نهج البلاغه به زبان ژاپنی ترجمه می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

نهج البلاغه به زبان ژاپنی ترجمه می شود

معاون بنیاد نهج البلاغه از نقش اجرایی ترجمه کتاب نهج البلاغه امام علی (ع) به زبان ژاپنی گزارش کرد.

تصویر و عکس   نهج البلاغه به زبان ژاپنی ترجمه می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، حجت الاسلام سیدمحسن دین پرور با اعلام این مطلب به ترجمه عهدنامه مالک اشتر و خطبه سی ویکم نهج البلاغه به زبان ژاپنی اشاره کرد و اضافه کرد: قرار بر این است که بنیاد نهج البلاغه با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و جامعه المصطفی و با مدد سه نفر از مترجمان زبده دانشگاه 'ریوکوکو' در شهر کیوتوی کشور ژاپن در طول مدت دو سال نهج البلاغه را به طور کامل به زبان ژاپنی ترجمه کنند.

دین پرور ادامه داد: کشورمان و کشور ژاپن کشورهای بزرگ و متمدن و در بر می داری فرهنگ غنی در قاره آسیا هستند بنابراین ارتباطات فرهنگی میان دو طرف قادر هست آثار مثبت فرهنگی برای مردمان دو کشور داشته باشد.

وی با اشاره به حضور تاکه شی کوموتو دبیر اول بخش سیاسی سفارت کشور ژاپن و خانواده اش در مهمانی عاشورای حسینی اظهار امیدواری کرد که این حضور زمینه تحکیم هرچه بیشتر روابط فرهنگی میان تهران و توکیو باشد تا قابلیت ها و ظرفیت هایی که فرهنگ کشور ژاپن دارد و همچنین تواناییهایی که فرهنگ غنی ایرانی از آن برخوردار است در کنار هم قرار گیرند تا مردمان دو کشور بتوانند از تاثیرات مشترکی که این رابطه فرهنگی دارد، بهره مند شوند.

در همین حال تاکه شی کوموتو دبیر اول بخش سیاسی سفارت کشور ژاپن در تهران نیز درباره ترجمه کتاب نهج البلاغه امیر المومنین علی (ع) به زبان ژاپنی نقل کرد: ترجمه کتاب نهج البلاغه، کار بزرگی است که انجام آن قادر هست آثار مثبت زیادی در تقویت روابط دو کشور به مخصوص روابط فرهنگی میان تهران و توکیو داشته باشد.

تاکه شی کوموتو اضافه کرد: این قدم بزرگی است که باید هرچه زودتر برداشته شود، برای اینکه با شناختی که از امام علی(ع) و کتاب بزرگ نهج البلاغه دارم اطمینان می دارم که ترجمه این کتاب به زبان ژاپنی قادر هست تاثیرات بسیار خوب و عمیقی بر مردمان کشور ژاپن داشته باشد.

–نظر يادتان نرود–

نگارنده: آبتين ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاه شوريده سران خوان من بی‌سامان را
««« »»»
زان که در کم خردی از همه عالم بيشم

نهج البلاغه به زبان ژاپنی ترجمه می شود

TT / 46 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال