امکان سفر اتباع خارجی ساکن خراسان رضوی به عتبات عالیات فراهم می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

امکان سفر اتباع خارجی ساکن خراسان رضوی به عتبات عالیات فراهم می شود

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی گفت: امکان مسافرت اتباع خارجی ساکن خراسان رضوی به عتبات عالیات فراهم می‌شود.

تصویر و عکس   امکان مسافرت اتباع خارجی ساکن خراسان رضوی به عتبات عالیات فراهم می شود

جواد خوشحال در مکالمه با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با بیان اینکه در دهه اول محرم اصلی ایرانیان در هیئت ها و دسته های شهر خود به عزاداری و برگزاری مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی توجه میکنند، اظهار داشت: بخش اصلی مسافرت مردمان به عتبات عالیات در روزهای پایانی ماه صفر و همزمان با اربعین حسینی انجام می شود. سال گذشته بیش از ۲ میلیون زائر از کشورمان در این ایام به کشور عراق مسافرت کردند که ۱۰ درصد آنان خراسانی بودند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از استان خراسان رضوی در سامانه «سماح» برای مسافرت به عتبات عالیات نام نویسی کرده اند که حدس زده میشود این تعداد به ۲۰۰ هزار نفر برسد.

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی با اشاره به معرفی حدود ۱۵۰ ویزای جعلی توسط مرزبانان کشور عراق تصریح کرد: افرادی که با ویزای جعلی قصد مسافرت به عتبات عالیات را داشتند، معرفی و بازگردانده شدند؛ از زائران خواهشمندیم که فقط از طریق سامانه سماح و دفاتر مجلسی اقدام به صدور ویزا کنند.

خوشحال خاطرنشان کرد: هماهنگی هایی توسط اداره کل اتباع وزارت کشور درباره فراهم سازی امکان مسافرت اتباع و مهاجران خارجی مقیم خراسان رضوی به عتبات عالیات انجام شده و هر وقت که دستورالعمل مربوط به این موضوع به ما اعلام شود امکان خدمت منتقل کنی به اتباع خارجی استان را داریم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته زائران خراسان رضوی از مرز مهران وارد خاک کشور عراق شدند گفت: امسال مرز شلمچه و چزابه برای زائران استان خراسان رضوی تعیین و هماهنگی های ضروری برای ورود بدون معضل هموطنانمان انجام شده است.

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی اضافه کرد: خواهشمندیم که زائران هرچه با سرعت تر برای اخذ ویزا از مراکز مجلسی و قانونی اقدام کنند و این موضوع را به تاخیر نیندازند تا گرفتار شلوغی دفاتر صدور ویزا نشوند.

—لطفا نظر دهيد—

تهیه از : اشكان ن.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که بر مه کشی از عنبر سارا چوگان
««« »»»
مضطرب حال مگردان من سرگردان را

امکان سفر اتباع خارجی ساکن خراسان رضوی به عتبات عالیات فراهم می شود

TT / 47 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال