سبک ترین فلز دنیا ۹۹٫۹ درصد هواست


با دیگران به اشتراک بگذارید

سبک ترین فلز جهان ۹۹٫۹ درصد هواست

سبک‌ترین ماده‌ی ساخته شده در دنیا تاکنون هواژل است که «دود منجمد» نیز نقل کرده می‌شود و در بر می داری چگالی ۱ میلی‌گرم در سانتی‌متر مکعب است که در دمای اتاق و سطح دریا سبک‌تر از هوا می‌باشد.
وبسایت fa-ct.ir: سبک‌ترین فلز ساخته شده در دنیا توسط یک آزمایشگاه در کالیفرنیا برای شرکت‌های بوئینگ و جنرال موتورز ساخته شده است. این فلز که ریزشبکه (microlattice) نام دارد از شبکه‌ای از لوله‌های ریز توخالی ساخته شده است که ۱۰۰ برابر سبک‌تر از استریوفوم است.

تصویر و عکس سبک ترین فلز دنیا 99٫9 درصد هواست

سبک‌ترین ماده‌ی ساخته شده در دنیا تاکنون هواژل است که «دود منجمد» نیز نقل کرده می‌شود و در بر می داری چگالی ۱ میلی‌گرم در سانتی‌متر مکعب است که در دمای اتاق و سطح دریا سبک‌تر از هوا می‌باشد. معضل مواد سبک تاکنون ساختار نامنظم و اتفاقی آن‌ها می‌باشد که این معضل در این فلز تازه فوق سبک حل شده است. این ماده نسبت به فوم‌های متداولی در بر می داری سفتی بالاتر و استحکام و هدایت بیشتری می‌باشد.

شرکت‌های هوافضایی و اتومبیل‌سازی در تلاش برای کاهش مصرف سوخت دائم به دنبال موادی هستند که تا حد ممکن سبک بوده و همزمان یکپارچگی ساختاری خود را نیز حفظ کنند. فرآیندی که برای ساخت میکرولتیس بهره گرفته شده است قادر بوده است ماده‌ای خلق کند که نه تنها بسیار سبک است بلکه استحکام زیادی نیز دارد.

این ماده از یک فلز بسیار نامدار یعنی نیکل-فسفر ساخته شده است. ساختار سبک‌ترین فلز دنیا بر اساس یک قاعده‌ی سهل ساخته شده است که در برج ایفل نیز بهره گرفته شده و به آن اجازه می‌دهد که یک ساختار با اندازه‌ی آسمان‌خراش را تحمل کند. شبکه‌ی میکرولتیس از لوله‌های متقاطع توخالی تشکیل شده است که شبیه به تکیه‌گاه پل‌ها می‌باشد ولی در این حالت دیواره‌های لوله‌ها ضخامتی برابر تنها ۱۰۰ نانومتر دارند که در واقع ۱۰۰۰ برابر نازک‌تر از موی انسان است.

این ساختار با بهره گیری از یک فرآیند تولید نوین شبیه به پرینت سه‌بعدی ساخته شده است. پرینت سه‌بعدی ساختارها را به صورت لایه لایه می‌سازد درحالیکه محلول بهره گرفته شده در این فرآیند از پلیمرهای خاصی استفاده می‌کند که با نور واکنش داده و کل ساختار را در یک مرحله ایجاد می‌کند.

– با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز –

نگارش : ستاره ط.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه ياران فارغند از ياد من
««« »»»
از من ايشان را هزاران ياد باد

سبک ترین فلز دنیا ۹۹٫۹ درصد هواست

TT / 45 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال