انجام توافق اولیه برای افزایش فعالیت مرزهای ترکمنستان/ مرز سرخس شبانه روزی می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

انجام توافق اولیه برای افزایش فعالیت مرزهای ترکمنستان/ مرز سرخس شبانه روزی می شود

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: توافقات اولیه برای افزایش فعالیت‌های مرزهای مشترک کشورمان با ترکمنستان انجام شده است.

تصویر و عکس   انجام توافق اولیه برای افزایش فعالیت مرزهای ترکمنستان/ مرز سرخس شبانه روزی می شود

مسعود احساسی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: هم اکنون مرز باجگیران فعالیت خود را آغاز کرده اما کمیسیون مرزی، گمرکی، کنسولی برای مرزهای مشترک کشورمان و ترکمنستان تشکیل شده که در آن توافقنامه ای تنظیم و در رابطه با کلیات آن توافق اولیه به عمل آمده است.

وی ادامه داد: از جمله مفاد توصیه ای کشورمان برای این توافقنامه افزایش فعالیت باجگیران تا پذیرش روزانه هزار کامیون و شبانه روزی شدن مرز سرخس بوده که امکان می دارد طرف مقابل یعنی ترکمنستان بخواهد در آن تحول بوجود آورده و مجددا آن را چک کند.

مدیرکل گمرک مشهد مقدس بیان کرد: به هر حال باید تا امضای توافقنامه منتظر بود تا قادر باش در رابطه با عملکرد ترکمنستان در مرزهای مشترک با کشورمان نظر داد.

احساسی با بیان اینکه بازارچه مرزی باجگیران چهارشنبه هفته گذشته فعالیت مجدد خود را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: این هفته به دلیل مصادف بودن با ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) فعالیت این بازاراچه قدری کمتر بود و از هفته آینده می توان در رابطه با آن به صورت کامل نظر داد.

وی بیان کرد: در صورت امضا توافقنامه قید شده ۲ طرف ملزم به رعایت آن هستند و دیگر ترکمنستان قادر نیست برای مرزهای ایرانی کارشکنی هایی مانند انسداد مرز را به انجام رساند، اما هم اکنون با توافقات اولیه انجام شده و بازگشایی مرز باجگیران پیش بینی بر این است که رفتار این کشور بر مبنای تعامل سازنده قرار گیرد.

********************************

نگارنده : دل آرام د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از در خويش خدا را به بهشتم مفرست
««« »»»
که سر کوی تو از کون و مکان ما را بس

انجام توافق اولیه برای افزایش فعالیت مرزهای ترکمنستان/ مرز سرخس شبانه روزی می شود

TT / 37 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال