http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رسوایی مالیاتی خانواده سلطنتی هلند

رسوایی مالیاتی خانواده سلطنتی هلند

خانواده سلطنتی هلند به خاطر زندگی پرزرق و برق و پرخرج‌اش مدت‌هاست در تیررس منتقدان قرار گرفته است. اکنون خبرنگاران متوجه پرونده مالیاتی این خانواده شده‌اند و تقلب‌هایی که در این باره رخ داده‌اند.

رسوایی مالیاتی کنونی خانواده سلطنتی هلند، ژرار آلدرز، تاریخ‌نگار برجسته را متعجب نکرده است. او می‌گوید این تفکر در خانواده سلطنتی هلند همواره وجود داشته؛ تفکری که مبنایش این است: «ما هیچ مبلغی نمی‌پردازیم و دولت باید تا حد ممکن مبالغی که پرداخت کرده‌ایم را به ما بازگرداند. این حق ماست.»

دریافت مالیات‌های پرداختی

در سال ۱۹۷۳ کابینه هلند زیرنظر پیت د یونگ، نخست‌وزیر وقت این کشور، قانونی را به تصویب رساند که برمبنای آن خانواده سلطنتی نیز موظف به پرداخت مالیات به خزانه دولت بود. اکنون یک شبکه تلویزیونی کشف کرده که مالیات‌های پرداخت شده توسط خانواده سلطنتی طی این سال‌ها به آنها پس داده شده است.

دیگر در هلند فاش شده که ژولیانا و بئاتریکس، ملکه‌های پیشین این کشور، مالیات‌های پرداختی به خزانه دولت را به طور مخفیانه پس گرفته‌اند. آن زمان مبلغی سالانه حدود ۱۵۰ هزار گولدن که معادل ۱۳۵ هزار مارک آلمان بود.

اسرار فاش شده در آرشیو ملی هلند موجود بودند و خبرنگاران تلویزیونی چندی است موفق شده‌اند با تحقیق در این باره این اسرار را فاش کنند. هنوز مشخص نیست که بازگشت پول به خانواده سلطنتی از چه کانال‌هایی انجام می‌شده است.

واکنش‌های شدید

گیدو د بونت، یکی از کارشناسان حقوق مالیاتی در این باره می‌گوید: «این اقدام را باید تحمیق مردم نامید. قانونی به تصویب می‌رسد و سپس از راه‌های مخفی کلیه بخش‌های این قانون کارآمدی خود را از دست می‌دهد.» این کارشناسان حقوق مالیاتی در ادامه می‌گوید به این ترتیب پارلمان و مردم به سخره گرفته می‌شوند.

نمایندگان کلیه احزاب هلند از مارک روته، نخست‌وزیر این کشور خواستار تحقیق و بررسی این موضوع شده و این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا در حال حاضر نیز ویلم الکساندر، پادشاه وقت، چنین پول‌هایی دریافت می‌کند یا نه.

خیرت ویلدرز، سیاستمدار اپوزیسیون هلند در این باره گفته است: «وقتی مردم عادی در هلند نیز مجبور به پرداخت مالیات هستند، نباید خانواده سلطنتی از پرداخت مالیات معاف شود.» او خواستار شفاف‌سازی در این مورد شده است.

به گزارش ساعت ۲۴، پس از فاش شدن این رسوایی، بحث‌ها در هلند بر سر این موضوع که درآمد خانواده سلطنتی از بودجه مردم این کشور بسیار زیاد است افزایش یافته است. چندی پیش اعلام شد که شاهزاده آمالیا، که طبق قوانین سلطنتی در آینده ملکه خواهد شد، پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی سالانه ۱.۵ میلیون یورو از بودجه دولت دریافت خواهد کرد.

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام مدرس در یک موسسه معتبر آموزشی
کیلیپ فیلم ایمیج گرفتن راحت و آسان (بیرون کشیدن سی دی های خش دار) +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم EASE Focus 2 Tutorial Part1 +( آپارات ) پخش
فیلم رنگ کردن مژه رو مشاهده نکرده بودیم که اونم مشاهده کردیم! ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم دختر بدبخت چه مقدار گریست! ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم موشن گرافیک " رسم کتابخوانی" ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم تشویق طرفداران پرسپولیس به روش ایسلندی ها
کیلیپ فیلم گل مهدی طارمی به صنعت نفت آبادان +( آپارات ) پخش
فیلم قبل اکران دورتموند شالکه(دربی۸۹ ام) ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم حرکت حرفه ای ژیمناستیک ( آپارات )
کلیپ فیلم حال و روز علاج منصور پورحیدری در مکالمه با علی پورحیدری
کیلیپ فیلم نظر مردم در زمینه بازی های لیگ +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم سوپر عکس العمل های ناواس در تمرینات رئال مادرید +( آپارات ) پخش
خوراکی های مفید برای پیشگیری از افسردگی فصلی
ملاقات با سردار ایرانی ربات‌ها
استخدام نصاب بایگانی های ریلی در شرکتی معتبر در همدان
فیلم آقای احسان علیخانی ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم فیلمی که خانم لادن طباطبایی از رفتار کودکهای Autism اوتیسم منتشرکرد ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم من چنانچه سمتی داشتم نمیزاشتم کسی اسم فرزندش رو فاطمه بزاره ( آپارات )
فیلم ضیافت ترحیم عرفانی با نی و دف ( آپارات ) -دانلود و پخش
تبلیغات