خروج غیرمنتظره سفیر سعودی از مصر


با دیگران به اشتراک بگذارید

خروج غیرمنتظره سفیر سعودی از مصر

سفیر عربستان سعودی در مصر، روز چهارشنبه به صورت غیرمنتظره قاهره را به مقصد ریاض ترک کرد. برخی منابع، بروز تنش در روابط میان این دو کشور را دلیل احضار این سفیر از قاهره اعلام کرده‌اند.

تصویر و عکس   خروج غیرمنتظره سفیر سعودی از مصر

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از خبرگزاری آلمان، «احمد بن عبدالعزیز قطان» سفیر عربستان سعودی در مصر، روز چهارشنبه قاهره را به مقصد ریاض ترک کرد. وی در این مسافرت ۳ روزه، با مقام های کشورش درباره روابط دوجانبه ریاض و قاهره مکالمه خواهد کرد.

سفیر عربستان در مصر تدابیر مسافرت خود را در تالار «VIP» (مخصوص شخصیت های اصلی و صاحب منصب) در فرودگاه بین المللی قاهره به انجام رساند و با هواپیمای شماره ۳۱۰ تابع خطوط هوایی عربستان عازم ریاض شد.

در همین راستا، منابع آگاه با اعلام اینکه سفیر سعودی، روز شنبه از ریاض وارد قاهره خواهد شد، تصریح کردند، طی این چندین روز مسافرت احمد قطان، یک هیات بلندپایه مصری عازم عربستان خواهند شد تا با مقام های این کشور درباره آخرین تحولات منطقه و عارضه های آن بر روابط قاهره و ریاض مکالمه کنند.

در این میان، برخی منابع احتمال دادند که مسافرت احمد قطان به عربستان در پی بروز تنش در روابط ریاض و قاهره به مخصوص توقف مددهای نفتی عربستان به مصر و نیز اقدام مصر در رای دادن به قطعنامه روسیه درباره کشور سوریه در شورای امنیت باشد؛ این اقدام مصر برخلاف میل و خواسته عربستان بود که انتظار داشت قاهره به این قطعنامه رای منفی بدهد و این امر سبب وخیم شدن روابط میان دو کشور بعد از رد و تبدیل ساختن اتهامات در شبکه های اجتماعی شد که برخی می گویند که اقدام عربستان برای دعوتی سفیر خود به این دلیل است.

– لطفا نظر دهيد –

گردآوری توسط : فرزين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده لعل لبش کز لب من دور مباد
««« »»»
راح روح که و پيمان ده پيمانه کيست

خروج غیرمنتظره سفیر سعودی از مصر

TT / 36 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات