رئیس لابی عربستان در آمریکا خواستار رابطه با «اسرائیل» شد  رئیس لابی عربستان سعودی در آمریکا (ساپراک) خواستار همکاری کشورش با رژیم صهیونیستی شد.

به نوشته تایمز اسرائیل، سلمان الانصاری رئیس کمیته روابط عمومی سعودی-آمریکایی در واشنگتن دی‌سی (لابی سعودی) برای روزنامه «هیل» نوشت، اسرائیل به شکل منحصر به فردی در منطقه واقع شده تا همسایگان خود را در راستای توسعه اقتصادی‌شان طی سال‌های پیش رو کمک کند.

این مشاور سعودی در ادامه نوشت اسرائیل یکی از پیچیده‌ترین و فنی‌ترین پیشرفت‌ها در زمنیه معدن را در اختیار دارد و سردمدار صنعت مهندسی آب در جهان است که هر دو زمینه اهمیت زیادی برای توسعه پادشاهی سودی دارد.

در ادامه تایمز اسرائیل مدعی شد احتمالا یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های دو رژیم برای روابط نزدیک توافق هسته‌ای ایران و غرب در سال گذشته بوده که ریاض را نگران موقعیت خود در خاورمیانه کرده است.

این مشاور سودی در ادامه یادداشت خود تاکید کرد که دو رژیم دغدغه‌های امنیتی مشترک دارند و هر دو با تهدیدات ثابتی از سوی گروه‌های افراطی مواجه هستند.

الانصاری در ادامه گفت که اسرائیل و عربستان سعودی می‌توانند ستون دوقلوی جدیدی برای ثبات منطقه باشند و در ادامه ادعایش افزود این دو رژیم می‌توانند برای ایجاد صلح و توسعه آن در منطقه با یکدیگر همکاری کنند.


حساب توئیتری سلمان الانصاری رئیس لابی ساپراک

اواخر ماه جولای سال جاری یکی از وزرای سابق رژیم صهیونیستی در زمان ملاقات با هیئتی سعودی در اسرائیل گفت که صلح میان دو رژیم بسیار محتمل است.

عربستان و اسرائیل هیچ رابطه رسمی ندارند اما همواره این طور بوده که دو رژیم گفت‌وگوهای مخفی درباره امنیت منطقه داشته و طی ماه‌های اخیر گفت‌وگوهایی برای روابط گرم‌ رد و بدل کرده‌اند.

اخیرا «انور عشقی» مشاور پیشین پادشاه عربستان رسما در صدر هیأتی به فلسطین اشغالی سفر کرد و جنجالی رسانه‌ای در پی آن ایجاد شد.

بسیاری از کارشناسان این سفر را نشانه‌ای از تلاش عربستان برای علنی کردن روابط خود و عادی‌سازی مناسبات دوطرفه آن با رژیم صهیونیستی ارزیابی کردند.

اخیرا نیز عربستان سعودی، وبگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی جروزالم پست را رفع فیلتر کرد.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات