برترین ماشین های هیبریدی سال ۲۰۱۶ (۸ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

بهترین ماشین های هیبریدی سال ۲۰۱۶

خودروهای برقی در واقع آینده صنعت حمل و نقل پایدار به حساب مییایند اما تا پیش از رسیدن به آن نقطه، خودروهای هیبریدی این نقش را بر عهده می گیرند.خودروهای برقی از سوخت تمیز بهره میگیرند و خیلی با سرعت هستند اما در قیاس با همتایان خود با سوخت فسیلی مسافت کمتری را میگذرانند و دقیقا به همین خاطر خودروهای هیبریدی ظهور کردند.
خودروهای برقی در واقع آینده صنعت حمل و نقل پایدار به حساب مییایند اما تا پیش از رسیدن به آن نقطه، خودروهای هیبریدی این نقش را بر عهده می گیرند.خودروهای برقی از سوخت تمیز بهره میگیرند و خیلی با سرعت هستند اما در قیاس با همتایان خود با سوخت فسیلی مسافت کمتری را طی می کنند و دقیقا به همین خاطر خودروهای هیبریدی ظهور کردند.
این ماشین ها در واقع مخلوطی از خوب ترین خودرو های با سوخت تمیز با خودروهای کهنه بنزینی هستند تا زمانی که باتری لیتیوم یونی ماشین به پایان رسانده میشود، بتوانند به حرکت خود ادامه دهند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
به همان سرعت که فناوری ساخت خودروهای هیبریدی کم هزینه تر می شود افزایش تقاضا برای این نوع ماشین ها در بازار هم دیده می شود.اما کدام ماشین را باید تهیه بکنیم ؟در این مطلب لیستی از خوب ترین خودروهای هیبریدی موجود در بازار را برای شما تهیه کرده ایم :
۱. ولوو XC90 T80 (قیمت پایه ۶۰۴۵۵ یورو)

در سال گذشته ما این ماشین را آزمایش کردیم و به این نتیجه رسیدیم که سوار بر یکی از خوب ترین SUV های موجود در بازار شده ایم. جای تعجبی وجود ندارد که ولوو فناوری توسعه یافته خود را به صورت خاصی در این مدل گذاشته است و موتور محرک بزرگ دو قلوی T8 ی را در این خودرو تعبیه کرده است.
علاوه بر موتورهای توربوشارژ و سوپرشارژی ۳۲۰ اسب بخاری به کار رفته در این ماشین، شاهد افزوده شدن یک موتور الکتریکی با قدرت ۸۷ اسب بخار در این خودرو هستیم. در نتیجه با این مشخصات در حالت Power این ماشین می تواند ظرف ۵.۳ ثانیه به شتاب ۶۰ مایل بر ساعت برسد. اما اگر ماشین را در وضعیت اقتصادی (Eco mode) گذارید در مصرف سوخت کاهش گیراای خواهیم داشت.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
۲. تویوتا پریوس (قیمت پایه ۲۳۳۹۵ یورو)

این ماشین در سال ۱۹۹۷ به بازار عرضه شد و با کمی اقماض می توان گفت یکی از پیشگامان عرصه خودروهای هیبریدی بوده استو در حال حاضر نیز همچنان دوست داشتنی ترین ماشین حیبریدی در جاده ها به حساب مییاید: اگر در روزهای گذشته برای گرفتن تاکسی از شرکت اوبر(Uber) خواست ماشین کرده باشید احتمالا این شانس را داشته اید که سوار بر تویوتا پریوس شوید.
در سال جاری، تویوتا در شکل ظاهری پرچمدار هیبریدی خود کمی تغییرات بوجود آورد و بهبود خوبینیز در مصرف ساخت آن به وجود آورد تا مکانی که مصرف سوخت آن به ۳.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رسید. اگر پریوس تمام برقی(PHEV) را به مدل های هیبریدی ترجیح می دهید شما بسیار خوش شانس هستید چرا که این مدل از پریوس امسال در نمایشگاه ماشین نیویورک رونمایی خواهد شد.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
۳. آئودی A3 e-tron (قیمت پایه ۳۵۶۹۰)

این مدل از آئودی در واقع یکی از خوب ترین هاچبک های ورزشی موجود در بازار است و این ماشین همه مشخصات یک ماشین هیبریدی کامل را دارد و علاوه بر آن، یک TFSI 1.4 لیتری نیز به موتور برقی آن افزوده است.
همه این موارد باعث شده است که آئودی A3 e-tron به یکی از خوب ترین خودروهای هیبریدی دنیا تبدیل شود و تنها ۳۷ گرم در یک کیلومتر دی اکسید کربن از آن بیرون میرود و توانایی طی مسافت ۱۰۰ کیلومتر را تنها با ۱.۶ لیتر بنزین را دارد.به محض سوار شدن در این ماشین حسی به شما دست می دهد که سوار بر همان چیزی شده اید که انتظارش را داشته اید؛ این مدل از حالت اقتصادی نیز بهره می برد که رانندگی کردن این خودرو در این حالت از لحاظ مالی برای صاحب آن بسیار مقرون به صرفه است.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
۴.فولکس واگن گلف GTE (قیمت پایه ۳۳۷۵۵ یورو)

گلف یکی از مدل های ماندگار و فراموش نشدنی در تاریخ فولکس واگن به حساب مییاید، بنابراین بسیار اهمیتی داشت تا فولکس واگن نمونه ای از گلف هیبریدی هاچبک را به ویترین مدل های خودروهای خود افزاید. از نمای بیرونی، گلف GTE مثل دیگر مدل های گلف به چشم مییاید اما در باطن این مدل، یک موتور برقی با قدرت ۱۰۱ اسب بخار به علاوه یک موتور باستانی و اصیل بنزینی با قدرت ۱۴۸ اسب بخار که میزان مصرفی معادل ۱.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد تعبیه شده است.
اگرچه این مدل به ظرافت مدل گلف GTI نیست اما GTE عملکرد شگفت انگیز ای در جاده های لباس B از خود نمایان میکند و از آن بهتر در جاده های ویژه موتور سواری نیز نورانی نمایان ساخته میشود.مسئولین فولکس واگن مدعی هستند که GTE در استفاده مخلوطی از موتورهای بنزینی و برقی می تواند ۱۰۰ کلیومتر را تنها با مصرف ۶.۸ لیتر گذراند.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
۵.لکسوس GS 450h (قیمت پایه ۴۹۹۹۵ یورو)

این مدل از لکسوس ادامه دهنده سبک خودروهای هیبریدی است. زوایای تند بیرونی این ماشین ما را به یاد کوپه های خوشگل می اندازد و ورق به کار رفته در ساخت بدنه نیز دقیقا این موضوع را تایید می کند.با توجه به موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری و قدرت بالای موتور برقی آن، می توان ظرف ۵.۹ ثانیه به سرعت ۶۲ مایل بر ساعت رسید. اما ارائه داده میشود که مصرف سوخت این ماشین را در حالت اقتصادی گذارید تا مجبور نشوید برای مخارج آن هزینه زیادی صرف کنید.
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
۶. مرسدس هیبریدی C350 (قیمت پایه ۳۷۶۰۰ یورو)

مرسدی C3550 اولین محصول کمپانی در زمینه تولید خودروهای هیبریدی نیست اما می توان گفت خوب ترین ماشین هیبریدی این مارک سرشناس آلمانی است. این ماشین از یک موتور باستانی با قدرت ۲۰۸ اسب بخار و یک موتور برقی با قدرت ۸۰ اسب بخار بهره می برد.مدل C50 تالار مرسدس می تواند ظرف ۵.۹ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت برسد و مدل C50 estate از همین محصول می تواند ظرف ۶.۲ ثانیه به این سرعت دست کشف کند.
C35 از حالت اقتصادی هم بهره می برد که تنها با صرف ۲.۱ لیتر قادر هست ۱۰۰ کیلومتر را گذراند. در حالت اقتصادی این مدل از مرسدس از یک شتاب دهنده لمسی بهر همی برد که زمانی در حال تخته گاز رفتن هستید سرعت شما را کاهش میدهد تا در مصرف سوخت صرفه جویی شود.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016
۷. BMW i3 Range Extender (قیمت پایه ۳۴۱۳۴ یورو)

ما این مدل از BMW را در زمره خوب ترین خودروهای برقی دنیا نیز لیست کرده بودیم اما این مدل در نسخه هیبریدی نیز عرضه شده است.این مدل از BMW یک موتور کوچولو دو سیلندر ۶۵۰ سی سی را به مدل برقی افزوده است و زمانی باتری ماشین به حد ۳.۵ درصد برسد این موتور شروع به فعالیت می کند.به طور شگفت انگیزی این موتور به چرخها قدرت نمی دهداما به عنوان ژنراتوری برای باتری های i3 عمل میکند.
مسافتی که با i3 قادر هستید گذرانید دوبرابر شده و به حدود ۱۹۰ مایل رسیده است اما بهره گیری از این امکان برای شما ۳۱۵۰ یورو هزینه زاید در بر دارد. اگر به این مدل از bmw علاقه مند شده اید، بنا بر گزارشات BMW قصد دارد مدل تازه ای از i3 را در اوایل ژوئن به بازار عرضه کند.
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس خوب ترین خودروهای هیبریدی سال 2016

******************

تهیه شده توسط : شايان ی.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که جز کعبه مقامش نبد از ياد لبت
««« »»»
بر در ميکده ديدم که مقيم افتادست

برترین ماشین های هیبریدی سال ۲۰۱۶ (۸ عکس)

TT / 256 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال