مکمل هایی که به افت کمر ناخوشی یاری می رسانند (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

مکمل هایی که به کاهش کمر درد کمک می کنند

این امکان وجود دارد که با بهره گیری از مکمل هایی که قادر هستند التهاب را کم کرده و درد را تسکین دهند،یک رویکرد طبیعی برای مقابله با کمر درد در پیش بگیریم.
وب سایت تناسب اندام: این امکان وجود دارد که با بهره گیری از مکمل هایی که قادر هستند التهاب را کم کرده و درد را تسکین دهند،یک رویکرد طبیعی برای مقابله با کمر درد در پیش بگیریم.
قصد داریم واقعیاتی در رابطه با روش‌های تغذیه‌ای و سایر روش‌ها برای کاهش درد کمر برایتان بگوییم.این امکان وجود دارد که با بهره گیری از مکمل‌هایی که می‌توانند التهاب را کم کرده و درد را تسکین دهند، یک رویکرد طبیعی برای مقابله با کمر درد در پیش بگیریم. دکتر کری باولر، یکی از پزشکان One Medical Group در نیویورک می‌گوید: «هنگامیکه مکمل‌ها در ترکیب با یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و مدیریت استرس بکار روند، بیشترین تاثیر را خواهند داشت».

اما لغت “طبیعی” روی یک مکمل، به این معنا نیست که آن مکمل، بی خطر است بنابراین لازم است که قبل از شروع یک رژیم تازه با پزشکتان حرف زنید. برخی از مکمل‌ها می‌توانند با داروهای دیگر، تداخل بوجود آورده و باعث بروز پیامد شوند و برخی دیگر نیز اصلا نقش نمی دارند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مکمل هایی که به کاهش کمر درد یاری میرسانند
گلوکزامین و کندراتین

بر اساس مطالعات انجام شده توسط کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، گلوکزامین و کندراتین، هر دو ترکیباتی هستند که بطور طبیعی در بدن وجود دارند. گلوکزامین در مایع پیرامون مفاصل و کندراتین در غضروف پیرامون مفاصل.

دکتر نوید فرهمند، متخصص درد در کانون مغز و ستون فقرات کالیفرنیا می‌گوید در حالیکه مطالعاتی در رابطه با تاثیر گذاری مکمل‌های گلوکزامین و کندراتین برای افراد مبتلا به کمر درد وجود ندارد اما مطالعاتی وجود دارند که تاثیر قابل توجهی را روی درد مزمن زانو نشان می‌دهند.

او می‌گوید: «بسیاری، از این مکمل‌ها برای سایر شرایط درد مزمن مانند درد کمر استفاده می‌کنند. در آزمایش‌های بالینی من مشخص شده که این مکمل به بعضی از بیماران ــ نه همه بیماران ــ کمک می‌کند. پزشک‌تان به فاکتورهای فردی شما از جمله سن و تندرست کلی‌تان نگاهی می‌اندازد تا دوز عالی را برای شما تعیین کند».
ویتامین D

اگر شما کمر درد دارید، کمبود ویتامین D می‌تواند درد شما را بدتر کند. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۳ در Pain Physician انتشار داده شد، دریافت که درد شدید با شیوع بالای کمبود ویتامین D در افراد مبتلا به تنگی کانال نخاع کمری ــ مریضی که درد کمر، یکی از نشانه‌های آن است ــ ارتباط داشت.
بر اساس مطالعات انجام شده توسط اداره مکمل‌های غذایی، میزان مصرف جایز روزانه یا RDA برای ویتامین D مقدار ۱۵ میکروگرم برای اکثر افراد است.
مطلب مرتبط: آیا شما بعد از تمرین، واقعا به خنک کردن نیاز دارید؟

دکتر شما براساس نیازهای فردیتان، دوز پیشنهاد داده شده شما را تعیین خواهد کرد. قرارگیری در معرض نور خورشید و مواد غذایی غنی از ویتامین D مانند شیر نیز این ماده مغذی را تامین می‌کنند.
پنجه ابلیس

عصاره پنجه ابلیس از یک گیاه بومی آفریقایی به نام Harpagophytum procumbens بدست می‌آید. فرهمند می‌گوید: «اطلاعات نشان می‌دهند که دوز روزانه ۵۰ میلی گرم هارپاگوزید ــ یکی از مواد تشکیل دهنده فعال در پنجه ابلیس ــ می‌تواند عود کمر درد مزمن را کم کند».

پایگاه جامع داروهای طبیعی گزارش می‌دهد که پنجه ابلیس امکان می دارد برای کاهش کمر درد، نقش داشته باشد زیرا مواد شیمیایی آن می‌توانند التهاب و تورم که باعث درد می‌شوند را کم کنند. این مکمل در چندین فرمول گوناگون به بازار عرضه می‌شود. در هنگام بر آن شوی برای انتخاب یکی از آن‌ها، به دنبال هارپاگوزید در میان مواد تشکیل دهنده فعال روی برچسب باشید.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مکمل هایی که به کاهش کمر درد یاری میرسانند
اسیدهای چرب امگا ۳

افزایش مصرف اسیدهای چرب امگا ۳، چیزی است که دکتر باولر می‌گوید می‌تواند به التهاب باعث درد پشت می‌شود، یاری رساند. این مکمل‌ها به شکل کپسول یا مایع وجود می دارند. با پزشکتان در رابطه با دوز عالی خودتان حرف زنید زیرا دوزهای بالاتر امگا ۳ می‌توانند خطر خونریزی را زیاد کرده و امکان می دارد با هرگونه داروهای رقیق کننده خون که مصرف می‌کنید، تداخل بوجود آورند. شما همچنین می‌توانید مصرف امگا ۳ را به سادگی با خوردن ماهی‌های چرب‌تر مانند سالمون، ساردین و ماهی تن و همچنین سبزیجات تیره زیاد کنید.
زردچوبه

زردچوبه، یکی از مکمل‌هایی است که باولر اغلب بخاطر فواید ضد التهابیش، آن را به بیمارانش توصیه می‌کند. این ادویه که معمولا در غذاهای هندی استفاده می‌شود، می‌تواند به شکل یک پودر در کپسول بهره گرفته شود، با چای ترکیب شود یا به شکل یک عصاره مایع به کار گرفته شود.
مرکز ملی طب جایگزین و مکمل (NCCAM) گزارش می‌دهد که زردچوبه برای اکثر افراد بالغ، بی‌خطر است اما استفاده طولانی مدت از آن می‌تواند باعث آزردگی معده شود. زردچوبه بعنوان یک مکمل غذایی، برای افراد مبتلا به مریضی کیسه صفرا توصیه نمی‌شود زیرا می‌تواند این مریضی را بدتر کند.
کپسایسین

این عامل که به فلفل‌های تند، تندی و حرارت می‌دهد ــ یعنی کپسایسین ــ مدت‌هاست که برای مقاصد دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کپسایسین، هرچند از ماده غذایی بدست می‌آید اما یک مکمل غذایی نیست و معمولا به شکل کرم (۳ تا ۴ بار در روز روی موضع مالیده می‌شود) یا یک بانداژ یکبار مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. کپسایسین با بی حس کردن کانال‌هایی که سیگنال‌های درد را به گیرنده‌ها در مغز شما می‌فرستند، عمل می‌کند.

یک مقاله مروری که یک مطالعه روی بیش از ۱۵۰۰ نفر با درد مزمن را چک کرد که در سال ۲۰۱۱ در مجله پژوهش درد انتشار داده شد، نمایان کرد که کپسایسین در ۳۸٪ از شرکت کنندگان با درد اسکلتی عضلانی، در بر می داری اثرتسکین دهنده درد بود و این تسکین، ۴ تا ۸ هفته بعد از درمان نیز دوام داشت.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مکمل هایی که به کاهش کمر درد یاری میرسانند
داروهای گیاهی باستانی چینی

طب باستانی چینی با داروهای گیاهی که ریشه در هزاران سال قبل دارند، به آمریکا نیز راه یافته است. اما فرهمند هشدار می‌دهد که تمام مکمل‌های گیاهی چینی مانند هم نیستند. او توضیح می‌دهد: «گزارشاتی مبنی برعوارض جدی و به مخاطره اندازنده زندگی مانند زیان کبدی در ارتباط با بهره گیری از آن‌ها وجود دارد زیرا این محصولات، استاندارد شده یا تنظیم شده نیستند».
NCCAM هشدار می‌دهد که مشخص شده برخی از داروهای گیاهی چینی، ناپاک به سموم یا فلزات سنگین هستند یا عملا حاوی مواد تشکیل دهنده لیست شده روی برچسب نمی‌باشند. فرهمند توصیه می‌کند قبل از شروع هرگونه مکمل چینی، با پزشکتان مشورت کنید.

***براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: رامين ژ.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشم آسايش که دارد از سپهر تيزرو
««« »»»
ساقيا جامی به من ده تا بياسايم دمی

مکمل هایی که به افت کمر ناخوشی یاری می رسانند (۳ عکس)

TT / 165 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال