آیا شیفت کاری شبهنگام احتمال دچار شدن به بیماری سرطان سینه را زیاد می کند؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

آیا شیفت کاری شبانه احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد؟


تصویر و عکس آیا شیفت کاری شبانه احتمال ابتلا به سرطان سینه را زیاد میکند؟

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) وابسته به سازمان ملل متحد، سال ۲۰۰۷ اعلام کرده بود که، کار در شیفت شب امکان می دارد یکی از علل احتمالی ابتلا به سرطان سینه باشد. در این مطلب نتیجه تحقیق تاثیر شیفت کاری شبانه بر سرطان سینه را بخوانید.

رابطه شیفت کاری شبانه و سرطان سینه

سازمان بهداشت دنیاای در سال ۲۰۰۷ براساس امتحانهایی که روی انسان و حیوان صورت گرفته بود، اعلام کرد که کار در شیفت شب امکان می دارد با ابتلا به سرطان سینه ارتباط داشته باشد، اما نتایج یک مطالعه تازه نمایان کرد که کار شبانه با ابتلای بانوان به سرطان سینه ارتباطی ندارد. آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) وابسته به سازمان ملل متحد، سال ۲۰۰۷ اعلام کرده بود که، کار در شیفت شب ساعت بدن را مختل می کند و به همین علت امکان می دارد یکی از علل احتمالی ابتلا به سرطان باشد.

سایت تحقیقات سرطان انگلیس خاطرنشان کرد، در دسته بندی سال ۲۰۰۷ شواهد اندکی برای بررسی خطر ابتلا به سرطان سینه در انسان ها موجود بود و این دسته بندی عمدتا بر اساس مخلوط نتایج تحقیقات روی جانداران و تحقیقات آزمایشگاهی صورت گرفت. در پژوهش تازه ۱۰ تحقیق دیگر روی یک میلیون و ۴۰۰ هزار زن از ایالات متحده، چین، سوئد، هلند و بویژه انگلیس صورت گرفت تا مشخص شود آیا شیفت کاری شبانه خطر ابتلا به سرطان سینه در بانوان را زیاد میکند یا خیر.

بررسی کارشناسان نمایان کرد که خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که در شیفت شب فعالیت کرده اند از جمله کسانی که به مدت ۲۰ تا ۳۰ سال شبانه فعالیت کرده اند، در مقایسه با آنهایی که هرگز در شیف شب فعالیت نکرده اند، هیچ افزایشی نمایان نمیکند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال