به دنبال کاوش های به ثمر رسیده در قلعه رومی واقع در کشور بریتانیا شناسائی هزاران جفت کفش هزار و ۸۰۰ ساله (۶ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان شناسائی هزاران جفت کفش هزار و ۸۰۰ ساله

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان		شناسائی هزاران جفت کفش هزار و 800 ساله
سیناپرس: در پی پایان کاوش های تاستانی در محوطه سنتی ویندولاندا در انگلستان، بیش از ۷ هزار نمونه کفش متعلق به ساکنین روم باستان که هزار و ۸۰۰ سال قبل این منطقه را ترک کرده اند، به دست آمد. مطالعات روی این کفش ها ادامه دارد.

حفاری های باستان شناسی در قلعه ویندولاندا واقع در نورث هامبرلند کشور انگلستان منجر به کشف تعداد زیادی کفش های ساخته شده در وقت امپراتوری روم باستان شد. بر اساس گزارش های انتشار داده شده در این رابطه، در پی کشف ۴۰۰ نمونه کفش تازه که در انواع مختلف زنانه، مردانه و فرزند گانه ساخته شده بودند، تعداد کفش هایی که در کاووش های تابستان سال جاری در این محوطه سنتی حاصل شده است، بالغ بر ۷ هزار عدد شده است که این رقم در نوع خود بی نظیر به حساب مییاید.

در پی کشف ۴۰۰ نمونه کفش تازه که در انواع مختلف زنانه، مردانه و فرزند گانه ساخته شده بودند، تعداد کفش هایی که در کاووش های تابستان سال جاری در این محوطه سنتی حاصل شده است، بالغ بر ۷ هزار عدد شده است که این رقم در نوع خود بی نظیر به حساب مییاید.

مطالعات انجام شده روی این کفش های سنتی  نمایان میکند که سازندگان و مصرف کنندگان این کفش ها ، از آن ها برای استفاده در مصارف مختلف و مختلفی بهره می بردند. در بین این کفش ها، کفش های ساخته شده جهت استفاده در داخل خانه، چکمه، صندل، کفش های ویژه حمام و انواع مختلف دیگر کفش دیده می شود. دیزاینها و مدل های بهره گرفته شده در ساخت این کفش ها بسیار متنوع و خوشگل هستند.

گفتنی است این کفش ها داخل یک خندق پاسداری ای و در کنار مقادیر زیادی سفال و بقایای اسکلت تعدادی سگ و گربه یافته شده اند. اندرو بیرلی سرپرست کاوش های باستان شناسی قلعه ویندولاندا در این رابطه اعتقاد دارد که احتمالا محتویات این خندق در وقت پایان جنگ بین نیروهای امپراتوری روم و قبایل شمالی بریتانیا و در هنگامی که ساکنان این قلعه، آن را ترک می کردند به دور انداخته شده است. بر اساس مستندات تاریخی، این رویداد در سال ۲۱۲ میلادی انجام شده است.

به اعتقاد این باستان شناس، ساکنان این قلعه باید برای بازگشت به مناطق عمده زندگی خود مسافتی در حدود صدها مایل و چه بسا بیشتر را میگذراندند و این مساله سبب شده بود که هر آن چه که نیرومند به حمل آن نبودند را به دور بیاندازند.

به نقل کرده پژوهشگران این تیم تحقیقاتی، تمامی این کفش ها حفظ شده و تحت عملیات مرمتی قرار دارند. در واقعیت حجم و تعداد زیادی این کفش های که هر کدام از آن ها به تنهائی نیازمند مطالعه و بررسی آزمایشگاهی هستند، درگیری بزرگی در برابر محققان به حساب مییاید اما بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تمامی آن ها باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات ارزشمندی از آن ها برداشت شود.

باربارا بیرلی سرپرست موزه و از دیگر مسئولان این پروژه تحقیقاتی در مورد این موضوع گفت: ما فضای بزرگ و عالی ای را برای انجام امتحان و مطالعه روی این آثار آماده کرده ایم و تعداد زیادی افراد داوطلب در این پروژه با ما مشارکت میدارند.

منبع: archaeology

ترجمه: احسان محمدحسینی

#roydadhaye_mohem.iosSlider .slider .item{height:450px !important}#roydadhaye_mohem{height:450px !important}

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان		شناسائی هزاران جفت کفش هزار و 800 ساله حفاری های باستان شناسی در قلعه ویندولاندا واقع در نورث هامبرلند کشور انگلستان منجر به کشف تعداد زیادی کفش های ساخته شده در وقت امپراتوری روم باستان شد.تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان		شناسائی هزاران جفت کفش هزار و 800 ساله تعداد کفش هایی که در کاووش های تابستان سال جاری در این محوطه سنتی حاصل شده است، بالغ بر ۷ هزار عدد شده است که این رقم در نوع خود بی نظیر به حساب مییاید.تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان		شناسائی هزاران جفت کفش هزار و 800 ساله حجم و تعداد زیادی این کفش های که هر کدام از آن ها به تنهائی نیازمند مطالعه و بررسی آزمایشگاهی هستند، درگیری بزرگی در برابر محققان به حساب مییاید اما بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تمامی آن ها باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات ارزشمندی از آن ها برداشت شود.تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان		شناسائی هزاران جفت کفش هزار و 800 ساله گفتنی است این کفش ها داخل یک خندق پاسداری ای و در کنار مقادیر زیادی سفال و بقایای اسکلت تعدادی سگ و گربه یافته شده اند.تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس در پی کاوش های انجام شده در قلعه رومی واقع در انگلستان		شناسائی هزاران جفت کفش هزار و 800 ساله در بین این کفش ها، کفش های ساخته شده جهت استفاده در داخل خانه، چکمه، صندل، کفش های ویژه حمام و انواع مختلف دیگر کفش دیده می شود. دیزاینها و مدل های بهره گرفته شده در ساخت این کفش ها بسیار متنوع و خوشگل هستند.

– لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد –

نگارش : گلبهار ق.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که عمری شد که تا بيمارم از سودای او
««« »»»
گو نگاهی کن که پيش چشم شهلا ميرمت

به دنبال کاوش های به ثمر رسیده در قلعه رومی واقع در کشور بریتانیا شناسائی هزاران جفت کفش هزار و ۸۰۰ ساله (۶ عکس)

TT / 129 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال