن ها به خاطر داشتن پیامد جانبی در طولانی مدت تندرستی را به خطر می اندازند.

فاطمه مهدی پور-
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 8 معجون ضد سردرد

شما قادر هستید با کمک گیاهان و مواد طبیعی داروی مسکن خود را آماده کنید و یا از بروز سردرد جلو گیری کنید. خیلی از ما به طور مرتب در ناحیه سر و به مخصوص عضلات گردن دچار درد و سنگینی می شویم. در اکثر موارد این نوع دردها قادر هستند نشانه یک مریضی باشند یا اینکه در واکنش به معضلات عاطفی، تغییراتی هورمون یا خستگی بروز کنند. شما قادر هستید سردردهای متداولی را با داروهای خانگی ۱۰۰ درصد طبیعی تسکین دهید و از دیگر فواید این داروها بهره مند شوید. لطفاً با ما همراه باشید.

آب لیموترش با اندکی نمک

مخلوط آب لیموترش با آب و اندکی نمک به خاطر داشتن الکترولیت ها و مواد معدنی باعث تسکین سردرد می شود چون این دو عنصر انرژی بدن را زیاد میکنند.

مواد ضروری
لیموترش ۲ عدد
نمک دریایی ۱ نوک انگشت
آب ۱ لیوان (۲۰۰ میلی لیتر)

روش تهیه
آب لیموترش را بگیرید و یک نوک انگشت نمک دریایی به آن افزایید. این مخلوط را در یک لیوان آب بریزید و این مخلوط را با شروع سردرد بیاشامید.

چای بابونه

نوشیدنی آماده شده از سرکه سیب و عسل و آب در تسکین سردرد و به مخصوص سردردهای ناشی از فشار عصبی یا کاری نقش می دارد

این دم نوش فواید مسکنی و ضدالتهابی دارد و به شیوه ای مثبت و موثر در درمان فشارهایی که باعث سردرد می شوند مقابله می کند.

مواد ضروری
گل خشک بابونه ۶ قاشق (۶۰ گرم)
آب ۵۰۰ میلی لیتر

روش تهیه
دو لیوان و نیم آب را بجوشانید و گل های بابونه را داخل آب بریزید. در قوری را قرار بدهید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس دم نوش را صاف کرده و یک فنجان بیاشامید. قادر هستید این دم نوش را تا ۳ بار در روز خورید.

دم نوش رزماری

این گیاه دارویی فواید مسکنی و آرام بخشی دارد. رزماری به مهار دردها و التهاب های مربوط به سردرد یاری میرساند. اسید رزمارینیک موجود در آن یک مسکن و ضدالتهاب قوی است و فواید مشابهی با ایبوبروفن دارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 8 معجون ضد سردرد

مواد ضروری
رزماری ۲ قاشق (۲۰ گرم)
آب ۱ لیوان (۲۰۰ میلی لیتر)

روش تهیه
آب را بجوشانید و رزماری را به آن افزایید. اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه خوابد. وقتی که اولین علائم سردرد را احساس کردید یک فنجان از این نوشیدنی خورید.

عسل و سرکه سیب

مخلوط آب لیموترش با آب و اندکی نمک به خاطر داشتن الکترولیت ها و مواد معدنی باعث تسکین سردرد می شود چون این دو عنصر انرژی بدن را زیاد میکنند

نوشیدنی آماده شده از سرکه سیب و عسل و آب در تسکین سردرد و به مخصوص سردردهای ناشی از فشار عصبی یا کاری نقش می دارد.

ترکیبات ضروری
سرکه سیب ۲ قاشق (۲۰ میلی لیتر)
عسل ۱ قاشق (۲۵ گرم)
آب ۱ لیوان (۲۰۰ میلی لیتر)

روش تهیه
یک قاشق عسل داخل لیوان بزرگ ریخته و سرکه سیب را به آن افزایید. در نهایت آب را اضافه کرده و هم بزنید و بلافاصله به کار برید. قادر هستید روزانه حداکثر دو بار از این نوشیدنی بهره گیرید.

دم نوش نعنا

فواید التهابی و آرام بخشی دم نوش نعنا
فواید ضدالتهابی و آرام بخشی دم نوش نعنا یک درمان طبیعی شگفت انگیز برای سردرد به حساب مییاید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 8 معجون ضد سردرد

مواد ضروری
برگ نعنا ۲ قاشق (۲۰ گرم)
آب ۱ لیوان (۲۰۰ گرم)

روش تهیه
برگ های نعنا را در یک لیوان ریخته و سپس آب داغ را به آن افزایید. در لیوان را پوشانده و قرار بدهید به مدت ۲۰ دقیقه خوابد. سپس آن را صاف کرده و بیاشامید. قادر هستید این دم نوش را ۲ تا ۳ بار در روز خورید.

روغن زیتون

دم نوش گل ساعتی در درمان پریشانی و افسردگی بسیار نقش می دارد و در مهار سردرد نیز نقش دارد. این فایده به خاطر وجود اسید اسکوربیک، منیزیم و ریبوفلاوین است

این روغن سالم همچنین حاوی فواید مسکنی و ضدالتهابی است. دلیل آن به وجود اولئوکانتال مربوط می شود که یک آنتی اکسیدان قوی با فواید مشابه به ایبوبروفن است.

مواد ضروری
روغن زیتون ۲ قاشق (۳۲ گرم)

روش مصرف
به محض احساس فشار و سردرد دو قاشق روغن زیتون بخورید. برای جلو گیری از سردرد نیز قادر هستید روزانه به صورت ناشتا مقداری از این روغن را خورید.

دم نوش زنجبیل

ریشه زنجبیل یک مسکن طبیعی و سرشناس در دنیا است. قدرت آن در مهار درد و التهاب برای تسکین آرتریت؛ دردهای استخوانی و سردردها موثر عمل می کند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 8 معجون ضد سردرد

مواد ضروری
ریشه زنجبیل جدید ۲ قاشق (۲۰ گرم)
آب ۲۵۰ میلی لیتر

روش تهیه
آب را داغ کرده اما اجازه ندهید به جوش بیاید. ریشه زنجبیل جدید را به آن اضافه کرده و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه خوابد. قادر هستید روزانه دو فنجان از این دم نوش را خورید.

دم نوش گل ساعتی

به محض احساس فشار و سردرد دو قاشق روغن زیتون بخورید. برای جلو گیری از سردرد نیز قادر هستید روزانه به صورت ناشتا مقداری از این روغن را خورید

دم نوش گل ساعتی در درمان پریشانی و افسردگی بسیار نقش می دارد و در مهار سردرد نیز نقش دارد. این فایده به خاطر وجود اسید اسکوربیک، منیزیم و ریبوفلاوین است که همه فواید تسکین دهندگی و آرام بخشی دارند.

مواد ضروری
گل ساعتی خشک ۱ قاشق (۱۰ گرم)
آب ۱ لیوان (۲۰۰ میلی لیتر)

روش تهیه
گل ساعتی خشک را در آب جوش ریخته و اجازه دهید به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه خوابد. سپس آن را صاف کرده و بیاشامید. خوب ترین زمان برای آشامیدن این دم نوش پیش از خواب است. اما شما قادر هستید آن را به محض احساس سردرد نیز خورید. نباید از این نوشیدنی روزانه بیش از یک فنجان به کار برده شود.
پیشنهاد میدهیم هر کدام از داروهای گفته شده که نکته علاقه تان هست برگزید و از استفاده همزمان از چندین نکته بپرهیزید.

****************************

تهیه شده توسط: روشنك و.

تغذیه و بیماری ها در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی که جامت از می صافی تهی مباد
««« »»»
چشم عنايتی به من دردنوش کن

۸ معجون ضد سردرد

TT / 187 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال