http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

مذاکره با دشمن در مکتب امام حسین(ع) جایی ندارد

مذاکره با دشمن در مکتب امام حسین(ع) جایی ندارد

با دیگران به اشتراک بگذارید

مذاکره با دشمن در مکتب امام حسین(ع) جایی ندارد

عضو شورای مرکزی اصولگرایان گیلان گفت: پیام عاشورا این است که مذاکره با دشمن معنایی ندارد و راه برخورد با دشمن مبارزه و مقاومت است همانطور که امام حسین(ع) در این راه به شهادت رسید.

تصویر و عکس   مذاکره با دشمن در مکتب امام حسین(ع) مکانی ندارد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از رشت، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم میرحسینی اشکوری در عصر عاشورای حسینی در مهمانی سوگواری سیدالشهدا(ع) که در بیت نماینده ولی فقیه در استان گیلان به انجام رسانده شد با بیان اینکه امام حسین(ع) سفینه نجات است اظهار داشت: امام حسین(ع) نقش حیاتی در تمامی اعصار دارد.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان گیلان با بیان اینکه تشبیه کردن امام حسین(ع) به نور، ضرورت نیاز ما به ایشان را می رساند بیان کرد: امام حسین(ع) به چراغ هدایت، نور، کشتی نجات و در زیارت عاشورا نیز به خون خدا تشبیه شده است.

میرحسینی اشکوری با تاکید بر اینکه چراغ ابزاری برای منتقل کردن نور است و راه را به ما نمایان نمیکند و خود باید راه را شناسایی کنیم گفت: انسان ها باید نور چراغ هدایت امام حسین(ع)را روشن نگاه دارند.

وی با اشاره به اینکه زمانی عزاداری بدون معرفت و عشق و اخلاص انجام شود همانند مشعل نور در دست انسان نابینا است اضافه کرد: اگر در سطح جامعه از این چراغ هدایت امام حسین(ع) به درستی بهره گرفته شود اینچنین نمی شود.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان گیلان با بیان اینکه سینه زدن، زنجیر زدن، اشک ریزش و توسل کردن به امام حسین(ع) یک ابزار مقدس است اعلام کرد: عاشورا در بر می داری پیام، راه و مسیر زندگی است و چراغ امام حسین(ع) باید برای همیشه روشن بماند.

میرحسینی اشکوری با تاکید بر اینکه چراغ هدایت در اختیار انسان ها است ولی باید طرز بهره گیری از آن را آگاهی بدارند خاطرنشان کرد: برخی از انسان ها در بر می داری چراغ هدایت هستند ولی طرز بهره گیری از چراغ هدایت را آگاهی نمیدارند.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به اینکه حضور و وجود انسان ها نقشی در بالا برده شدن و کاهش داده شدن نور ندارد اضافه کرد: تمامی انسان ها نیازمند به امام حسین(ع) هستند و ایشان بی نیاز از همگان جز خداست.

میرحسینی اشکوری با بیان اینکه عزاداری بدون معرفت، عشق و اخلاص معنایی ندارد تصریح کرد: عاشورا روش چطور زنده بودن و فوت شدن را به انسان ها یاد میگیرد.

وی با اشاره به اینکه شناخت توام با معرفت و عزاداری صادقانه و خالصانه و گریه رمانتیک سه شرط نزدیک شدن به امام حسین(ع) است گفت: در مکانی که اخلاص موجود موجود باشد ابلیس نفوذ نمی کند.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان گیلان با بیان اینکه انسان ها در بر می داری نفوذ و مؤثری هستند مطرح کرد: برخی از انسان ها با تسلط بر مسائل علمی و دینی و با پاسخگویی عالی به سئوالات افراد، اشخاص را به سمت خود به سوی خود میکشند.

وی با اشاره به آن گروه از انسان ها که در دیگران نفوذ می کنند و تاثیرگذار هستند تصریح کرد: راه دیگر نفوذ بر دیگران، بیان و سخن خوشگل است و این دسته از افراد با هنر سخن نقل کردن بر دیگران نفوذ می کنند.

میرحسینی اشکوری با بیان اینکه برخی از انسان ها در بر می داری احوال کهربایی هستند و بدون سخن نقل کردن و اظهارنظر بر دیگران نفوذ می کنند اضافه کرد: این افراد مقرب درگاه الهی و مستعد هستند.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان گیلان با اشاره به اینکه امام حسین(ع) علاوه بر داشتن علم و قدرت کلام، قدرت کهربایی دارد خاطرنشان کرد: انسان ها بدون اینکه خود متوجه شوند جذب امام حسین(ع) می شوند.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به شخصی مسیحی که با تاثیرگرفتن از امام حسین(ع) جذب او می شود و در قافله پیاده عازم کربلا می شود گفت: بالاترین مراتب انسان در عزاداری اشک ریزش و گریه از چشم بیرون آمدن است.

وی در واکنش به سخنان معاون سازمان سیا و رئیس شیعه شناسی سازمان سیا که نقل کرده بود "پس از پیروزی انقلاب ۹۰۰ میلیون دلار برای اجرای تحقیق در عامل پیروزی انقلاب خرج کردیم" تاکید کرد: الگوگیری از فرهنگ عاشورا، محور گذاشتن مرجعیت شیعه به علمای دین و التزام عملی و تبعیت ولایت فقیه باعث شجاعت ایرانیان است.

میرحسینی اشکوری بیان کرد: اهانت به علما، نمایندگان ولی فقیه، تخریب علمای دین، تحریف عاشورا، تضعیف و شکستن اقتدار ولایت، متهم کردن نیروهای انقلابی و تندرو به خشونت گرایی و ترویج کافر بودن شیعه توسط دشمنان اسلام در حال اجرا است.

وی با اشاره به جنگ سخت و نرم علیه ایران اعلام کرد: در حقوق شخصی، امکان بخشش انسان وجود دارد و انسان آزاد است ولی در حقوق ملی و دینی امکان بخشش وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی اصولگرایان استان گیلان با تاکید بر اینکه نهایت پیام عاشورا در این است که مذاکره معنایی ندارد، اظهار کرد: در مقابل دشمن معاند مذاکره معنا ندارد و باید مبارزه و مقاومت کرد و همچون امام حسین(ع) برای پاسداری از اسلام و دین شهید شد و این نهایت پیام عاشورا است.

__________________________________

تهیه و تدوین: سيما ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عشقت رسد به فرياد ار خود به سان حافظ
««« »»»
قرآن ز بر بخوانی در چارده روايت

مذاکره با دشمن در مکتب امام حسین(ع) جایی ندارد

TT / 101 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استراتژی دریایی رژیم صهیونیستی و زیردریایی «دلفین» (۳ عکس)
افزایش فشار بر دولت اسپانیا بابت سوخت رسانی به ناو گروه روسیه عازم مدیترانه
«ترامپ» خواستار تحقیق از «اوباما» بخاطر آگاهی از ایمیل های محرمانه «کلینتون» شد
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا پرخرج ترین انتخابات تاریخ این کشور
دلیل بدبو شدن واژن احتمالا این خوردنی ها باشد!
کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی
استخدام منشی در شرکت آذرنگارشرق با برند کاما
سفارش کشتیرانی برای ساخت کشتی ۲۲۰۰ TEU به خارجی ها
شیطان روسی را بشناسیم+تصاویر
چطور با همسر خسته از سرکار به منزل آمده رفتار کنیم
پذیرش نقش مادری؛ مهم ترین اولویت دفتر تخصصی بانوان آفتاب
چرخ دنده های صنعت استان مرکزی در شرایط سکون و رکود خشک شدند
برنامه های مصوب سفر هیئت دولت به استان مرکزی اجرایی می شود
چگونه می توان از بیماری «پیری» درامان ماند
کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی
استخدام گرافیست در شرکت جامع صنعت پایگان
۱۸ ایده ارزان قیمت برای این که خانه ای زیباتر داشته باشید
سریال رویای فرمانروای بزرگ عکس بازیگران و داستان قسمت آخر سریال رویای فرمانروای بزرگ
استخدام منشی و پشتیبان دبیر شیمی در تبریز
ویدیو فیلم اموزش سئو شرکت لیندا سلام برنامه گردهمایی صد و دوازدهم ( آپارات )
تبلیغات