طب سنتی و انواع مختلف طبع ها!


با دیگران به اشتراک بگذارید

طب سنتی و انواع طبع ها!

تصویر و عکس طب باستانی و انواع طبع ها!

هر نوع غذایی طبع خاص خود را دارد و بسته به مزاج انسان قادر هست تاثیرات گوناگونی بر وی داشته باشد. بعضی از غذا ها و مواد خوراکی در بر می داری طبع گرم و بعضی داری طبع خنک و… هستند. این نوع مواد برای سازگاری با طبع انسان و نبود زیان منتقل کردن به او باید به شیوه های درست به کار برده شوند.

متخصص طب باستانی نقل کرد: در کتاب‌های طب باستانی مصرف همزمان دو خوراکی با طبع گرم، خنک، خوراکی‌های نفاخ و مواد مرطوب با یکدیگر و به فاصله نزدیک از هم منع شده است.

مهدی برهانی نقل کرد: طب باستانی مصرف همزمان دو خوراکی با طبع خنک، را سبب تولید بلغم و معضلات گوارشی می‌داند. به همین دلیل خوردن سرکه با برنج (ترشیجات پس از برنج)، ماست با ترب و ماهی، گوشت مرغ با ماست و ماهی، شیر با گوشت مرغ و ماهی را مضر می‌داند.

وی نقل کرد: همچنین در طب باستانی آمده خوردن آب خنک بلافاصله پس از نان گرم سبب ایجاد عفونت در بدن می‌شود همچنین طب باستانی می‌گوید حل کردن عسل در آب جوشی که از ۶۰ درجه بالا باشد سبب تولید ماده شیمیایی مضر برای بدن می‌شود اما در طب شایع به چنین موضوعی اشاره نشده است.

این متخصص طب باستانی افزود: مصرف همزمان خوراکی‌های خنک سبب پیسی می‌شود البته باید نقل کرد هیچ مطالعه بالینی برای تأیید این موضوع انجام نشده است.

وی افزود: همچنین در این طب آمده از مصرف غذای شیرین (خربزه) پس از غذای غلیظ، بی‌هضم (گوشت) خودداری کنید زیرا باعث می‌شود این غذا در بدن به صورت فاسد در آید و باد شکم و پیامد گوارشی را در پی داشته باشد.

برهانی همچنین مصرف همزمان غذاهای نفاخی همچون آش سوپ را مضر آگاهی داشت.

این متخصص طب باستانی، این سخن را که عده‌ای می‌گویند مصرف همزمان پنیر و بادام مضر است را غلط آگاهی داشت و نقل کرد: مصرف پنیر با گردو، بادام یا پسته منفعت دارد.

برهانی افزود: مصرف انار پس از حلیم گندم یا پس از کله گوسفند به خاطر اینکه هر دو مرطوب هستند سبب می‌شود چربی خون در بدن به شدت افزایش کشف کند.

وی بالا رفتن صفرا، حساسیت، آلرژی پوستی و خارش را به خاطر مصرف همزمان دو خوراکی گرم آگاهی داشت و نقل کرد: موادی همچون مویز و عسل با هم به کار برده نشود.

این متخصص طب باستانی در پایان مصرف خربزه و عسل را سبب ورم روده آگاهی داشت و نقل کرد: تمامی این موارد در طب باستانی آمده است اما اینکه یکبار خوردن آنها یا مصرف چندین باره فرد را به این مریضی دچار می‌کند بستگی به طبع و وضعیت گوارش فرد دارد.

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد–

گردآورنده : فردين م.

طب سنتی و گیاهان دارویی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی به چند رنگ می اندر پياله ريخت
««« »»»
اين نقش‌ها نگر که چه خوش در کدو ببست

طب سنتی و انواع مختلف طبع ها!

TT / 84 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات