http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پیش‌بینی تجارت ۱۰ میلیارد دلاری ایران و آلمان

پیش‌بینی تجارت ۱۰ میلیارد دلاری ایران و آلمان

در هفته‌ای که گذشت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان توافق‌نامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این توافق‌نامه، سازمان آموزش فنی و ‌حرفه‌ای کشورمان و وزارت آموزش و پژوهش جمهوری فدرال آلمان با همکاری هم یک کارگاه آموزشی در آذر ماه سال جاری برگزار می‌کنند.

هدف از ایجاد این کارگاه تقویت درک متقابل از نظام آموزش فنی و حرفه‌ای ایران و آلمان است و مقرر شده یک تور مطالعاتی توسط اداره آموزش فنی و حرفه‌ای برای پیگیری نتایج حاصل از ایجاد کارگاه مذکور در آلمان راه‌اندازی شود.

محمدامین سازگارنژاد ـ معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، با اشاره به همکاری و ارتباط خوب ایران و آلمان از سالهای گذشته، ‌ابراز امیدواری کرد در دور جدید روابط هم با انتقال تکنولوژی و آموزش تجربیات، فعالیت‌های دو طرف گسترش یابد.

وی همچنین پیش ‌بینی کرد: سطح روابط اقتصادی ایران و آلمان به ۱۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

ایجاد شهرک پوشاک در محدوده فرودگان امام خمینی(ره) و احیای صنعت نساجی خبر دیگری بود که این هفته از سوی وزیر کار اعلام شد.

به گفته علی ربیعی، در حال حاضر ۵۵۰ هزار شغل در بخش پوشاک داریم که طبق مطالعات این رقم  تا یک و نیم میلیون شغل درصنعت قابل افزایش است.

وی گفت: در صنعت پوشاک، ترکیه ۲ میلیون و بنگلادش ۲۰ میلیون شاغل دارد بنابراین می توان در این زمینه ظرفیت خوبی  ایجاد کرد.

به گفته وزیر کار، پوشاک ترکیه بخش اعظمی از بازار ایران را اشغال کرده است که اما امیدواریم با راه‌اندازی شهرک پوشاک و اجرای طرح تکاپو در صنعت پوشاک به هدفگذاری یک و نیم میلیون شغل دست پیدا کنیم و با ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در فاز اول بازار داخلی را در اختیار بگیریم.

کاهش حوادث ناشی از کار از دیگر خبرهایی بود که این هفته انتشار یافت.

در هفته‌ای که گذشت معاون روابط کار وزارت کار به کرمان سفر کرد و در مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیاد ایمنی، گفت: ایمنی زیرساخت امنیت کشور است و اگر اشتباهات گذشته تکرار نشود، کشور به سمت رشد فراگیر خواهد رفت و تاثیر آن در زندگی و معیشت مردم دیده خواهد شد.

سیدحسن هفده‌تن از کاهش حوادث ناشی از کار در چهار ماه نخست امسال خبر داد و گفت: کارفرمایان باید نسبت به ایمنی کار حساس شوند چرا که خون کارگری که به زمین ریخته می‌شود، یک مطالبه اجتماعی است.  

معاون وزیر کار تصریح کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بحث بیمه ۱۱ میلیون انسان فراموش شده‌ای که صدایی نداشتند مطرح شد و امروز یک میلیون و ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی با برنامه ریزی در حال بیمه شدن هستند.

به گفته هفده‌تن، هزینه‌ای که به واسطه حوادث ناشی از کار به کشور وارد می شود رقمی معادل ۶۰۰ هزار میلیارد ریال است به نحوی که ۳۸ درصد پرداختی صندوق تامین اجتماعی مربوط به این حوزه است به همین دلیل بحث ایمنی بر سیاست پیش بینی و پیشگیری از وقوع حادثه استوار شده است.

خبر دیگر این هفته به تاسیس بانک غیردولتی تعاون اختصاص داشت.

آنطور که بهمن عبدالهی، رییس اتاق تعاون ایران گفته بانک تعاون در آینده نزدیک ایجاد می‌شود تا بخش تعاون با ورود به عرصه بانکداری به جایگاه شایسته‌تری دست پیدا کند.

وی از مذاکره با رئیس کل بانک مرکزی و تایید موافقت اولیه برای تاسیس بانک تعاون خبرداد و گفت: انتظار داریم تا قبل از پایان سال شاهد این اتفاق بزرگ باشیم و سهم بخش تعاون را در بازار پولی و بانکی افزایش دهیم.

به گفته عبدالهی بخش تعاون بانک توسعه تعاون را با سرمایه دولت در اختیار دارد ولی برای افزایش مشارکت و سهم بیشتر تعاونی‌ها در فعالیتهای اقتصادی نیازمند یک بانک تخصصی غیر دولتی است.

این هفته راهبرد توسعه تعاونی‌های تامین نیاز تولیدکنندگان در بخش کشاورزی تبیین شد.

سید حمید کلانتری ـ معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست فعالان تعاونی بخش کشاورزی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، با تبیین این راهبرد بر لزوم ایجادهماهنگی و همیاری در تامین نهاده‌های عرضه محصولات کشاورزی تاکید کرد.

 وی گفت: مهمترین نقشه راه ساماندهی بازار محصولات کشاورزی، ایجاد این هماهنگی و همیاری است.

 کلانتری صرفه‌جویی‌ به مقیاس خرید نهاده‌ها، هماهنگی در سیاست‌گذاری، ساماندهی بازار محصولات تولیدکنندگان، کاهش هزینه‌های بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی را از جمله مزایای تعاونی‌های تامین نیاز تولیدکنندگان برشمرد.

به اعتقاد معاون وزیر کار، تعاونی‌ها باید آمادگی حضور در بورس کالا را به دست آورند تا با شفاف‌سازی و تعیین کف قیمت، کشاورزان به منفعت منطقی دست پیدا کنند.

ایسنا

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
قانون کار بیشتر به نفع تامین اجتماعی وضع می‌شود
دست پشت‌پرده رژیم اسرائیل در حادثه ۱۱سپتامبر
تاکید آیت‌الله صافی گلپایگانی بر ضرورت توجه به تامین معیشت مردم
فراخوان جهانی تویوتا برای ۵.۸ میلیون خودرو
استخدام چرخکار ماهر آقا جهت لباس نوزاد
استخدام مکانیک ماهر و تنظیم موتورکار ماهر
استخدام نیرو مسلط به زبان انگلیسی در یک شرکت بازرگانی در مشهد
استخدام شرکت ماهان لبن طرثیث در کاشمر
استخدام پیک موتوری جهت کار در تهیه غذا در شهر تهران
استخدام ماما جهت کار در مطب زنان در تهران
استخدام ۲ ردیف شغلی در شرکت بهین ساختار ارتباط در تبریز
ویدیو فیلم آتش سوزی اتومبیلی پس از شعله ور شدن آیفون۷ ( آپارات )
فیلم بیاین گازش بگیریم ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم آقا گنده پستونک مستونک میخواد
وارسی بازار سوزان کرایه اتومبیل های فانتزی
ویدیو فیلم سه شنبه های بی اتومبیل در کارتون دیرین دیرین ( آپارات )
ویدیو فیلم پرسش پرسر و صدا جناب علی ضیاء درباره حبیب از امیر نوری روی آنتن ( آپارات )
کلیپ فیلم غافلگیری با دوربین مخفی بسیار دلچسب کریس رونالدو
کلیپ فیلم رقص در فصل زمستان زیر پتو
ویدیو فیلم غافلگیری با دوربین مخفی پله برقی در تبریز ( آپارات )
تبلیغات