کشف جسد مظنون به حمله تروریستی در زندانی در آلمان


کشف جسد مظنون به حمله تروریستی در زندانی در آلمان

مقام های آلمانی می گویند که جسد جابر البکر که در ارتباط با توطئه برای بمبگذاری بازداشت شده بود در سلول زندانی در شهر لایپزیگ کشف شده است.

پلیس بر این باور است که جابر البکر، که او هم سوری است، پیش از بازداشت برای بمبگذاری برنامه ریزی می کرد و به گروه موسوم به دولت اسلامی ارتباط داشت.

او روز یکشنبه توسط سه پناهجوی سوری که البکر پس از فرار از چنگ پلیس از آنها کمک خواسته بود مهار و تحویل پلیس شد.

پلیس که از قبل او را زیر نظر داشت روز شنبه آپارتمان او را در شمنیتز زیر نظر گرفت اما او موفق به فرار شد. اما پلیس یک و نیم کیلوگرم مواد منفجره را در آپارتمان او در شهر شمنیتز کشف کرد.

او پس از فرار خود را به لایپزیگ رساند و از هموطنان سوری خود کمک خواست اما آنها او را گرفتند و تحویل پلیس دادند.

مقام های اطلاعاتی ظاهرا برای چند ماه جابر بکر را زیر نظر داشتند. او در فوریه ۲۰۱۵ به طور غیرقانونی وارد آلمان شد و درخواست پناهندگی کرد. گذرنامه اش نشان می دهد که او متولد سال ۱۹۹۴ در حومه دمشق بود.

آنها پنجشنبه هفته پیش دریافتند که او از طریق اینترنت دستور ساخت بمب پیاده کرده است و مواد منفجره فراهم کرده است.

پلیس ضدتروریستی روز جمعه آپارتمان او را در زیر نظر گرفت. آنها آماده یورش بودند که جابر بکر صبح روز شنبه موفق به فرار شد.

مقام های آلمانی گفتند که مواد منفجر کشف شده در محل سکونت او از نوع تی ای تی پی بود که دست ساز و “به نهایت خطرناک” است. از این ماده در حملات سال گذشته پاریس و حمله ماه مارس بروکسل استفاده شده بود.

این مطلب در سایت "BBC فارسی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال