اجرای طرح «نشست کتابخوان» در کتابخانه های ارومیه


با دیگران به اشتراک بگذارید

اجرای طرح «نشست کتابخوان» در کتابخانه های ارومیه

خبرگزاری فارس: اجرای نقش «نشست کتابخوان» در کتابخانه‌های ارومیه

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ارومیه از اجرای نقش «نشست کتابخوان» با حضور جوانان گزارش کرد.

عفت آقازاده امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: در مرکز استان آذربایجان غربی نیز همگام با سایر مناطق ایران نسبت به اجرای نقش نشست کتاب خوان در کتابخانه های عمومی ارومیه اقدام می شود تا جوانان با آثار مفید و ارزشمند شناخت یابند و برای مطالعه آنها سوق یابند.

وی با اشاره به استمرار فعالیت های فرهنگی از جمله مسابقات آنلاین و مکتوب، انتقاد کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب، داستان گویی و …، ادامه داد: از این رهگذر برای نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در جامعه گام برداشته می شود.

آقازاده اجرای نقش کتاب خوان ماه با معرفی چهار عنوان کتاب در هر ماه را نکته اشاره گذاشت و یادآوری کرد: به این ترتیب در طول سال ۵۰ عنوان کتاب به اقشار گوناگون مردمان شناسانده شده است تا برای مطالعه آنها قدم بردارند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ارومیه بر لزوم آشنایی اقشار گوناگون مردمان با کتاب های مفید، ارزشمند و کاربردی تاکید و یادآوری کرد: در این صورت تا اندازه زیادی به افراد برای انتخاب کتاب نکته علاقه شان یاری رسانده ایم.

* شخصیت های دنیا اسلام به واسطه کتاب ها باید شناسانده شوند.

وی با اظهار اینکه از طریق ترغیب مردمان به سمت کتاب و کتاب خوانی می شود برای معرفی شخصیت های برجسته دنیا اسلام قدم برداشت، یادآوری کرد: در این صورت تا اندازه زیادی می شود برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام کمک کرد.

آقازاده با اشاره به اینکه «هفت روایت خصوصی» نگاشته حبیبه جعفریان انتشارات سپیده باوران به روایت زندگی امام موسی صدر توجه میکند، یادآوری کرد: از زاویه دید نزدیکان و خویشان این عالم فرزانه کتاب به رشته تحریر در آمده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ارومیه با اظهار اینکه روایت ها از زبان فرزندان، همسر، برادر، خواهرها و خواهرزاده همین طور دوست خانوادگی این عالم ربانی گفته شده است، مطالعه این کتاب را به پژوهشگران و جوانان دانشگاهی پیشنهاد داد.

آقازاده با اظهار اینکه اطراف زندگینامه، باورها، اهداف و آرمان های رجال بزرگ دنیا اسلام تاکنون کتاب های زیادی طبع و نشر کشف کرده است، بیان داشت: برای درآوردن آنها از محجوریت باید قدم برداشته شود تا جوانان خلال مطالعه آنها برای اقتباس کردن از حرکت های انقلابی اهتمام کنند.

**************************************

نگارنده : فريبا آ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از گل پارسيم غنچه عيشی نشکفت
««« »»»
حبذا دجله بغداد و می ريحانی

اجرای طرح «نشست کتابخوان» در کتابخانه های ارومیه

TT / 48 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات