http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

معرفی 10 تا از پردرآمدترین شهرهای توریستی جهان

معرفی 10 تا از پردرآمدترین شهرهای توریستی جهان

پردرآمدترین شهر توریستی جهان

تراز نیوز : اطلاعات این گزارش براساس آمارهای رسمی یا برآوردها از نظرسنجی‌های صورت گرفته بین گردشگران به‌دست آمده است. لندن، بانکوک، پاریس، دبی، استانبول، نیویورک، سنگاپور، کوالالامپور، سئول و هنگ‌کنگ ۱۰ پردرآمدترین شهر توریستی جهان سال گذشته میلادی معرفی شده‌اند.

 

 لندن، بانکوک، پاریس، دبی، استانبول، نیویورک، سنگاپور، کوالالامپور، سئول و هنگ‌کنگ 10 پردرآمدترین شهر توریستی جهان سال گذشته میلادی معرفی شده‌اند.

1. لندن

لندن گرچه شهری قدیمی محسوب می‌شود که بسیاری از مردم شانس دیدن آن را دارند، همچنان سالانه نقش عمده‌ای به‌عنوان میزبان گردشگران بین المللی بازی می‌کند. حالا برای دومین سال پیاپی این شهر‌ در صدر فهرست پردرآمدترین شهر توریستی جهان قرار گرفته است. براساس پیش‌بینی‌ها، تعداد گردشگران این شهر‌ در سال گذشته میلادی 82/ 18میلیون نفر بوده است.

 

2. بانکوک

در همین حال بانکوک به‌عنوان دومین شهر‌ فهرست پردرآمدترین شهر توریستی جهان ، در سال 2015 پذیرای 24/ 18میلیون گردشگر بین المللی بوده؛ شهری که در سال 2013 پربازدیدترین شهر‌ گردشگری اعلام شده بود و دارای مکان‌های بسیار دیدنی برای گردشگران است. تنزل جایگاه این شهر‌ به گفته کارشناسان، به‌دلیل برخی تنش‌های سیاسی به‌وجود آمده در تایلند است که در دوره‌ای این شهر‌ را با چالش مواجه کرد.

 

3. پاریس

اما پاریس همچنان در فهرست پردرآمدترین شهر توریستی جهان است. این شهر‌ به‌رغم آنکه در ابتدا و انتهای سال 2015مورد حمله گروه‌های تروریستی قرار گرفت، اما همچنان به‌عنوان شهر ‌عشق و هنر و مد شناخته می‌شود و سومین شهر پربازدید دنیا است. برآوردها نشان می‌دهد که تعداد گردشگران ورودی به این شهر ‌در سال 2015 میلادی به 06/ 16میلیون نفر رسیده است.


4. دبی

طبق اعلام مسترکارت، دبی چهارمین شهر‌ پربازدید دنیا و دومین شهر‌ آسیایی در این لیست است که به باور کارشناسان توانسته در اندک زمانی به یکی از مقاصد مهم برای گردشگران قرن 21 تبدیل شود؛ شهری که خانه بسیاری از شگفتی‌های نفسگیر فناوری است. حالا برآورد‌ها نشان می‌دهد این شهر‌ در سال گذشته میلادی میزبان 26/ 14 میلیون گردشگر ورودی بوده است.

 

5. استانبول

از سوی دیگر، استانبول با وجود برخی تنش‌های سیاسی سال 2015 که ترکیه را نیز درگیر خود کرده بود و به‌رغم برخی حملات تروریستی در این کشور، همچنان در لیست پربازدیدترین شهرها باقی مانده است.  این شهر با پذیرایی از 56/ 12میلیون گردشگر ورودی در جایگاه پنجم این لیست قرار گرفته است. در سال 2012 این پایتخت ترکیه، 6/ 11میلیون گردشگر به خود دید؛ آن هم تنها دو سال بعد از انتخاب این شهر به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا. حالا نیز دستیابی به چنین رقمی از نظر کارشناسان، پرشی قابل توجه به نظر می‌رسد؛ گرچه برای دیدن تاثیر تنش‌های سیاسی منطقه بر گردشگری ترکیه، شاید بهتر باشد تا پایان سال جدید میلادی صبر کرد.

 

6. نیویورک

ششمین شهر از لیست پربازدیدترین شهرها که مسترکارت آن را معرفی کرده، نیویورک است که به شهری پرهیجان معروف است. این شهر نیز طبق برآوردها در سال گذشته میلادی 27/ 12میلیون گردشگر را به خود جذب کرده است.

 

7. سنگاپور

در همین حال، سنگاپور چهارمین شهر آسیایی است که در لیست مسترکارت در جایگاه هفتم واقع شده. در سطح جهانی این شهر به‌خاطر جایگاه بالا در رشد اقتصادی، سیستم بهداشت و درمان و استاندارد زندگی، شناخته می‌شود و حالا توانسته 88/ 11میلیون گردشگر خارجی را به خود جذب کند .
 

8. کوآلالامپور

در همین حال در سال‌های اخیر مالزی توانسته محبوبیتی در میان گردشگران به‌دست آورد و به‌عنوان یکی از مقاصد انتخاب‌شده از سوی گردشگران شناخته ‌شود.

این شهر با جاذبه‌‌های بسیار خود، در سال 2015، از 12/ 11میلیون گردشگر خارجی میزبانی کرده است.
 

9. سئول

در انتهای این لیست 10 موردی، دو شهر دیگر آسیایی قرار گرفته‌اند. براساس برآوردها، سئول با جذب 35/ 100 میلیون گردشگر در این جایگاه قرار گرفته است.


10. هنگ کنگ

هنگ‌کنگ با 66/ 8 میلیون گردشگر ششمین و هفتمین شهرها در میان این 10 شهر هستند.

 

در همین حال لندن علاوه‌بر آنکه پربازدیدترین شهر جهان است، در صدر شهرهایی که بیشترین درآمد را از گردشگران ورودی داشته‌اند، نیز قرار گرفته است. چنانچه اشاره شد «مسترکارت» در گزارش خود علاوه بر معرفی 10 شهر برتر گردشگرپذیر دنیا در سال 2015، نگاهی به میزان هزینه‌کرد گردشگران در 132شهر جهان نیز داشته است.

 

طبق این گزارش و براساس برآوردها، گردشگران بازدیدکننده از لندن در سال 2015، 23/ 20 میلیارد دلار هزینه کرده‌اند که در مقایسه با سال 2014 میلادی 3/ 2درصد افزایش داشته است. نیویورک نیز با افزایشی نسبت به سال 2014 میلادی و با 37/ 17میلیارد دلار به‌عنوان دومین شهری معرفی شده که گردشگران در آن بیشترین هزینه‌کرد را داشته‌اند. این شهر از پاریس پیشی گرفته است؛ جایی که براساس برآوردهای مستر‌کارت گردشگران 61/ 16میلیارددلار هزینه کرده‌اند. سئول (با 24/ 15میلیارددلار)، سنگاپور (با 65/ 14 میلیارد دلار) و بارسلونا (با 86/ 13میلیارد دلار) در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 

پردرآمدترین شهر توریستی جهان

توکیو، شهری که گردشگران بازدیدکننده آن 8/ 6 درصد کمتر از سال 20014 در آن هزینه کرده‌اند، شاهد بزرگ‌ترین ریزش از این حیث بود و به این دلیل جایگاهش در این رده‌بندی نسبت به سال قبل از آن، کاهش یافت. پس از آن، سیدنی قرار دارد که این شهر نیز کاهش 8/ 4 درصدی را در هزینه‌کرد گردشگران ورودی‌اش تجربه کرده است.

 

ریشه‌یابی کاهش هزینه‌کردها

اما براساس تحلیل مجمع جهانی اقتصاد، سقوط هزینه‌کرد گردشگران طی سال 2015 که در برخی کشورهای جهان تجربه شده است می‌تواند نتیجه کاهش ارزش پول آنها در برابر دلار امریکا باشد که به‌منظور برآورد هزینه‌ها استفاده می‌شود. ارزش پول تایلند، مالزی و ترکیه در برابر دلار امریکا کاهش داشته است؛ با وجود این، هزینه‌کرد گردشگران در این کشورها افزایش داشته که این کاهش ارزش پول را جبران می‌کند.

منبع: ایران مطلب
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
راه اندازی سطح ۲ در مدرسه امام صادق(ع) ازنا
کیلیپ فیلم بحر طویل در مدح حضرت آقا ماه بنی هاشم عباس بن علی(ع) +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم ابتکار و هوش سرشار در دیزاین و طراحی و طرح و نقاشی +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم حرکات دلچسب طفل در وضعیت خواب عمیق
فیلم تست دلچسب کیسه سرسره نجات هواپیما ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم اپل آیفون ۷ درحضور ماده مذاب +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم دراز کشیدن عمیق خارپشت بسیار دلچسب ( آپارات )
کلیپ فیلم سریعترین حسابدار دنیا در بانک
فیلم برگزیده بازی: جنوا ۳ ۰ آث میلان – دانلود و پخش
فیلم برگزیده بازی: آرسنال ۲ ۰ ردینگ – دانلود و پخش
کربلایی محمد حسین پویانفر شب ۸ محرم ۹۵
واکنش ترانه علیدوستی به حواشی «شهرزاد»+عکس
حقایقی تکان‌دهنده در باب مصرف نوشابه‌های رژیمی
علت عجیب و تامل برانگیز بستری شدن بهنوش بختیاری / عکس
فال و طالع بینی روز 4 شنبه 5 آبان 95
استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در شرکت بامیلو
ویدیو فیلم جامپ فراهانی چیتگر ( آپارات )
ویدیو فیلم برگزیده بازی جنوا میلان ( آپارات )
ویدیو فیلم برگزیده بازی لیورپول تاتنهام ( آپارات )
ویدیو فیلم برگزیده بازی: آرسنال ۲ ۰ ریدینگ ( آپارات )
تبلیغات