امکان کِشت شلغم روی خاک مریخ


با دیگران به اشتراک بگذارید

امکان کِشت شلغم روی خاک مریخ

خبرگزاری فارس: امکان کِشت شلغم روی خاک مریخ

محققان سازمان فضایی ناسا به این نتیجه رسیدند که روی سطح مریخ می‌توانند دو گیاه شلغم و مارچوبه را پرورانند.

به گزارش خبرنگار گروه بایدها و نبایدهای خبرگزاری فارس، «ایلان ماسک» مدیرعامل شرکت SpaceX و سازمان فضایی ناسا تاکید فراوان دارند امکان زندگی انسان در کرات دیگر را هم فراهم کنند و همین مسئله باعث شده است طرح کشت سبزیجات در دیگر نقاط کائنات به صورت کاملا جدی چک شود.

شرکت SpaceX و سازمان ناسا بر این باورند که انسان ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده می تواند ساکن مریخ شود و از هم اکنون نقشهای گسترده مطرح شده است تا مشخص شود چه نوع گیاهان و سبزیجاتی قادر هستند روی سطح سیاره سرخ کشت شوند تا غذای انسان را تامین کنند.

یک مسافرت کوتاه به مریخ می تواند بیش از دو و نیم سال به طور بیانجامد و به همین خاطر انسان می بایست به اندازه کافی مواد غذایی داشته باشد.

محققان «مرکز فضایی کنِدی» و «کانون فضایی آلدرین» وابسته به سازمان ناسا این روزها روی طرح «باغ های مریخی» فعالیت میکنند و به این نتیجه رسیده اند که خاک منطقه هاوایی در ایالات متحده شباهت زیادی به خاک مریخ دارد. خاک مریخ از خرده سنگ های آتشفشانی ساخته شده است که هیچ گونه مواد آلی را شامل نمی شود. به همین خاطر بقای گیاهان روی آن تقریبا غیرممکن است.

بررسی های سازمان فضایی ناسا نمایان کرده است که خاک مریخ با اصلاحات اندک قادر هستند برای کشت مارچوبه و شغلم عالی باشد. ولی گاهی مثل توت فرنگی قادر نیست در این خاک رشد کند و باید فرمول های خوب تری در این زمینه ارایه شود تا خاک مریخ بارورتر شود.

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد –

نگارش : شراره ز.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خنگ چوگانی چرخت رام شد در زير زين
««« »»»
شهسوارا چون به ميدان آمدی گويی بزن

امکان کِشت شلغم روی خاک مریخ

TT / 24 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال