هر دو روزنامه اصلی آمریکا از ادامه مشارکت آمریکا در حمله به یمن انتقاد کردند


با دیگران به اشتراک بگذارید

هر دو روزنامه اصلی آمریکا از ادامه مشارکت آمریکا در حمله به یمن انتقاد کردند

خبرگزاری فارس: هر دو روزنامه عمده آمریکا از ادامه مشارکت آمریکا در هجوم به یمن نقد کردند

هر دو روزنامه «نیویورک‌تایمز» و «واشنگتن‌پست» در سرمقاله خود حین نقد از تداوم مشارکت آمریکا در هجوم به یمن، خواستار توقف عملیات عربستان شدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، چندین روز بعد از هجوم مرگبار جنگنده های ائتلاف تحت رهبری عربستان به یک مهمانی ختم در صنعا، دو روزنامه عمده آمریکا یعنی «نیویورک تایمز» و «واشنگتن پست» خواستار توقف یا محدود شدن دامنه حملات به یمن شدند.

در بخشی از سرمقاله نیویورک تایمز آمده است: «حملات هوایی روز شنبه ائتلاف تحت رهبری عربستان به یک مهمانی ختم در یمن به وضوح نمایان کرد که آمریکا باید به ایفای نقش در جنگ داخلی ای که به فاجعه ای انسانی در تهیدست ترین کشور دنیا منجر شده و افراط گرایی را تقویت کرده، پایان دهد. رئیس جمهور (باراک) اوباما توان و اختیار انجام این کار را دارد.»

به نگاشته نیویورک تایمز، عملیات عربستان در یمن به هواپیماها، تجهیزات، تعلیم و سوختی وابسته است که آمریکا ارائه می کند.

این روزنامه تأکید کرده است که اگر واشنگتن به مشارکت در عملیات در یمن ادامه دهد و سعودی ها هم حاضر به توقف حملات و شرکت در مذاکرات نباشند، آمریکا هم در جرایم جنگی شریک شده و هم امکان می دارد بیش از پیش درگیر جنگ یمن شود.

نیویورک تایمز با بیان اینکه عربستان بیش از هر کس دیگری مقصر تشدید چالشها در یمن است، نگاشته است که حتی اگر آنطور که یک مقام آمریکایی نقل کرده، هجوم به زیرساخت های غیرنظامی عمدی نبوده باشد، اما باز هم این نه فقط توجیه خوبی نیست، بلکه «خود علتی است برای لزوم توقف سه سوته حملات.»

در پایان این سرمقاله با اشاره به اینکه واشنگتن تا همین مکان هم کمک زیادی به ائتلاف سعودی کرده، آمده است: «یمن در آستانه فروپاشی است و ۸۰% مردمان این کشور به مددهای انسان دوستانه نیاز دارند. گروه های وابسته به القاعده روز جدید در این کشور توانا تر شده و افراط گرایی در جامعه رو به گسترش است. هرچه جنگ طولانی تر شود، تمام کردنش دشوارتر است.»

روزنامه واشنگتن پست هم در سرمقاله ای مشابه نگاشته است که آمریکا از طریق ارائه اطلاعات، سوخت و مهمات در عملیات عربستان در یمن همکاری کند.

این روزنامه هجوم عربستان به مجلس ختم در صنعا را «عمدی» آگاهی داشته و نگاشته است که قطعا تحقیقاتی که عربستان قول انجام آن را داده، نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت.

در بخشی از این گزارش آمده است: «عملیات ارتشی سعودی ها در یمن که توسط محمد بن سلمان جانشین جاه طلب ولیعهد سعودی هدایت می شود، از همان ابتدا دچار خطا بود. هدف از این عملیات بیرون رانندگی کردن حوثی ها از صنعا پایتخت یمن است. تنها راه تحقق این هدف داشتن یک نیروی زمینی عظیم است؛ چیزی که سعودی ها فاقد آن هستند.»

واشنگتن پست هم با بیان اینکه آمریکا ابزار ضروری برای تحت فشار گذاشتن عربستان را در اختیار دارد، نوشت که اگر ریاض به خواست آمریکا یعنی برداشتن گام هایی برای پیش گیری از تکرار این رخدادها عمل نکند، واشنگتن باید فورا به حمایت ارتشی از عربستان پایان دهد.

****براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: شيرزاد ا.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خاتم جم را بشارت ده به حسن خاتمت
««« »»»
کاسم اعظم کرد از او کوتاه دست اهرمن

هر دو روزنامه اصلی آمریکا از ادامه مشارکت آمریکا در حمله به یمن انتقاد کردند

TT / 69 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال