ابتکار کمبود اعتبار را عامل ناتوانی در مقابله با گرد و غبار دانست


با دیگران به اشتراک بگذارید

ابتکار کمبود اعتبار را عامل ناتوانی در مقابله با گرد و غبار دانست

رئیس سازمان حفاظت محیط زندگی کرد نقل کرد: به خاطر نبود اعتبارات کافی برای مقابله با مؤسسه های داخلی گردو غبار ایران، پیشرفت ضروری را نداشته ایم.

تصویر و عکس   ابتکار کمبود اعتبار را عامل ناتوانی در مقابله با گرد و غبار آگاهی داشت

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زندگی کرد در خصوص رفع معضل ریزگردها اظهار داشت: گردوغبار در وضعیت کیفی هوا تاثیر قرار داده و شهرهای ما نیز از این قاعده مستثنی نمانده وتحت تاثیر این معضل قرار گرفته اند.

وی نقل کرد: منشأ حدود ۷۰ درصد از گردوغبار شهرهای ایران خارجی است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد:مؤسسه های گرد و غبار در کشور عراق و عربستان سعودی ازجمله منشأهای خارجی تشخیص داده شده هستند.

ابتکارادامه داد: متاسفانه اخیرا نیز گردوغبار ازکانون های کشورهای ترکمنستان و افغانستان ،استا ن خراسان رضوی را هدف قرار داده اند.

وی با اشاره به نقش مؤسسه های داخلی در بروز گردوغبارهای ایران نیز بیان داشت: دولت در رابطه با بحث مقابله با گردوغبار دو مصوبه جامع پیشنهاد کرده است، که با اجرای این مصوبات در بخش های شاهد موفقیت هایی بوده ودربرخی دیگر از بخش ها نیز به خاطر نبود اعتبارات کافی، پیشرفت ضروری را نداشته ایم.

ابتکار ادامه داد: سازمان جنگل ها و مراتع نیز با توجه به وظایف و اعتبارات خود، سال گذشته به نهال کاری و مالچ پاشی توجه کرده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زندگی کرد نقل کرد: احیای آبگیرها از مباحث اصلی و مؤثر دیگری در بحث مهار مؤسسه های گردوغبار داخلی است.

وی درباره مقابله با مؤسسه های گردوغبار خارجی نیز تصریح کرد: درباره گردوغباری که منشأ خارجی دارد، متاسفانه حقیقت این است که تا ناامنی های موجود در منطقه استمرار داشته باشد، این معضلات خواهند بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زندگی کرد اضافه کرد: ما تنها به مستندسازی وقوع ریزگردهایی با منشأ خارجی توجه کرده وبه طور مکرر به وزارت امور خارجه اعلام کرده ایم که این وزارت خانه نیز امور مرتبط با ریزگرها را به دستگاههای ذیربط وسازمان های بین المللی منکعس کرده و ما همچنان دوجانبه پیگیر این موضوع هستیم.

**براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: فرنوش ج.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما آزموده‌ايم در اين شهر بخت خويش
««« »»»
بيرون کشيد بايد از اين ورطه رخت خويش

ابتکار کمبود اعتبار را عامل ناتوانی در مقابله با گرد و غبار دانست

TT / 70 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال